מלך החושים

מלך החושים

סרט עלילתי לילדים ונוער – 90 דקות
מאת דני לוסקי

מבוסס על הספר “החוש השנים עשר”
כל הזכויות שמורות לדני לוסקי ©

054-4497799
danylousky@gmail.com 

 


סינופסיס – מלך החושים
נסיך החלומות יוצא למסע לגילוי האוצר של כל האוצרות בכוכב החושים, במקביל למאבקים האישיים שהוא עובר בדרכו, דרמה שלמה מתרחשת ללא ידיעתו. המלאך בלבן מפלס עבורו דרך מבעד לכל המכשולים שלוציפר זורע בדרך, לוציפר השטן רוצה להכתיר את עוג למלך החושים.

דרך ארוכה ומאבק קשה תוך הפעלת כוחות על טבעיים מביאים לבסוף את נסיך החלומות אל כוכב החושים ושם הוא רואה לראשונה את 12 ארצות החושים. בכל אחת מארצות כוכב החושים חיים אנשים שיש להם רק חוש אחד והוא החוש השנים עשר והמנהיג של כל החושים. הוא לא מבין איך יש 12 חושים, הוא מכיר רק 5 חושים. זה מסכרן אותו והוא נוסע מארץ חושים אחת לשנייה באמצעות מרכבה שלוקחת אותו בלי זמן, כהרף מחשבה ממקום למקום. כשהוא מגיע לארץ חוש הראיה, הוא מופתע לראות שלאנשים יש עיניים גדולות מאוד שמכסים את כל הפנים. האנשים מארץ חוש השמיעה שמעו את הנשימות שלו כשהוא מתקרב ממרחק עצום עם האוזניים הענקיות שלהם אבל הם לא רואים ולא מריחים ואין להם חושים אחרים. היה לו מוזר לראות את האנשים מארץ חוש הריח עם אף ענק, הם מריחים סכנות ממרחקים עצומים ומזהים זיוף ואמת אבל בלי יכולת לראות או לשמוע. הדיבורים הרמים מסגירים את ארץ חוש הדיבור, לכולם כאן יש פה ענקי, הם שרים ומזמזמים בלי הרף. לעומתם בארץ חוש הטעם לכולם יש לשון ענקית אבל לא מדברים. והנה ארץ חוש המעשה, הידיים שלהם ענקיות והם כל היום עסוקים עוד ועוד במעשים טובים, תתארו לכם אנשים רק עם ידיים ענקיות בלי עיניים, בלי אוזניים, בלי אף. נסיך החלומות נדהם מהדרך שבה הם מצליחים לתפקד רק עם חוש אחד. כל ארץ יותר מוזרה מקודמתה. כשהוא מתקרב לארץ חוש המישוש הוא רואה אנשים עם גוף גדול מאוד, אוכלים כל היום, נוגעים בעצמם ובטבע. ואז בארץ חוש הדרך הרגליים שלהם ממש ענקיות וגוף קצר מאוד, כמובן בלי עיניים, אוזניים, ואף. כרס ענקית מקדמת את בואו לארץ חוש הבטן, הם חיים על האמונות ותחושת הבטן שלהם. בארץ חוש המחשבה יש להם ראש ענקי, החיים שלהם מלאי היגיון, כבדים וחסרי רגש. בניגוד להם בארץ חוש הלב, הלב הענקי שלהם י595צא מהגוף, הכל כאן רגש, מחויבות וחמלה, אין ראש. הכי מעניינים הם האנשים מארץ חוש התא, הם גמדים קטנים בגודל תא שבקושי אפשר לראות אותם. הוא מסיים את הביקור שלו נפעם ונרגש מאוד, אבל אין זמן לעכל את כל זה, כי נסיך החלומות מגלה שלמעשה הוא היה תושב בכל אחת מש%T7ים עשרה ארצות החושים והיה מלך בכל אחת מהן. הוא מגלה שהוא עבר הכשרה ממושכת במשך 12 גלגולים, בכל גלגול הוא חי בארץ אחרת וזה נמשך 1000 שנים עד עצם היום הזה. היום הזה הוא היום הקובע שבו 12 מלכים של 12 ארצות החושים מכתירים את מלך החושים וזה חייב להתבצע רק היום. בכל המסע של נסיך החלומות ובמיוחד ביום הקובע וברגעי הטקס, לוציפר ועוג עושים הכל כדי לחבל ולשבש, ופועלים כדי להכתיר את עוג למלך החושים. אלא שהמלאך בלבן צופה את צעדיהם מראש ומכין להם הפתעות כל הדרך. וכך לוציפר ועוג האימתני נוחלים מפלה קשה.
נסיך החלומות מגשים את החלום שלו ומוצא את האוצר של כל האוצרות, הוא מוצא את עצמו ואת הייחודיות שלו. עבור נסיך החלומות זה אוצר שהוא גדול בחשיבותו ובעוצמתו מאבן החכמים ומשיקוי החיים, ומשניהם גם יחד.


 לתשלום עבור תסריטים – לחץ כאן


Download (PDF, 170KB)