שריפת קארמה
18/03/2013
אלרגיות ורגישויות – טיפול בשיטת לוסקי
20/03/2013

טיפול ואבחון מחלת סרטן בשיטת לוסקי

מאת: ד”ר דני לוסקי

בדוגמה שלפנינו מוצגות שלוש דרכים כפי שמטפלים ומאבחנים מחלת סרטן –
ברפואה המדעית, ברפואה השאמאנית, ובשיטת לוסקי.
מאמר זה מבקש להעביר הבנה בסיסית ראשונית לדרך הטיפולית הייחודית בשיטת לוסקי בהשוואה לשיטות אחרות.
קוראים שאינם מטפלים מקצועיים בשיטת לוסקי, להשלמת התמונה המלאה, מומלץ עבורם להיעזר בטבלאות האינטליגנציות ובמאמרים נוספים מתוך הספר “ספר שיטת לוסקי” בהוצאת מכללת לוסקי.
המאמר הינו כללי ואינו מיועד לחולה מסוים, לטיפול יש לפנות לרופא או למטפל מקצועי.


לקביעת תור לטיפול אצל ד”ר לוסקי נא להתקשר  09-8877919


הטיפול בשיטת לוסקי במחלת הסרטן
המטפל בשיטת לוסקי יטפל במחלת הסרטן באמצעות הרפואה המשולבת, הכוללת: שיחה, שיתופים, תרופות לוסקי (תרופות לוסקי הן פעולות אנושיות פשוטות מכוונות לקבלה או נתינה), מדיטציה, דמיון מודרך, תהליכי חוויה, פסיכודרמה, טיפולי הילינג, הקשבה למוסיקה, שירה משותפת, סיפור, שילוב אמנויות, ציור אינטואיטיבי.
הטיפול בשיטת לוסקי יתרכז באימון ותיקון האינטליגנציות החלשות שאובחנו.
טיפול באינטליגנציות שאובחנו ישפרו את הסיכויים לתיקון הצופן הגנטי שגרם להופעת הגוש הסרטני.
אימון ערכי חיים ישפרו את היכולת להתמודדות עם המחלה.
אימון ערכי חיים ישפרו את היכולת למניעת חזרתה של המחלה.
אימון דרכי חשיבה חיוביים ישפרו את היכולת לריפוי עצמי. פיתוח המודעות הנפשית והגופנית.

הנושא נלמד במסגרת קורסים של לימודי רפואה משלימה אלטרנטיבית
במסלול לימודי פסיכותרפיה. ראה פרטים על לימודי אבחון


מחלת סרטן ברפואה המדעית
הרופא המדעי המערבי יאבחן סרטן כתוצאה מירושה גנטית, היסטוריה משפחתית ויצביע על שיבוש בפעולת התאים.
הרופא המדעי יטפל במחלת סרטן בסדרת הקרנות ותרופות לחיסול התאים המיותרים והמפריעים לפעולות הסדירות של הגוף.
במדריך הרפואי השלם “מרק” מופיעה ההגדרה הבאה למחלת סרטן: “סרטן הוא תא שאיבד את מנגנוני הבקרה הנורמאליים שלו, ולכן גדילתו אינה סדירה”
כאשר התאים הסרטניים גדלים ומתרחבים הם יוצרים גוש הפולש לתוך רקמות סמוכות ושולח גרורות בכל הגוף.
פגם, שינוי גנטי בתא או גירוי פיסי כרוני בתאים יכולים להפוך את התאים לסרטניים.
במקרים רבים המערכת החיסונית יכולה לפקח וגם להרוס את התאים לפני שהם מתרבים בגוף כמחלת סרטן.
גורמי הסיכון למחלת סרטן בגישה המדעית
סרטן מופיע במקרים הבאים: שינוי גנטי, גירוי כרוני, היסטוריה משפחתית, עישון סיגריות, חשיפה לקרני אולטרא סגולה – שמש, קרינה של קרני רנטגן, קרינה רדיואקטיבית, חשיפה לאורניום, תזונה לקויה (בעיקר מזון ללא סיבים או מוליכות) שתיית אלכוהול, חשיפה לכימיקלים, חשיפה לאסבסט, וגם ידועים מספר נגיפים כמחוללי סרטן.
עוד נמצא כי סבירות למחלת סרטן גדלה פי 100 אצל אנשים המשתמשים בתרופות לדיכוי המערכת החיסונית.
אבחון של סרטן בגישה המדעית
בדיקות לפני הופעת תסמינים, ביופסיה, בדיקות סריקה – פאפאניקולאו, ממוגרפיה, רמת אנטיגן בדם, דם סמוי בצואה, צילום חזה, בדיקת חלחולת, בדיקה גניקולוגית.

טיפול במחלת סרטן בגישה המדעית
הטיפול הוא פיסי וניתן לפי סוג סרטן והתוצאה הצפויה מהטיפול.
הטיפולים השכיחים הם: כימותרפיה, ניתוח, הקרנות, טיפול משולב של הקרנות, ניתוח וכימותרפיה. וכן טיפול חיסוני.
בכל סוגי הטיפולים המטרה להפסיק את התרבות התאים, לשבש את פעולתם, ו/או להסיר את הגידול.


לקביעת תור לטיפול אצל ד”ר לוסקי נא להתקשר 1800-33-99-66
או שלחו מייל – louskycollege@gmail.com


לסיכום – אנחנו רואים שהרפואה המדעית מתרכזת בהיבטים הפיסיים של המחלה גם בהבנת גורמי הסיכון, באבחון וגם בטיפול. הרפואה המדעית אינה עוסקת במערכות יחסים, תסכולים, פחדים, תכונות אנושיות, מחשבות ואמונות.
הרפואה המדעית עוסקת ברובד הפיסי, מתייחסת לגוף האדם כעל מכונה ומתעלמת מהיבטים נפשיים, קשרי גוף נפש, השפעות סביבתיות והשפעות חינוכיות ואחרות.

מחלת סרטן ברפואה השאמאנית
פירוש המילה שאמאן – Shaman, – “היודע” . השאמאן יוצר קשר ומהווה חיבור בין הטבעי לעל טבעי, בין המציאות המוכרת למציאויות אחרות ובלתי נתפסות. בעזרת הכוחות שבטבע, בעולם החיות, הצמחים, החרקים, וע”י שינוי בתשומת הלב, חובר השאמאן לצורות חיים נוספות, מציאותיות לא פחות מזו המוכרת לנו. חשיפה זו ואימוץ זוויות ההסתכלות חדשות, מאפשרת לשאמאן להגיע להישגים חדשים בתחום התפיסה והשליטה במציאות. שליטה זו מאפשרת ביצוע של מעשים מופלאים כמו היכולת לנטוש את הגוף הפיזי ולעוף למרחקים, להופיע ביותר ממקום אחד בו זמנית, להשפיע על מאורעות במציאות כרצונו, לרפא ועוד. על פי נחום מגד(1998) בספרו “שערי תקווה ושערי אימה” השאמאניזם מקובל בשבטים מאזור סיביר, אצל האסקימוסים, בהוואי, במזרח, באוסטרליה ובקרב שבטי האינדיאנים באמריקה הצפונית והדרומית. קרלוס קסטנדה, אנתרופולוג סופר, תיאר את חוויותיו בקרב השאמאנים של מקסיקו.
לדעת קרלוס אחת התגליות של המכשפים היא שהעולם שבני האדם יכולים לתפוס דומה לבצל, ושמערכת הפירוש שלנו מאפשרת לנו לתפוס רק שכבה אחת מהבצל. ואילו עבור השאמאן כל שכבות הבצל נגישות לתפיסתו והן גם חלק מהמורשת האנושית שלו.
עבור השאמאן העולמות האחרים המקבילים הם רבי תחומים כאלה שאפשר לפעול ולהיאבק בתוכם, הם עולמות שבהם האדם יכול לחיות ולמות, ממש כמו כאן.
(מגד 1998) אויביו הטבעיים של האדם על פי משנתו של דון חואן המתואר על ידי קסטנדה כך: “כשאדם מתחיל ללמוד, לעולם אין מטרותיו ברורות לו. תכליתו לוקה בחסר; שאיפתו מעורפלת. הוא מקווה לגמול שלעולם לא יתממש, שכן אינו יודע דבר על קשיי הלימוד. “אט אט מתחיל הוא ללמוד – טיפין טיפין בתחילה, ואחר כך בנתחים גדולים. עד מהרה מתנגשות מחשבותיו. מה שהוא לומד אינו מה שתיאר או דמיין לעצמו, כך שהוא מתחיל לפחוד. הלימוד לעולם אינו מה שמצפים. כל צעד של הלימוד הוא משימה חדשה, והפחד שמתנסה בו האדם מתחיל לגאות ללא רחם, ללא ויתור. תכליתו נעשית לשדה קרב.
“כך נתקל הוא בראשון מבין אויביו הטבעיים: הפחד! אויב נורא – בוגדני וקשה להתגברות.
אויב זה נותר חבוי בכל עיקול דרך, אורב, ממתין; ואם האדם נבהל מנוכחותו ובורח, הרי שם אויבו קץ לחתירתו.”
שאלה: “מה קורה לאדם אם נס הוא מרוב פחד?” דון חואן: “שום דבר אינו קורה לו, זולת זאת שלעולם לא ילמד. לעולם לא ייעשה לאיש דעת. הוא עשוי להפוך לאדם אלים או אולי לאדם מבוהל ולא מזיק; מכל מקום, הוא יהא אדם מובס. אויבו הראשון שם קץ לכמיהותיו.”
שאלה: “ומה יכול הוא לעשות, להתגבר על הפחד?” דון חואן: “התשובה היא פשוטה. אמור לו לברוח. עליו לעמוד מול פחדו, ולמרות נוכחותו עליו לטעום את מלוא הפחד, ובכל זאת לא להפסיק. זה הכלל! ויגיע הרגע שבו ייסוג אויבו הראשון לאחור. האדם יתחיל לחוש בטחון עצמי. שאיפתו מתחזקת; הלימוד אינו עוד משימה מחרידה. “כשמגיע רגע החדווה הזה, יכול האדם לומר בלי היסוס, שהביס את אויבו הטבעי הראשון.”
הדרך אל השאמאניזם רצופה בקשיים. התפקיד אינו נמסר תמיד בירושה, לעיתים מוות סמלי, מחלה הנראית כסופנית או פגיעה של אחד מאיתני הטבע הם המכשירים את השאמאן והם הסימנים המעידים על יכולתו לעבור בשערי החיים והמוות וגם יכול להם.

גורמי הסיכון למחלת סרטן בגישה השאמאנית
הגדרת הבריאות על פי נחום מגד (1998) בספרו “שערי תקווה ושערי אימה” היא:
“האדם בריא כשההרמוניה שוכנת בתוכו, כשהקשר עם האלים הוא טוב וכן הקשר עם הטבע ועם בני האדם האחרים. בריאות היא גם הרמוניה פנימית בין החלק החייתי של הצ’ולל ובין החלק הרוחני ועולם החומר. אדם חייב לחיות בשלום עם עצמו, עם הטבע, האלים והאדם. שבירת מערכת הרמונית זו או חלק ממנה, מולידה את המחלה”
המחלות והפגיעות הקשות מקורן בעולם התחתון היא ממלכת החושך אשר מטעמה נשלחים שדים שתפקידם מוגדרים.
אבחון סרטן בגישה השאמאנית
המחלה מתקבלת כאובדן שיווי המשקל ההכרחי בין שתי נשמותיו של האדם, הצ’ולל והכפיל החייתי.
חוסר איזון יכול לנבוע מהעובדה שהכפיל החייתי נתפס על ידי גורם עוין, על ידי האלים או מעשיהם של בני אדם.
על פי הדופק יודע השאמאן את סוג המחלה ואת טיבה. בדיקת הדופק מגלה את היסודות הלא גופניים שפוגעים באדם.
גם החלום משמש את השאמאן לאבחון ולריפוי. דרך החלום רואה השאמאן את המחלה וגם את דרך פתרונה.

טיפול במחלת סרטן בגישה השאמאנית
הריפוי מתבצע באמצעות טקס, שירה טקסית בתנאי אקסטאזה, ריקוד אקסטטי ותפילה.
כל אלה מלווים במילים שמטרתם להעביר את המחלה לתוך ביצה או לתוך ענף, או לתוך עשבי מרפא.
השאמאן נותן הוראות לאיברים הפגועים “תתרפי מחלה” השאמאן פונה לשלוש עשרה קומות של ההר הקדוש בו שוכנים האלים ומדליק לכבודם שלוש עשרה נרות ומשמיע שלוש עשרה תפילות. בחלומות מקבל השאמאן את ההדרכה, הזמן המתאים והטקס לריפוי המחלה.
נחום מגד אומר: (שם 285)”מחלה שכיחה היא אובדן הצ’ולל. כמו ביתר השבטים חוזרים מטפל ומטופל למקום בו התרחשה נפילת הרוח. במקום זה עורך האילול משא ומתן עם אלי השמים, הארץ והשאול ומקריב לאלים נרות.
לאחר מכן הוא מפקיד תרנגולת בידי הרוחות ובנוצות שהביא עמו מנקה את הרע.”

לסיכום – השאמאן לא יראה סרטן ברמה הפיסית כמו בגישה המדעית.
מתוך הבדיקות שיערוך יגיע למסקנות שקשורות לעולם הנפשי, לעולם הרוחות הרעות והכישוף שנכנסו לגופו של החולה.
השאמאן ירפא את המחלה על ידי סילוק הרוחות והכישוף.


לקביעת תור לטיפול אצל ד”ר לוסקי נא להתקשר 1800-33-99-66
או שלחו מייל – louskycollege@gmail.com


הגישה הטיפולית בשיטת לוסקי

העולם על פי לוסקי מחולק לשלושים ושתים נתיבות, כל נתיב מכיל מגוון משתנים התואמים את תדר הנתיב. שינוי לטובה באחד המשתנים ישפיע לטובה על כל יתר המשתנים באותו נתיב. כל המשתנים התואמים את תדר הנתיב, הוא הפוטנציאל האנושי של הנתיב והוא נקרא “אינטליגנציה”, או בשפת ספר יצירה – “נתיבות פליאות חוכמה”.
לכל אדם 32 אינטליגנציות בפרופיל ייחודי.

     על פי לוסקי, כל בעיה תופיע בו זמנית בארבעה רבדים: בגוף, ברגש, בשכל, וברוח.
האבחון יאתר את האינטליגנציות בהם מופיעה הבעיה בכל אחד מארבעת הרבדים. את האינטליגנציות ניתן לתקן, לתחזק, ולשכלל כמו שריר על פי הרצון החופשי.
הטיפול מתבצע באמצעות “תרופות לוסקי” בשילוב טכניקות טיפול בהתאמה לאינטליגנציות ולרבדים בו מופיעה הבעיה.

      “תרופות לוסקי” הן פעולות אנושיות פשוטות מכוונות לקבלה או נתינה, כגון: חיבוק, שינה, מקלחת, הליכה, חיוך, צחוק, שתייה, טיול, קניות, רחצה בים. הכוונה היא שהופכת פעולה רגילה ופשוטה ל”תרופה”.
הטיפול בשיטת לוסקי משלב טכניקות טיפול, כגון: פסיכותרפיה, עיסוי, הילינג, דיקור, פרחי באך, צמחי מרפא, מדיטציה, דמיון מודרך, שיר, סיפור, תהליך, מסע חוויה, תזונה, אמנויות, חלומות, פסיכודרמה, כירולוגיה, קלפי יצירה. וכן שילוב כל טכניקה טיפולית אחרת המותאמת לתבנית שלושים ושתים הנתיבות.

על פי לוסקי, אדם חולה הוא אדם שחי בחוסר איזון או בתחושה של חוסר. אדם בריא חי באיזון או בתחושה שאינו חסר דבר ולכן שמח בחלקו. כאשר החוסר או תחושת החוסר מתמשכת, האיזון מופר, מופיעים כאבים וייסורי גוף כאיזון להפרת האיזון וכאות ואזעקה.
שורשי המחלה הוא שיבוש התקשורת בין הגוף והנפש. זהו מסר פנימי לעצור כדי להתבונן ולתקן.
כאשר מופיע כאב בגוף יש לטפל מייד בגוף בכל דרך כדי לתת מענה מהיר לכאב, אבל יש להבין שמקור הבעיה לכשל בגוף נמצא ברובד הרגשי, בשכלי וברוחני.  הסימפטומים גלויים והם יופיעו בגוף ואילו הסיבה נסתרת, הסיבה להופעת הסימפטומים והכאב נמצאים ברובד הרגשי, השכלי והרוחני. אבחון אינטליגנציות בארבעה רבדים יראה מה הוביל למה. האבחון יצביע על האינטליגנציות שבהן מופיע חוסר איזון בכל אחד מהרבדים ובדרך זו ניתן לראות את הקשר בין האינטליגנציות בכל אחד מהרבדים.
על פי שיטת לוסקי לאותה מחלה ולהופעת אותם סימפטומים, אצל אנשים שונים, יהיו סיבות שונות. כלומר כל חולה סרטן מגיע אל המחלה מסיבות אחרות. מכאן שניהול בריאות המטופל במקום ניהול המחלה הוא עקרוני ומהותי לטיפול יעיל.
כך יוצא שתופעות של תחושת בדידות, אובדן דרך ותכלית החיים, פחד מנטישה, תחושת קורבן, תחושת נבגד, אשמה או בושה יכולות להופיע ברובד הרוחני, אחת מהתופעות הללו יכולות לגרום לאחת התופעות ברובד השכלי, כגון: קשיי ריכוז, דאגה, בושה, בלבול, שכחה, הערכה עצמית נמוכה, קושי וקשיחות בקבלת החלטות. מצב זה מסייע להתפתחות של תופעות ותקלות ברובד הרגשי, כגון: עצבות ועצבנות, מצבי רוח משתנים, דיכאונות, פחדים, כעס, תחושת חסך רגשי, רגשי אשם, תוקפנות, הסתגרות, אכילת יתר, עישון מוגזם, שתייה והלקאה עצמית, בעיות בתקשורת, האשמת אחרים, קנאה ושנאה.
כל אלה בסופו של תהליך יגרמו ברובד הגופני לאחת המחלות, כגון: עייפות, כאבי ראש, יובש בפה, הקאות, בחילות, רעד, שלשולים, קשיים בדיבור, חריקות שיניים, אין אונות, שפיכה מהירה, לחץ דם, בעיות לב, כיב כיבה, אסטמה, סרטן, סכרת, אבדן מקום העבודה, כשלון בעסקים, כשלון בחיי נשואים, מערכות יחסים הרוסות עם הסביבה, הידרדרות לפשיעה, שתייה, עישון, סמים ואובדן המערכת החיסונית.
התפשטות התופעה מרובד לרובד עד להופעת הסימפטום ברובד הגופני קשורה לחוסן או לחוסר חוסן בכל אחד מהרבדים. האינטליגנציות החלשות בכל רובד הן שתפגענה ראשונות. לכל אדם יש נקודות חלשות אישיות הקשורות, למודעות שלו, לתהליך החינוכי, לעולם הרגשי וחוסן הגופני האישי, מכאן שהאבחון יראה תמהיל שונה עבור כל אדם למרות שזו אותה המחלה ואלה אותם הסימפטומים.
בשיטת לוסקי כמו ברפואה המדעית הטיפול בכל מחלה ברובד הגופני ובסימפטומים המופיעים כתוצאה מהמחלה, הוא אותו טיפול לכל המטופלים, אבל רק ברובד הגופני ואילו הטיפול בסיבות למחלה הוא אישי ומותאם לתוצאות האבחון.

גורמי הסיכון למחלת הסרטן בשיטת לוסקי
על פי לוסקי מחלת הסרטן יכולה להופיע אצל אנשים שונים מסיבות שונות.

מחלת סרטן כמו כל מחלה אחרת, היא החוליה החלשה שנפגעה כתוצאה מלחץ המופעל על כל אחד מארבעת הרבדים. כאמור הגוף אינו מתקיים כישות נפרדת, הגוף משקף את המתחולל בנפש. כל איבר בגוף מקושר למחשבות, לגישות ואמונות, לתחושות ורגשות, להתנסויות ולחוויות. ובכל אחד מהם קיים הקשר לרצון לקבל, לרצון לתת או לרצון החופשי.
מכאן שהטיפול שיקבל חולה סרטן אחד יהיה שונה מטיפול שיקבל חולה סרטן אחר.
ברור גם שהסיבות למחלת הסרטן אצל אדם אחד יהיו שונות מהסיבות של כל חולה אחר במחלת הסרטן.
לכל חולה סרטן יהיו הסיבות הייחודיות שלו, גורמי הסיכון למחלת הסרטן על פי לוסקי אינם שונים מגורמי הסיכון על הרפואה המדעית ברמה הגופנית וכך גם הטיפול.
גורמי הסיכון הגופניים על פי לוסקי הם סימפטומים ותוצאה של פעילות נסתרת בנפש שהיא הסיבה למחלה.
גורמי הסיכון נמצאים ברובד הרגשי, השכלי והרוחני והם יהיו שונים מאדם לאדם.
המטפל בשיטת לוסקי ינהל את בריאות המטופל ולא את המחלה, כלומר יתאים את הטיפול למטופל המסוים, על פי תוצאות מבחני אינטליגנציה.


תיאור מקרה
ג’ בן 56 , נשוי ואב לחמישה ילדים ושלושה נכדים, הגיע אלי לקליניקה במהלך טיפול כימותרפי שקיבל.
ג’ היה חלה במחלת סרטן הכבד.
בשיחות שקיימתי איתו, התרשמתי מחוסר הרצון שלו לחיות ומהאכזבה שלו מבני אדם.

להלן משפטי מפתח של ג’ מהם ניתן ללמוד על מצוקותיו:
“החזיר פיטר אותי אחרי שבניתי לו את העסק במשך 17 שנה” (ש)
“הוא הביא  עלי את הסרטן, שבועיים אחרי שפיטר אותי קיבלתי את המחלה, הוא אשם, רק הוא “(פ)
“אני אאבק בו עד הסוף” (ש)
“אני לעולם לא אסלח לו, גם אם הוא ייתן לי פיצויים כפולים” (ש)
“אני אוכל את עצמי על כל הימים שלא הייתי עם משפחתי ועבדתי בשבילו” (צ)
“מה משפחה יכולה לסייע, אני תקוע, אני בקושי נושם כשאני חושב על מה שהוא עשה לי, ואני חושב כל היום רק על זה” (פ)
“אני עשיתי הכל בשבילו והוא החזיר לי רק רוע ואטימות לב”  (ר)
“הוא שטן, לא הייתי צריך ללכת אחריו, אני כועס ושבור מזה” (ה,3)

כלים, אמצעים ושיטות אבחון בהם אובחן ג’:

דוחות רפואיים, שיחות עם המשפחה, משוב מהתבוננות, אותיות השם, תשאול, שאלון ערכי חיים, אבחון כירולוגי, אבחון עץ חיים, חוכמת הגוף ושפת הגוף, קלפי יצירה, סריקה אנרגטית, לשון, דופק, אותיות השם, הרגלי תזונה, והרגלי חיים.
כל האבחונים הראו כי אינטליגנציה של רצון לקבל נמצאת ברמה 4, ואילו אינטליגנציה של רצון לתת ברמה 1.5.
אינטליגנציות שאובחנו בחוסר:  מ, ה , פ’, ב ,א ,9, ר, צ
אינטליגנציות שאובחנו בעודף:  ש, ע , ח , ז , ט , 8 , 3, ד

 

אינטליגנציות בחוסר

אינטליגנציות בעודף

רובד רוחני

מ, א

ש

רובד שכלי

ב, פ, ר

ד

רובד רגשי

9

3, 8

רוב גופני

ה, צ

ז, ח, ט, ע

ניתוח תוצאות אבחונים של ג’ – שיטת לוסקי
ברובד הרוחני, הרצון לתת (מ) והרצון החופשי(א) חסומים, דבר שגרם ברובד השכלי לאיבוד היכולת לתזמן ולפעול בחוכמה (ב), לפגיעה ביכולת להניח לאגו, לידענות ולצדקנות (פ), ולמלחמות פנימיות קשות (ר). כל אלה הובילו לפגיעה ברובד הגופני של היכולת לראות את תוצאות המעשים (ה) ופגיעה ביכולת להישאר מחויב לערכים ולמסגרת המשפחתית, וביכולת להוביל תהליכים מהלב (צ).

מחלת הסרטן אצל ג’ הופיעה כתוצאה מאי זרימה טבעית בין קבלה (ש) לנתינה (מ) בכל מערך הנתיבות. כאשר הרצון לקבל מוצף בעוד הרצון לתת חסום בכל הנתיבות, התוצאה תהייה הצטברות של תאים שנחסמים ויוצרים גוש שמפריע.
חוסר הבנה של ג’ לפעולת מנגנון “קבלה / נתינה” הוא גורם סיכון עיקרי למחלת הסרטן עבורו. לקבל לעצמו בלבד כמו לאכול בלי להתפנות, כמו לחוות אהבה גדולה בלי מגע, כמו לחוות פחד גדול בלי לשתף, כמו לקלוט חומר לימודי רב בלי שהות להפנים אותו או להעביר אותו הלאה.  חוסר יכולת לאפשר לכוח החיים לזרום באופן חופשי בכל הנתיבות, היא גורם הסיכון העיקרי למחלת הסרטן של ג’.. כאשר פעולת הזרימה מהרצון לקבל אל הרצון לתת חסומה ברובד הרגשי וגם ברובד השכלי, הופיעה חסימה דומה גם ברובד הגופני שהביטוי שלה אצל ג’ הייתה אי פעילות סדירה של החלפת תאים ולגידולים שפירים או סרטניים.


טיפול במחלת סרטן בשיטת לוסקי
תוכנית הטיפולים שהוכנה כללה עבודה עם תרופות לוסקי ועם טכניקות של הרפואה המשולבת בשיטת לוסקי.

האסטרטגיה הטיפולית שנבחרה היא: תיקון. המצב בו היה ג’ סיכן את חייו ממש, ההנחה היא כי טיפול משולב של בית החולים ברמה הגופנית עם עבודה בכל יתר הרבדים תניב תוצאה טובה יותר בשלושה היבטים:
1. שיפור היכולת להתמודדות טובה יותר עם המחלה.
2. שיפור היכולת לאי חזרתה של המחלה, לאחר הטיפולים הכימותרפיים.
3. שיפור היכולת לריפוי מהמחלה.
הושם דגש מיוחד על טיפול בשלוש אינטליגנציות במהלך הטיפול:
הרצון לתת – הרחבה במידת האפשר
הרצון לקבל – צמצום במידת האפשר
חוש הראיה – חוש הראיה קשור לכבד הפגוע בקשר אנרגטי ויכול למנוע את היכולת מג’ לראות דרכים
נוספות ויצירתיות לסיום הסכסוך ולסליחה.

טיפול באמצעות תרופות לוסקי
תרופות לוסקי הן פעולות אנושיות פשוטות, כאשר הן מכוונות לקבלה או נתינה הן פועלות כמו תרופות.

רצון חופשי (א) – אמור תודה על מה שיש לך 100 פעמים ביום (חיזוק הרצון החופשי לאיזון בין קבלה ונתינה.
ראיה/רצון לתת (ה/מ) – עצום עניים ותראה בדמיונך צבע כחול. לעשות כך 40 פעם ביום. תרגול ראיה וצבע כחול לשכלול היכולת לתת.
שלום (ר) – חבק את עצמך פעם ביום ותגיד: אני אוהב את עצמי גם כאשר אני כועס ולא מוכן עדיין לסלוח.
חיסון9) ) –  עשה מדיטציה בבוקר ובלילה וחזור על המנטרה הבאה: מצאתי סליחה בלב אני בתחילתם של חיים טובים יותר

טיפול באמצעות טכניקות של הרפואה המשולבת בשיטת לוסקי
רובד גופני

1. המשך טיפול כימותרפי ואחר במסגרת בית החולים על פי החלטת הרופאים שם.
2. הומלץ על שינויים בהרכב התזונה והרגלי אכילה, מעבר למזון לחיזוק המערכת החיסונית
3. תהליכים ומשחקי חשיבה. להבחין שהחיים הם משחק.
4. דיקור אינטליגנציות:  ש , מ  ,  ב , 9 , 3
5. פרחי באך להרחבת ערוצי אינטליגנציות:  מ, ה, פ’, ב ,א ,9, ר, צ
רובד רגשי
1. פסיכודרמה. שיחקנו בכל דרך אפשרית את מה שקרה ובחנו תסריטים חדשים.
2. הילינג. טיפול באמצעות קולות לפתיחת כל הנתיבות החסומים – מ, ה , פ’, ב ,א , ר, צ
3. שילוב אמנויות. בעיקר ציור לשחרור לחצים.
רובד שכלי
1. פסיכותרפיה – שיחה, תשאול לחיזוק האימון ההדדי,
מעבר על כל שלבי מעגל המטפלים לבדיקת השפעות המחלה על כל היבט אפשרי בחיי ג’
2. דמיון מודרך. לראות אפשרויות אחרות לסיום הסכסוך ולחזרה לחיים טובים עוד יותר.
3. סיפורים. דרך הסיפורים הועברו ערכים מתקנים של הרצון לתת והרצון לקבל.
רובד רוחני
1.
ייעוד. תהליך זיכרון אחרון וכן רישום יעדים לעשר שנים הקרובות.

2. שריפת קארמה. מול המעביד ומול שני אחים.
3. סליחה, תודה ובקשה. דרך עבודה עם לוס-יוגה.
4. מדיטציה . לניקיון והתחדשות.

לסיכום
המטפל בשיטת לוסקי יפעל בדרכים מגוונות באמצעות תרופות לוסקי ובאמצעות טכניקות טיפוליות ברובד הפיסי, הרגשי,  השכלי והרוחני בהתאם לכללי הרפואה המשולבת בשיטת לוסקי כדי לפתוח את החסימה האנרגטית שגרמה למחלת סרטן.
פתיחת ערוצי האנרגיה חסומים תשפר את הסיכויים לאי חזרתה של המחלה ולתיקון הצופן הגנטי שגרם להופעת הגוש הסרטני.
היכולת ללמוד וגם לפעול בדרך של “לקבל רק על מנת לתת” היא תרופה יעילה למחלת הסרטן עבור ג’.
מכאן שעבור ג כל תרופות לוסקי צריכות ללבוש צורה של נתינה לצורך נתינה על מנת לשחרר את הלחץ שנוצר על ידי הרצון לקבל לעצמו בלבד.
הרצון של המטופל לתקן, למצוא סליחה, ייעוד ותכלית לחיים, וכן האמונה ביכולתו לרפא את עצמו ולהתחיל הכל מהתחלה, הם עקרון בסיסי להעצמת כוח החיים, והם התרופה וה”נס” הטיפולי המיוחל, . או במילים אחרות ריפוי ספונטאני

 מאמר זה מבקש להעביר הבנה בסיסית ראשונית לדרך הטיפולית הייחודית בשיטת לוסקי. קוראים שאינם מטפלים בשיטת לוסקי, מומלץ עבורם להיעזר בטבלאות האינטליגנציות ובמאמרים נוספים להשלמת התמונה המלאה, מתוך הספר “ספר שיטת לוסקי” בהוצאת מכללת לוסקי.

מאמר זה אינו המלצה לטיפול. לטיפול מסודר, יש לפנות לרופא או למטפל מקצועי שעבר הכשרה מתאימה.לקביעת תור לטיפול אצל ד”ר לוסקי נא להתקשר 1800-33-99-66
או שלחו מייל – louskycollege@gmail.com


רשימת מקורות

מקורות בעברית
• בליך, א.(2002) כוחה של התפילה לריפוי מחלות. כתב עת “הרפואה” (כרך 141 חוברת ו’, יוני 2002),
• ברג, י. (עורך) (1990) הגר”א (הגאון מוילנה) בתוך “ספר יצירה” (1990) ירושלים, בהוצאת קול יהודה.
• ברג, י. (עורך) (1990) האר”י הקדוש בתוך “ספר יצירה” (1990) ירושלים, בהוצאת קול יהודה.
• ברקוב, ר. (2002) מרק המדריך הרפואי השלם. הוצאת כנרת זמורה ביתן.
• גארדנר, ה. (1996). אינטליגנציות מרובות: התיאוריה הלכה למעשה. ירושלים, מכון ברנקו.
• דיכטוולד, ק. (1992) גוף נפש. תל אביב, הוצאת זמורה ביתן.
• לוסקי, ד. (2005) שיטת לוסקי – 32 האינטליגנציות. מהדורה שנייה. תל אביב, הוצאת מכללת לוסקי.
• לוסקי, ד. (עורך) (2005) ספר יצירה (מיוחס לאברהם אבינו) בתוך:32 האינטליגנציות. מכללת לוסקי.
• ליבוביץ’, י. (עורך) (1961). האנציקלופדיה העברית, י”ג, 713. ירושלים/תל אביב: חברה
• להוצאת אנציקלופדיות בע”מ
• מגד, נ. (1998) שערי תקווה ושערי אימה. תל אביב, הוצאת מודן.
• מזרחי, א. (2003) לחיות בריא, הוצאת פוקוס, ישראל.
• פאנינג, פ. (1995) דמיון מודרך לצורך שינוי. הוצאת אור עם, (תרגום מאנגלית: יעל שינפלד)
• צ’ופרה. ד. (1997) ריפוי קוונטי. תל אביב, הוצאת מודן.
• קדר, נאת, ד. עורך (1999) תרפיה בעזרת סיפורים. קרית ביאליק, הוצאת אח.
• מטופלי פסיכותרפיה. פראג הוצאה לאור. (תרגום מאנגלית: דורית גינת)
• שלו. ש, (1987), פסיכותרפיה יונגיאנית ויצירתיות, שיחות, כרך 1, חוברת מספר 3, יוני.
• שפירו, ד. (1998) גוף נפש-כיצד מחשבותיך ורגשותיך משפיעים על בריאותך. הוצאת אור עם.
• קרסו, ר. (2004) הלב – המדריך המלא לבריאות ולשיקום. הוצאת כתר.

מקורות באנגלית
• Gardner, H. (1992). Multiple Intelligences: The Theory to Practice. New York ,Basic Books.
• Gardner, H. (1983). Frames of Mind, the theory of Multiple Intelligences. New York, Basic Books.
• King, s (1986) Seeing is Believing. In Doore, G. (ed.) Shaman’s Path. : Boston & London. (pp. 46-52) Shambhala Publications

מקורות מהאינטרנט
• בן-דב, י. האם המדע טוב לבריאות (גרסה אלקטרונית) השיטה המדעית והרפואה החלופית נדלה ביום 12/1/05 http://www.bendov.info/heb/mys/alternat.htm
• לוי, מ. להפחית כאבים בלי כדורים” YNET (22/11/04). נדלה ביום 22/2/06
• http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3007409,00.html
• דניאל גולמן, ד. רגשות הרסניים (תיעוד שיחה בין הדלאי למה לבין קבוצת חוקרי מוח). נדלה מהאינטרנט ביום 12/2/06 http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2759538,00.html
• חדשות ניו אייג’ NRG ” פרסום מחקר של כתב העת “בריטיש מדיקל ג’ורננל”. נדלה ביום 22/2/06 http://www.nrg.co.il/online/15/ART/964/897.html
• מדיטציה: לבריאות הגוף והנפש ולחיים ארוכים. נדלה ביום 21/2/06 http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2759538,00.html
• מסלו, א. מדרג הצרכים של מסלו. נדלה ביום 21/12/05 מהאנציקלופדיה של YNET http://www.ynet.co.il/yaan/0,7340,L-269015,00.html
• צבעי היסוד ותכונות הצבע, (גרסה אלקטרונית). אינציקולפדיה ynet. נדלה ביום 29/7/05

http://www.ynet.co.il/yaan/0,7340,L-19425-MTk0MjVfMzM5Nzg0MjU0XzIxMzUyNQeqeq-FreeYaan,00.html

danylouskycom
danylouskycom
Dr. Dany Lousky PhD ------------------------------------------------------------------------- Dany Lousky is the creator and developer of The Lousky Method, the innovative i32 intelligence tests. He is the chairman of the Department for Complementary Health Professions, the Israeli umbrella organization for complementary medicine. Dr. Lousky has written 14 books about life, education, health and the secrets of success according to The Book of Creation. ------------------------------------- A few words from my heart to yours “Already in my childhood I was incompetent – they actually defined me as unintelligent and therefore I did not receive a scholarship to continue my studies in tenth grade. (It used to be that one had to pay for school for grades 10, 11 and 12 or to get funding from the state). I was a new immigrant from Morocco and I did not speak Hebrew. I loved to draw, to take photographs, to read and act out Moliére, to play the clarinet and saxophone, and to dance all the time. I was not interested in bible studies, Hebrew, geography, mathematics. I simply did not understand how these would help me in life, so I did not learn any of those which are these days called core subjects. I also did not receive funding, but I did get labelled incompetent. That negative label propelled me to achieve great success in all areas of my life. Ever since then I wanted to prove to myself that I am capable: I tried harder than anybody else in everything that I did, because the social measure in academia and in institutional and business frameworks, was a measure of mathematical and verbal logical abilities. For many years I wavered, living with the knowledge that I was not deserving, not wanted, did not belong, was introverted, ashamed of who I was. I suffered greatly from different anxieties, primarily stage fright. In order to overcome all of these pitfalls I had to melt myself down to the most basic raw material and find my true self deep inside. It took many years of hard work. When I found myself, everything began to go smoothly. I found myself, thanks to The Book of Creation – my great light. The Book of Creation was written according to the tradition of Abraham. The knowledge that I am learning and developing through The Book of Creation which, to some degree, also continues the work of Abraham in some way, is a great privilege. This privilege has sustained my enthusiasm and perseverance for tens of years. I have always thought to myself… “If I can, anybody can.” --------------------------------------------------------- I believe that education and life principles are at the root of the reality of our lives. The I believe I believe that teaching positive life principles is an extraordinarily powerful tool for treating health, cultivating the joy of life, having breakthroughs and success, maintaining good partnerships and love of mankind. From a young age I was already very active in a variety of educational frameworks. I began as a counselor to street youth, went on to manage a community center, then serve as the chairman of the community center’s administration, as well as chairman of two high schools, supervisor for the Ministry of Education, and head of the Lousky College for training therapists. I served as the chairman of the Department for Complementary Health Professions, the Israeli umbrella organization for complementary medicine. Over the course of twenty years of research, I developed an educational and treatment method called “the Lousky Method”, based on the wisdom of The Book of Creation. I have written 14 books inspired by The Book of Creation. The Book of Creation, attributed to our patriarch Abraham, established 3800 years ago that every person possesses 32 intelligences through which he understands life and with which he creates his own reality. The good news is that it is possible to train these types of intelligence like a muscle for the purposes of repair or modification. This means that every individual can be what he wishes to be, according to his own free will. This is my vision that motivates and gives purpose to my work. --------------------------------------------- Curriculum Vitae Dr. Lousky was born in Casablanca, Morocco, to a family of 13 children. He immigrated to Israel with the entire family during the large wave of ‘aliyah’ (or immigration) from Morocco. At age 12 he was already a counselor for youth in the Bnei Akiva movement. He served in the IDF and immediately afterwards returned to mentor youth in Tirat Carmel working with street gangs and at risk kids. He managed the community center in Tirat Carmel and later became the chairman of the community center board. Later he served as the chairman of the board of the high schools’ Education Company in Tirat Carmel in a volunteer capacity. During those same years, the Ministry of Education recruited Dr. Lousky and his talents as a leader and supervisor on behalf of their Youth Division, to treat at risk youth in development towns. Later, Dr. Lousky returned to manage the national project “Mifneh ‘97” (Turning Point ‘97) for the office of the Prime Minister, which helped to rebuild the infrastructure of the educational system. Dr. Lousky’s special character and his deep rooted love of mankind led him to dedicate himself to bringing people together and educating young people, rehabilitating families and educating at risk children. Dr. Lousky’s hunger for investigating human intelligence began when he was 10 years old in the Bnei Akira youth movement in Tirat Carmel, and used to pray in synagogue. One day, while praying, he suddenly understood that people were praying to the God within themselves. God does not actually sit in the sky and hand out money, health, love or success according to human standards. --------------------------------------------------------- The young Dany noticed that when people truly set an intention for their prayer, they receive what they request. He saw that every person sets such an intention in his own individual way, and understood that prayer and intention have clear results in reality. He saw that intention can come in many shapes and forms – he saw people singing, others dancing, some who muttered, some who wept silently. In the eyes of the God that dwells within them it did not matter if they were engineers or lawyers, rich or poor, shoemakers or carpenters. Outside of synagogue, however, a person’s place was measured by the yardstick of their profession, wealth, or ethnic origins. The young Dany grew up in a family of many children with a homemaker mother and a father who worked the printing press. Though his father was always happy with what he was, his surroundings and the system treated it with contempt. He remembers how low his father’s self-image was as a result of social disdain. Everyone aspired to be rich – an engineer or a lawyer – but not little Dany, who already understood that life offers many other possible ways to find happiness. Dany grew up faced with discrimination and prejudice regarding ethnic origin, age, sex, neighborhood, one’s father’s profession and income. A person could not actually be anything he wanted to be – people do what is expected of them. As a child Dany understood that this was not right. At a certain stage in his life, he already recognized that the root of the problem was in the society’s educational approach, according to which one can gauge human ability through one measure alone – IQ tests. With his special senses, he understood that people have more than one ability. People have multiple capabilities and multiple intelligences. This understanding constituted a dramatic turning point for him and he decided to take it upon himself to investigate the 32 human abilities as taught by The Book of Creation. The Book of Creation is the most ancient source to decree that people can be whatever they wish to be. This is the simplest expression of free will. ----------------------------------------------------------------- The life story of Dr. Lousky encompasses the life and assimilation stories of all the children of immigrants from Morocco and the diasporas to Israel with the social, educational and cultural coping and managing that accompanied their absorption and their love of life. ------------------------- Bibliography – Books written by Dr. Dany Lousky – The Nine Cosmic Powers for Success Hidden secrets of the unseen light. Children Longing for God Practical tools for changing and creating reality. -------------------- The Lousky Method Life wisdom of the 32 intelligences. 740 pages. An in-depth workbook for treatment and good health. The Twelfth Sense A story about the treasure that is greater than the philosopher’s stone and stronger than the elixir of life. Rich, Happy and Sexy Spiritual laws for the creation of abundance. The Book of Processes Arts as languages for healing and coaching. Mandatory workbook for group facilitators and teachers. – Integrative Medicine Mandatory research book for therapists, doctors and educators. Intelligence Tests i32 Diagnosis of human potential – 32 forms of intelligence. – The Secrets of Success 32 gateways to success – the complete practical guide. Lousky Medicines Natural self coaching and therapy. Non-chemical medicines, not home remedies. Kabbalistic Creation Cards Creative games, practice of the concepts, content. Lous-Yoga Yoga of numbers and letters. With God’s Help The power of the letters of God, the meaning of God. Additionally, Dr. Lousky has written many scripts for movies and series, as well as children’s books, all inspired by The Book of Creation. ---------------------------- Research 2007 – Innovative Intelligence Tests – i32 2005 – Integrative Medicine Formal Education 2006-2007 – Doctorate (PhD) in Education – Intelligence Tests. Constantine The Philosopher University in Nitra 2004-2005 – Master’s Degree (MA) – Holistic Health and the Arts. Lesley University. 1973-1976 – Bachelor’s Degree (BA) – Special Education. University of Haifa. ----------------------------------------- Following his military service, Dr. Lousky began his formal education. He completed the matriculation exams and in 1973 began his first degree in special education at the University of Haifa. He completed his Master’s degree in holistic health in 2005 at Lesley University in Boston, and in 2007 completed his doctoral thesis on the topic of intelligence exams i32 at Constantine the Philosopher University in Nitra, in Slovakia. -------------------------------- Dr. Dany Lousky’s unique contributions to society The primary themes of his contributions: The Book of Creation as a book of rules for creating reality The Book of Creation as the source of the 32 educational life principles and as a key to success The Book of Creation as a form for integrative medicine and a prescription for good health The Book of Creation to foster understanding of human personality and the i32 intelligence tests ------------------------------------ The Book of Creation as a book of rules for creating reality The Book of Creation, attributed to our forefather Abraham, opens with a dramatic declaration: “In the thirty-two wondrous paths wisdom are engraved (…) ten spheres of nothingness and twenty-two foundation letters.” Which is to say, God created the world with thirty-two rules of creation, which are also the rules with which man creates his own personal world. God’s activity, supposedly the primary matter presented in the Book of Creation, according to Prof. Yehuda Liebes, serves as the role model for human activity. Investigation of the Book of Creation accompanied Dr. Lousky’s extensive and comprehensive work over twenty years. The Book of Creation is the premise for the research and books written by Dr. Lousky. His acquaintance with the Book of Creation was timed precisely with the moment that he was prepared and ready. He first heard of the Book of Creation at one of the Kabbalah classes he would regularly attend. In the introduction to his book on the Lousky method he writes: “I was mesmerized. I read the Book of Creation hundreds of times in a row. I loved what I found – indeed, from that day forth I learned everything from it. I spent days and nights contemplating the significance and principles that I saw through reading and observing the book. I investigated the Book of Creation, from what was written in it and from what other commentators said and wrote about it.” Over the years, Dr. Lousky amassed extensive information from the lists and writings of scholars, scientists and rabbis that were uniquely touched by the Book of Creation and its interpretation. Every crumb of information that passed through his hands was checked and compared with what he saw and experienced from within what was written and the interpretations that he found there. The interpretations that Dr. Lousky found for the Book of Creation were supported by the conclusions of other scholars and rabbis. In many cases, he first saw and interpreted the writings himself and only afterwards sought support and similar interpretations by additional scholars. This approach allowed him freedom of inquiry in his unique interpretations of the Book of Creation. In this way he got to the model of the 32 intelligences, the 32 principles of life and integrative medicine. Over the years, Dr. Lousky investigated the meaning of the intelligences and the life principles for the purpose of changing reality with thousands of participants in workshops and courses in self awareness that took place all over the country. He taught in courses and lectures in Haifa, in the Krayot, Tiberias, Tzfat, Rishon Letzion, Tel Aviv, and Jerusalem. Among the workshop participants were some who sought understanding of the essence of life and the soul of man. Some of them came to learn a therapeutic profession, and there were also those professionals, doctors, nurses and medical support staff who wished to learn and to apply the principles of integrative medicine in medical centers. Dr. Lousky’s interpretation of the Book of Creation, influenced by 4 main sources: The interpretations of kabbalists, rabbis and scientific researchers of the Book of Creation. Scientific studies and research in the field of defining intelligence and models of development. Field work with thousands of participants in courses and workshops led by Dr. Lousky. Work with patients and subjects, through whom he was able to examine the differences between the different principles and to define their meanings in his distinct way. Dr. Lousky’s work to provide an orderly and structured interpretation of the Book of Creation led him to write 14 books. Each book discusses the group of intelligences (paths) according to the Book of Creation. His first book, “The Nine Cosmic Powers for Success”, deals with the world of creation according to the Book of Creation. The book discusses the ten emotional intelligences. It was written entirely in one flow. The writing began with a sketch of nine powers in the shape of a circle with the names of the nine intelligences noted according to their order within the circle, and their interpretation. The center of the circle is the tenth intelligence which symbolizes the reality that was actually created. When he finished writing his first book he felt that his life was over, until that same night, the title of the second book came to him, and only then was he reborn into his life’s destiny and purpose. Years later he wrote his sixth book: “Integrative Medicine” – a unique book of research. This book is the total opposite of the first in the way it was written. The book was written structurally and in accordance with the rules of science writing. This is also the book that presents the integrative medicine template for therapists and physicians. The book brings together, organizes and explains the rationale behind all of Dr. Lousky’s previous books. Much of the work that he did ultimately led to the creation of the therapeutic and educational method called the ‘Lousky Method’. “The Lousky Method” book (740 pages) brings together all the knowledge that he has gathered over the years. The Book of Creation as the source of the 32 educational principles of life and the key to success Dr. Dany Lousky observed, investigated, defined and formulated the 32 life principles for providing moral education as a way of life according to the 32 pathways of the Book of Creation. The 32 defined principles are 32 core values, each of which exists on four dimensions. The 32 principles constitute a tool for changing reality. Negative life principles are the source of mishaps, pains and illness. Positive life principles influence our will to live, and the quality of our health, our ability to succeed in a career, partnership and family, and even the status of our bank account. Positive life principles affect our outward appearance, our mental strength, and our vitality. In fact – health, money, success and destiny are acquired through life principle educational and training processes. When life principles change, reality also changes. The Book of Creation as a form for integrative medicine and prescription for good health Dr. Lousky appeared before attendees of the international conference for integrative medicine in Jerusalem in October of 2010 and spoke about an application model and vision for integrative medicine. His vision of health as an educational process led him to research integrative medicine. From 2003 to 2007, Dr. Lousky conducted phenomenological qualitative research on integrative medicine. During the period of research he spent a month as a guest at Global Hospital at Mount Abu in India, and saw an integrative health model in action. He visited and collaborated with a number of medical centers in Israel and visited Assaf Harofeh Medical Center, which pioneered the integration of complementary medicine. Dr. Lousky led a medical team in an quality of life project at the Herzog hospital in Jerusalem for one year, spent time in monasteries and ashrams, and learned and tried many methods of complementary medicine. He conducted qualitative research with many therapists and volunteers, studied materials from a variety of sources, interpreted them through crosschecking the findings with other scholars, rabbis, kabbalists, and monks. He wrote a book on his research principles called “Integrative Medicine”. Research Findings: Integrative medicine has five characteristics: the ladder of health, the engine of change, Lousky medicines, the assortment of therapies and the cycle of therapists. The Ladder of Health The ladder includes the 32 intelligences that create the four dimensions. Research findings show that every person has 32 intelligences and life principles that make up a unique profile, through which he understands life and by which he achieves goals and creates reality. Each intelligence includes a range of variables that create body-mind connections (organ, principle, sound, color, time, space). The 32 body organs are connected to the 32 life principles. Positive life principles will positively affect body function, just as medication or surgery will affect the approach to life. Everything is connected. The intelligences and life principles can be trained, using free will, like a muscle. Findings show that when life principles change, reality also changes. Four Dimensions As mentioned, the 32 intelligences create four dimensions. If we observe each dimension separately, we will find 12 intelligences in the physical dimension which are characterized by the need for personal security, shelter and a healthy body. In the emotional dimension there are 10 intelligences, characterized by love and its products such as: belonging, relationship, favor, warmth, words of encouragement, appreciation and more. In the dimension of the intellect are 7 intelligences that characterize career, beliefs, attitudes and values. In the spiritual dimension, the 3 intelligences characterize the capacity to give, free will, self-realization, designation, vision and purpose. The four dimensions reflect the holistic approach to seeing a complete person, his needs, desires, challenges, the tasks and responsibilities he has taken upon himself, for a full life and holistic health. The Engine of Change The never-ending struggle between the desire to give and the desire to receive shapes free will and requires observation and awareness. The desire to receive is a natural human impulse with a downward pull towards the physical dimension, with “me” at the center, while the desire to give requires effort and ascension of the ladder toward the spiritual dimension, with the “other” at the center. The transition from the desire to give to the desire to receive and the reverse, initiates change in the personality structure. If a person is always in the receiving mode, the necessary change is to give of himself. If a person is only and always giving of themselves, his medicine is to learn to receive. Going up and down the ladder of health is the engine of change. Lousky Medicines Lousky medicines are simple human activities which are intended to give or receive. The intention for each action is to turn a simple human action into a medicine. Many studies point to a high positive correlation between intentional human actions and health. One example of such a medicine is: “go to your clothes closet and gather up all the items that you have not worn in two years or more. Pass them on to another person who could use them with the intention of giving from yourself to another.” Gathering your clothes indiscriminately is like binging on food and is actually a form of desire to receive, the opposite action to the natural state. Giving instead of receiving initiates a change in educational principles. Changes in principles, like changes in personality structure, create a new reality. The Assortment of Therapies Study findings show that the method of therapy must be adapted based on its ability to treat a particular dimension. I will give several examples for each dimension. Therapies suitable to the physical dimension include: movement, acupuncture, nutrition, and of course all forms of medicines and surgeries. Therapies suitable to the emotional dimension include: psychodrama, arts, music and singing, drawing, sculpture, dance, and experiential processes. Therapies that are well-suited to the intellectual dimension include: conversation about the life principles, sharing, and guided visualization. Therapies suitable to the spiritual dimension include: meditation, prayer, visualization, destiny and purpose. Throughout treatment, we would not ask a person to do meditation in order to address his B12 deficiency, nor would we ask a patient to avoid eating cheese in order to address issues in his romantic relationship. We will choose a treatment technique based on its ability to address a particular level or dimension. We will treat a B12 deficiency through proper nutrition and we will treat a relationship with conversation or psychodrama. The Journey of The Intelligences Research findings show that every human action is a journey in the four dimensions. Each effect occurs simultaneously in each of the four dimensions. It was found that the emotional lack – love and its products is the motive of every human process. Treatment Story Explains the Model’s Findings: Doctor Amit sent me a patient for treatment that had been diagnosed with high blood pressure. The physician did not see a need to prescribe medication to reduce the patient’s blood pressure at this stage, and recommended an integrative approach. In conversation with the patient, he repeated key sentences that described his situation in each of the four dimensions – the key phrases describing the reality in the physical dimension: “I am always stressed, I have no time, I don’t even have the time to check in with myself, my whole body hurts, I am constantly binge-eating, my weight and blood pressure are sky-high.” Here are some key phrases that point to the emotional lack that is also driving the whole process: “I am very angry, I am mostly angry at God, what kind of world did he create.” Here are some key sentences that repeat themselves which present mistaken values in the intellectual dimension: “I told you, I knew that, I know I know, I always do good work, always, just ask me don’t ask other people.” Here is a sentence that presents the lack of balance in the spiritual sphere: “I want it all for myself, just for me, I am not satisfied with anything.” The treatment will be integrated- In the physical dimension it was decided to treat the binge eating with a change in nutrition, physical activity, acupuncture and training tasks to address the time-management problems. On the emotional level it was decided to address the anger and lack of self-love through psychodrama and arts. The intellectual dimension was treated with expertise, correctness and clarity through conversation regarding positive life values and guided visualization. On the spiritual level it was decided to address the constant pressure through daily meditation, changing life habits, and in some cases also conversation regarding longer term vision, purpose and designation. The integrated treatment will touch upon the root of the problem at the emotional level with the goal of stabilizing and even improving the chances of lowering blood pressure. The cycle of therapists The integrative medicine treatment is carried out in the ten structured stages of the cycle of therapists according to the Book of Creation, such that the treatment takes into consideration life principles, life cycles, habits, family, society, past, present and future, work, career, emotional needs, physical needs, meaning, self image, and treating the whole person. The process that the patient undergoes is an educational process that ultimately instigates a change in values, in order to change one’s reality. The vision of integrated medicine A patient arrives to the emergency room. After the first treatment, the patient is sent to the appropriate department for continued treatment. In the department is a medical team as well as an integrative medicine practitioner. After the initial diagnosis, the department doctor consults with the integrative medicine practitioner regarding the patient’s psycho-spiritual problems. After their conversation, the doctor decides on a course of medicine accompanied by personal conversations, nutrition, acupuncture, and a referral to a support group. After the patient’s condition is stabilized, he is referred to the integrative medicine department, where they will determine a course of integrative treatment for him including: nutrition, acupuncture, personal conversations with a Lousky therapist and participation in a study group for conscious creativity. In the department for integrative medicine there are scheduled activities such as meditation, yoga practice, and listening and support meetings for patients and their families. This is Dr. Lousky’s vision for integrative medicine – this is the integrative model that Dr. Lousky wishes to implement in medical centers all over the world.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.