מבחן עיוני בשיטת לוסקי
21/03/2013
זוגיות
21/03/2013

אימון אינטליגנציות דרך דמיון מודרך

32 סוגי דמיון מודרך לאימון 32 ערכי חיים לצורך יצירת מציאות חדשה בשיטת לוסקי

המנחה: ד”ר דני לוסקי
מגישה: דורית ארנון

“…ראיתי שמטרת הטיפול-מטרת היותנו אנושיים-היא לעזור להגשים את החופש,להתקדם אל מעבר לנתון,אל החדש שכולנו מסוגלים להגיע אליו ואל יכולתנו לחדש וליצור מחדש.את זה ההדמיה מאפשרת” (ד”ר ג’רלד אפשטיין/דמיון מודרך)

מטרת העבודה
בעבודה זו מטרתי היא לשקף את הקשר הישיר ויחסי הגומלין שמתבצעים ללא הרף בגופנו בכל ארבעת הרבדים וביכולת השפעת הדמיון על המציאות בחיי היום יום.בהמשך, אביא 32 דמיונות מודרכים על פי שיטת לוסקי המסייעים כל אחד בפני עצמו ביצירת מציאות חדשה.
לרגש ולהתנהגות האנושיים יש שורשים ביולוגיים עמוקים.החוקרים אנטוניו דמסיו וג’וזף ל’דו קבעו שהרגשות מספקים את השורה התחתונה לקבלת ההחלטות הרציונאלית בחיינו,על פי סיכונים הישרדותיים או חברתיים.הרגשות מוגשים כמצבים גופניים והם האמצעי דרכו המוח מרגיש כיצד הגוף חש.לדברי ד”ר ג’ון ת’יי,(הפירמידה של מגע הבריאות 1987)המחשבות והחושים שלנו משפיעים על הכימיה של הגוף ומביאים לייצור של כימיקלים בתוך הגוף.כלומר, כאשר אנו משנים את הרגשות שלנו,משתנה גם הכימיה של הגוף.המסקנה הנחרצת היא שכאשר נשפיע על המחשבות נוכל ליצור באמצעות מחשבה מכוונת חוויה שתשפיע באופן ישיר על הרגש ועל הגוף כאחד,זהו הטבע האנושי –דבר שמבנה גופנו יודע לעשות באופן טבעי.
בהתבסס על העובדות המדעיות נוכל להבין שאנו מסוגלים להשפיע אם כך על תחושות ורגשות באמצעות אימון המחשבה “לראות” תמונה אחרת גם אם היא דמיונית.לדברי גורדון סטוקס ודניאל וייטסייד(כלי עבודה) אין כל הבדל עבור מוח/גוף אם קרה משהו באמת או שלא קרה כלל.מה שאנו מרגישים כלפי החוויה יוצר את ה”מציאות” שלנו.הרגשות משחררים דפוסים הורמונאליים המווסתים את מחזור הדם,השרירים,התגובות האורגניות,כמו גם צורבים את הזיכרון שלנו.כאמור,המוח והגוף מגיבים באופן זהה לחלוטין לחוויות אמיתיות ודמיוניות כאחד.המסר החשוב ביותר של אחריות אישית הוא שאנו לא תוצרים חסרי ישע של מסרים כימיים אלו אלא אנו יכולים לעצב אותם במודע.
דמיון מודרך מאפשר,פותח דלתות להתבונן ולבחון,לנסות לסמן סימני תיקון ולראות אפשרויות אחרות כמו ספר פתוח, לתת טעם לחיים ולהאיר חיים.
באמצעות הדמיון המודרך אנו יוצאים למסע ל”מרכז” שלנו ותוך כדי המסע אנו מגלים וחוקרים תחושות,רעיונות וניגשים למידע הנמצא מעבר למודעות ההכרתית שלנו.במהלך תהליך הריפוי של הדמיון אנו נחשפים למראות ותפישות המודעות והבלתי מודעות ומערכת האמנות כפי שהם קיימות בעולמו האישי של המדמיין.תרגול כל אחת מ32 הדמיונות המובאים בעבודה זו מאפשר גישה ליכולות (ערכי חיים) ולאמנם על פי הרצון החופשי של כל אחד כפי שמאמנים שריר במכון כושר.

סקירה ספרותית

“עולם המעשה הוא מקום המקלט של בני – אדם שאין כוחם יפה להיות חולמים”
(אוסקאר וויילד)

דמיון מודרך

 בהפעלתו של דמיון יצירתי לצרכנו אנו משתמשים בדמיוננו ליצירת תמונות דמיון בהירה וחדה של מה שאנו מייחלים לו או רוצים בקיומו.כשאנו מתרכזים בתמונה דמיונית וחיים אותה היא הופכת למציאות ממשית בנפש,בכוחה להשפיע ולעורר נקודה רדומה ומסייעת לשינוי.כך באופן עקיף אנו מסוגלים להשפיע על התגובה הפיזית בגוף וברגש.המטרה יכולה להיות בכל אחד מארבעת הרבדים רוחני,שכלי, רגשי או גופני.
אנחנו יכולים לדמיין עצמנו בארץ רחוקה,על שפת הים,במקום שהיינו ומבקשים לחזור אליו,בבית חדש שבנינו,ביחסים נפלאים בזוגיות,מתמודדים עם קושי,מצוקה,שופעים מרץ או אפאתיים.ממלאים את ימינו ברגיעה ובסיפוק,מגשימים דברים שלא העזנו.בדמיון מצוי הכוח להתעלות על המכשולים לחשיבה הגלומים בקבלה נוחה של אמונות מקובלות,רעיונות,פרשנויות ותפישות שגרתיות המוצעות לנו.
בדמיון משתקף עולמנו הנפשי על משאלותינו הכמוסות,פחדינו,כמיהתנו והפוטנציאל היצירתי הגלום בתוך כל אחד ואחת מאתנו.יחד עם זאת,לאור היכולות הנרחבות והטיפוליות שמציע הדמיון המודרך ישנם החוששים מפניו,חשש הנובע מפני התרחקות אפשרית מן המוסכם,המשותף והמקובל על הכל.חשש זה רק מדגיש ומחזק את הצורך בדיאלוג מתמיד בין התפיסה ובין הדמיון.

ההשפעות התיראפויטיות

 ההשפעה התיראפויטית המתחוללת על ידי שימוש בדמיון המודרך מרחיקת לכת.ברגע שהמטופל מכיר שתמונות הדמיון פותחות לפניו אופקים חדשים ופרספקטיבות חדשות של חוויה ואופציות חדשות של תפישה ופעולה,מושגים קפואים ומאובנים מפנים מקומם למגוון של אפשרויות להתנסות,לחוויה,לריגוש ולעשייה. באמצעות הדמיון אנו מסוגלים לגרום לגוף להאמין לקיום מציאות אחרת ולשנות את תגובתו בהתאם לתמונות שהוא רואה עד לרמה התאית.

אציין כמה מתרומות אפשריות באמצעות דמיון מודרך:
o הפחתת רמת לחץ וסיוע לפורקן ושחרור.
o גילוי היבטים שונים של עצמך שלא נפגשת בהם קודם לכן.
o מתן פרספקטיבות שונות לבחינת חייך ולהגברת התובנה העצמית שלך.
o העשרת חייך ביופי ובחוויות אסתטיות.
o הרחבת תחומי הדעת וההתנסות שלך.
o עידוד יצירותיך.
o הרגעה ואפשור חופש מן המציאות ומתחיה.

שיטת לוסקי

 שיטת לוסקי היא שיטה חינוכית (מהמלה חונך) נרכשת.על פי שיטת לוסקי כל אדם הוא בעל פרופיל ייחודי של 32 ערכי חיים דרכן הוא מבין את עולמו ויוצר מציאות.או במילים קצת אחרות,מציאותו של אדם היא השתקפות/מראה מדויקת של עולם הערכים והאמונות שלו.ישנם מגוון משתנים הנמצאים על אותו תדר של כל ערך חיים כמו צבע,צליל או אביר ולכן כל אחד מהם משפיע בדרך מסוימת על אותה יכולת.את ערכי החיים אנו משכללים,משמרים ומחזקים על פי הצורך האישי על בסיס תוצאות אבחונים בדומה לאימון שריר בגוף.

 דמיון המודרך בשיטת לוסקי משמש כלי טיפולי לפתיחת אפשרויות חדשות למטופל.זוהי דרך אחת בה נוכל לקחת אחריות מודעת ולהשפיע על ערכי החיים והאמונות ולעצב אותם לפי הרצון החופשי ובכך ליצור עולם חדש של בריאות בכל תחם בחיים.את הטיפול באמצעות הדמיון ניתן להשוות בצורה מטפורית לפנס המאיר שבילים חדשים במסע החיים.באמצעות התהליך אנו מסוגלים לבצע מספר פעולות קריטיות אשר כולן יחדיו משמשות בסיס איתן לריפוי כגון:תיקון חוויות מהעבר,שחרור פחדים, הגשמת חלומות,הגברת הביטחון העצמי,החלפת אמונות וערכים שאינם משרתים אותנו והחדרת אמונות חדשות שיצרו ריפוי ואיזון בכל ארבעת הרבדים כאחד.

32 דמיונות מודרכים בהתאם ל-32 ערכי חיים בשיטת לוסקי
א
הגדרה: רצון חופשי
זמן נדרש: כ – 20 דקות
יכולת נרכשת: להבין שהעולם הוא מרחב ריק המתמלא ברצונותינו שלנו
למי מומלץ: מונע ע”י רצונותיהם של אחרים,חוסר איזון בין נתינה וקבלה,אינו מאמין שניתן
לחולל שינויים,לא רואה אפשרויות חדשות.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
דמינו מעל לראשכם את כל האותיות והמספרים ,מ-א’ עד ת’ ומ-1 עד 10 …מתקרבים וחודרים דרך קודקוד הראש לגופכם………(הפסקה) אות או מספר בוחרים ללכת לכיוון הראש…אות או מספר לכיוון הלב……ואות או מספר לכיוון הבטן…….תנו להם למצוא את מקומם ותהיו עם התחושות….

מ
הגדרה: רצון לתת
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת לתת כמטרה נעלה וכתכלית החיים
למי מומלץ:נותן כדי לקבל,מנהל פנקסנות,שומר לעצמו.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות.הרגיעו שרירי הפנים,שחררו לסתות,הרפו הצוואר.כל נשימה שאתם מכניסים מכניסה איתה שפע חדש וכל נשיפה שבאה אחריה מעבירה את השפע הלאה ומפנה מקום לשפע חדש שיבוא אחריה.התבוננו במעגליות החיים שבה אתם מקבלים ע”מ לתת ,ע”מ להעביר הלאה.אין לכם צורך להחזיק בדבר,מה שעוזב אתכם ומתרוקן מפנה מקום לדבר חדש וטוב.היו שם בתחושה הזו ובידיעה המוחלטת שהנתינה היא תכלית החיים .כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ש
הגדרה: רצון לקבל
זמן נדרש: כ-20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת להגדיר את מידת הרצון שלך לקבל לעצמך ואת כיוונו
למי מומלץ:נותן כדי לקבל,רוצה לקבל לעצמו בלבד,מרגיש שרק נותן כל הזמן

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.אתם יושבים בשדה פתוח מול מדורה.הביטו באש,בצבעים החמים שהיא יוצרת,האש מתגברת..אתם מרגשים את העוצמה של האש דרך החום..לאט לאט אתם מתחברים לאש ומרגישים שהיא ממלאה אתכם מאזור הראש..האש חודרת דרך הראש ומנקה מחשבות.. הרגישו את ראשכם הופך קל וכך אט אט כל גופכם מתמלא בעוצמת האש ומתנקה עד אשר אתם הופכים להיות האש והאש היא אתם..אתם אחד.. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ב
הגדרה: חכמה
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת לתזמן פעולה,עם מי,מתי,כמה ואיך
למי מומלץ: לא בוחר את התזמון והמינון הנכון,מתפרץ.

שבו בצורה נוחה וקחו נשימה עמוקה ..שחררו את אזור הכתפיים והצוואר…שחררו את שרירי הפנים והלסתות…התבוננו בנשימות…(הפסקה קלה)
בדמיונכם אתם נמצאים בסופו של יום..היום הזה כל מה שעשיתם היה מושלם.התזמון שלכם לכל פעולה היה מושלם..ראו כיצד כל פעולה שעשיתם היום הייתה פשוטה,מתוזמנת ובמידה הנכונה לכם….(הפסקה של 2 דקות).
כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ג
הגדרה: עושר
זמן נדרש: כ-20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת להבין כי השמחה שלך פנימית ואינה תלויה בשום גורם חיצוני
למי מומלץ: לא מרוצה ממה שיש,רוצה תמיד יותר,שמחה שתלויה בגורמים חיצוניים.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם נמצאים במקום פשוט בטבע…התבוננו סביבכם….אתם רואים עצים..חיות שזהו הבית שלהן…מקור מים….השמש שוקעת ולאט לאט החושך יורד….אתם מבינים שאתם רחוקים מקורת גג ואין לכם מזון..זה רק אתם והטבע….באורח פלא אתם מתמלאים בתחושה מחממת ובטוחה שהכל טוב..אתם מתבוננים שוב סביבכם ומתמלאים תחושת סיפוק מהשפע שהמקום בו אתם נמצאים ברגע זה מציע לכם..מקור המים ידאג לצימאון…העצים יגנו עליכם מפני השמש או הגשם ויתנו פירותיהם ע”מ להשביע אתכם…הדברים הפשוטים ביותר בסביבתכם ממלאה את ליבכם בשמחה פשוטה ויפה שאינה תלויה בדבר…(הפסקה של 2 דקות). כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
ד
הגדרה: זרע
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת לשים זרע וכוונה נכונה ממנה תצמח התוצאה
למי מומלץ: שם כוונה רעה,פועל מרצון לקבל
עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
העלו בדמיונכם יעד אחד שאתם מבקשים להשיג,זה יכול להיות כל דבר שאתם מאוד רוצים ולא השגתם בכל אחד מארבעת הרבדים.רוחני,שכלי,רגשי או פיזי….כעת דמינו את אותו יעד כזרע של צמח.אתם שותלים אותו באדמה במקום נעים ונגיש לכם תוך כדי כוונה ברורה שזרע זה הוא אותו היעד או חלום שראיתם בדמיונכם..כל פעם שאתם ניגשים לזרע בזמן שאתם משקים,נותנים לו אהבה ומטפחים אותו,אתם רואים עצמכם כבר שם,לאחר הגשמת היעד,החלום..הצמח גדל וכך גם אתם צומחים ומתקרבים אל עבר היעד ….הפריחה בשיאה וגם אתם הגשמתם את החלום….תראו איך זה מרגיש……….. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
כ
הגדרה: חיים
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת להיות בשינוי פנימי ובתנועה. להעביר הלאה באהבה ללא תמורה.
למי מומלץ: לא מעביר הלאה,נצמד למה שיש בקיצוניות,חסר אנרגית חיים

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם בבית.היום אתם מעבירים הלאה חפצים ובגדים ומפנים מקום לחדש.גשו לארון הבגדים ופנו ביגוד מכל הסוגים לצורך מסירה,שימו כוונה של פינוי להתחדשות,זרימה וכניסה של אנרגיית חיים חדשה..כעת לכו לחדר האורחים הביטו סביבכם..גם כאן עשו את אותה פעולה..עברו כך בכל המקומות בבית…(הפסקה של 2 דקות) לאחר שסיימתם,תראו איך זה מרגיש לכם עכשיו….(הפסקה) כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

פ
הגדרה: ממשלה
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת לשחרר עצמך מיהירות ,ידענות וצדקנות
למי מומלץ: חושב ומתנהג כאילו יודע הכל,עבד של עצמו

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
בדמיונכם אתם עומדים כבולים בתוך הידענות והאגו שלכם.אתם מרגישים חסרי אונים,אין לכם שליטה..האגו הוא ששולט בכם.היו שם עם כל מה שעולה…..כעת ראו בעינכם קרן אור לבנה-זהובה יורדת ממעלה ומתקרבת אליכם..אתם מבחינים כי אט אט קרן האור ממיסה את הכבלים..ככל שהכבלים משתחררים אתם מרגישים חופשיים יותר,אתם אלה השולטים על האגו… תראו איך זה מרגיש.. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ר

הגדרה: שלום
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת להכיל אותך ואחרים כדי ליצור שלם ושלמות
למי מומלץ: לא מקבל את עצמו,לא מכיל אחרים,חי במלחמה פנימית

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם עומדים מול המראה ומתבוננים בדמותכם.הבחינו בפרטים הקטנים…כעת תוך כדי שאתם מתבוננים במראה חשבו על דבר כמו איבר בגוף או תכונת אופי שאינכם אוהבים או מקבלים בעצמכם.המשיכו להתבונן במראה כל הזמן בדמיונכם וחשבו על אותו דבר שעלה….אם עולה תחושה של מאבק פנימי או קושי תנו לו להיות וחזרו בלבכם “אני אוהב ומקבל את עצמי יחד עם הקושי שלי בלב שלם ובאהבה שלמה “.חזרו על המנטרה הזו בלבכם ללא הפסקה והיו שם עם התחושות…..(הפסקה של 2 דקות) כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
ת
הגדרה: חן
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת להעלות את ההתרחשויות למודעות עצמית ולגלות אותך
למי מומלץ: מסתכל רק על המראה החיצוני,רואה כיעור בדברים,שטחי.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
ראו בעינכם דמות של אדם שיש לכם קושי אתו..אדם שכאשר הוא בסביבתכם אתם מרגישים חוסר נוחות מסוים…התבוננו בו בצורה מעמיקה..כעת,אתם מניחים על עינכם משקפיים מיוחדות ומתבוננים בו שוב.הפעם אתם מבחינים כי דרך המשקפיים החדשות,כל שאתם רואים הוא את יופיו החיצוני והפנימי.המשיכו להתבונן בו ותנו ליופיו לגעת בכם..(הפסקה של 2 דקות)
הישארו עם המשקפיים המיוחדות שעל עיניכם ובתחושה זו חזרו לכאן ועכשיו
1

הגדרה: אור
זמן נדרש: כ-20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת להיות בוודאות שכל מה שקורה בא מצד האור –הכל אור
למי מומלץ: פסימי,חסר אמונה,רואה את העולם כמקום רע רצוף סבל.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות…ראו בעינכם כדור לבן גדול וזוהר יורד מעל לראשכם
הכדור מתקרב אליכם עוד ועוד עד אשר הוא עוטף את כל גופכם ואתם יושבים בתוכו…היו שם והרגישו את הביטחון שהוא משרה בכם…(הפסקה) אתם מתבוננים קדימה…לצדדים… אחורה…ורואים שהכל מסביבכם אור אחד גדול.אתם האור והאור הוא אתם….(הפסקה)
כעת אתם חוזרים לרגע זה כאשר הידיעה הזו תלווה אתכם בכל אשר תלכו.

2
הגדרה: בראשית
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת להתחיל מהתחלה כל דבר בכל גיל,מקום וזמן בחיים
למי מומלץ: פוחד משינויים,לא שואל,מעדיף להיות במקום של נוחות במקום לנסות.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
בוקר חדש בפתח..השמש מביאה אתה כל יום פעם אחר פעם יום חדש.הטבע מסיים ומתחיל מחדש כל הזמן,גופנו מתחדש ללא הרף.דמיינו דבר שמאוד רציתם לעשותו אך מסיבה כזו או אחרת לא מימשתם עדיין את הרצון….בעינכם,היום גם אתם מתחילים דבר חדש.ראו בעינכם כיצד אתם מתחילים דבר חדש שרציתם מזמן ולא עשיתם..היו שם ושימו לב לתחושות… כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

3
הגדרה: אהבה
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת לעשות דברים מאהבה כתרופה של כל התרופות
למי מומלץ:חסר שמחה,לא אוהב את עצמו,פחדים וחרדות

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
בדמיונכם אתם רואים 3 זרקורי אור חודרים מקודקוד הראש לעבר הלב .ראו כיצד הלב הופך מואר ומתחיל להתרחב …כעת תראו אדם שזקוק לריפוי..שלחו אליו קרני אור מלאי ריפוי של אהבה כתרופה של כל התרופות ישירות מלבכם וראו כיצד הוא נרפא ומתמלא חיוניות… כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

4
הגדרה: חופש
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת לבחור להיות או לא להיות בכל מקום בו אתה נמצא
למי מומלץ: פועל מתוך אילוצים וחוסר ברירה,בתגובה.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
ראו עצמכם כציפור שכלואה בכלוב… אתם נמצאים שם הרבה זמן.התרגלתם אליו אל הנוחות… אל הביטחון… התבוננו בכלוב שלכם,איך הוא נראה והתחברו לתחושות שעולות…(הפסקה) יש הרבה מאוד סיבות מדוע להישאר בכלוב… אין שם הפתעות… הכול ידוע ורגוע… (הפסקה)יום אחד מישהו פותח את דלת הכלוב…. תנו מבט אל הכלוב ושאלו עצמכם : אולי כדאי להישאר… אולי כדאי לשמור על כל מה שהכלוב נותן… ורק התבוננו בתחושות שעולות…(הפסקה) כעת אתם מעיזים לצאת מהכלוב, לפרוש כנפיים ולעוף… תתחברו לרגע המעוף של הציפור לאותה תחושה של הנאה,תחושה של חופש ומרחבים אינסופיים של אפשרויות ,היו שם(הפסקה כדקה). כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
5

הגדרה: מחשבה
זמן נדרש: כ-20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת ליצור באמצעות מחשבה אמונה היוצרת מציאות
למי מומלץ: לא מאמין במחשבה חיובית,מאשים אחרים

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
חשבו על חלום שרציתם להגשים.חלום שנראה בלתי אפשרי ,זה יכול להיות כל דבר גם אם הוא דמיוני ביותר בעינכם.ראו בעיניכם את החלום כסרט נע…… כעת שננו את המנטרה בלבכם בצורה מעגלית:
“אני מאמין .יש ביכולתי להפוך חלום למציאות”.(חזרה פעמיים בקול והפסקה 2-3 דקות)
כעת ראו עצמכם בתוך מציאות חדשה שבה חלומכם מתגשם.אתם חלק מהחלום החלום הפך למציאות ואתם חלק בלתי נפרד ממנו.היו שם וחוו את החוויה. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
6
הגדרה: אחדות
זמן נדרש: כ-20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת לקבל את השונות כדי ליצור אחדות והרמוניה
למי מומלץ: רוצה לשנות את כולם,לא מקבל שונות,לא מכיל אחרים

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם הולכים ברחוב וסביבכם אנשים צעירים,מבוגרים וילדים,כולם שונים זה מזה..חלקם גבוהים,חלקם רזים,חלקם שחומי עור..תוך כדי שאתם מתקדמים אתם חשים כיצד כל אותם אנשים הופכים להיות דומים לכם,כולם אתם ואתה כולם…כולכם אחד…היו בתחושה זו..
כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
7
הגדרה: התבוננות
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת לדעת את עצמך דרך אחרים ודרך ההתנסויות שלך
למי מומלץ: מבולבל,לא שם לב לטעויות,חוזר על תקלות וקושי.

התבוננו במקרה,בהתנסות אחת שהיא משמעותית עבורכם,תראו אותה מתחילתה ועד סופה..על כל מרכיביה.בלי להחסיר פרטים………כעת נסו לראות את עצמכם בתוך הסיפור.מה היה החלק שלי בסיפור הזה?…איך אני רואה את עצמי בתוך הסיטואציה?…איך אני הבאתי את עצמי לתוך החוויה הזו?…כיצד הסיפור הזה משקף אותי ?מה אני יכול ללמוד על עצמי מתוך זה?…. (הפסקה של 2 דקות)
כעת בזמנכם קחו נשימה וחזרו לכאן ועכשיו.

8

הגדרה: ריפוי
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת להבין שככל שאתה לומד יותר כך אתה מבין פחות
למי מומלץ: לא לומד,לא צומח,פוחד משינויים ולכן תקוע

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
בדמיונכם אתם רואים דלת.הדלת מזמינה אתכם להיכנס.פתחו אותה והיכנסו… אתם מבחינים שאתם נמצאים בספריה אינסופית של ידע .. המשיכו להתבונן סביבכם עד שתראו דלת נוספת,היכנסו בה..אתם רואים ספריה נוספת של ידע..ושוב דלת נוספת,כאשר אתם נכנסים בה אתם מבינים שככל שאתם לומדים יותר כך אתם מבינים פחות הצמיחה האינסופית היא הריפוי שלכם.(הפסקה) היו שם ושימו לב איך זה מרגיש(הפסקה ) כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

9
הגדרה: חיסון
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת:יכולת ללמוד איך ללמוד ולמצוא את הידע הדרוש בזמן הנחוץ
למי מומלץ: לא פתוח לידע,יודע הכל,מתווכח,

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
דמינו עצמכם כפנס קטן שחודר לתוך גופכם הפיזי..היכנסו פנימה ופגשו את ה DNA שלכם.התבוננו בו וביכולותיו המדהימות..(הפסקה) כעת,אתם ה-DNA.יש לכם את כל הידע האינסופי בתוככם.כל שנדרש מכם הוא בשעת הצורך לכוון לידע שאתם מבקשים לקבל מתוככם… כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

10

הגדרה: גילוי
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת לקבל את המציאות ולטפל בסיבה לצורך שינוי התוצאה
למי מומלץ:מתוסכל,לא מקבל את המציאות,רוצה את מה שיש לאחרים.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם נמצאים בשדה פתוח,מתבוננים סביבכם וחווים את המרחב….מחשבה עולה..קבלו אותה באהבה ושלחו אותה לדרכה..עשו כך עם כל המחשבות שעולות וחולפות.קבלו אותן כפי שהן בלי לשפוט………לאט לאט הגיעו לרגע שבין המחשבות,ברגע זה אתם רואים את תסריט היום שהיה..האנשים אתם הייתם,החוויות שחוויתם,הדברים שעשיתם,המקומות שבהם הייתם ..(הפסקה של 2 דקות)ואתם מקבלים הכל באהבה..בלי תנאים,בלי שיפוט,בלי רצון לשנות.כל מה שעבר דרככם ובאמצעותכם נפלא כפי שהוא..(הפסקה של 2 דקות)
כעת בזמנכם קחו נשימה עמוקה וחזרו לרגע זה.
ה

הגדרה: ראיה
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת ראיה מרחבית,רב ממדית,על חושית,דמיונית
למי מומלץ: אנוכי,אינו רואה את האחר,רואה רק מה שרוצה לראות

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
התבוננו בנר הדולק.התרכזו בלהבה…בתנועה שלה….בצבעיה….(כ – 3 דקות) כעת עצמו עיניים וראו את אותה הלהבה שראיתם ..(הפסקה של 5 דקות) כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ו

הגדרה: שמיעה
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת שמיעת צלילים,תדרים ויכולת ליצור משמעת ומשמעות
למי מומלץ: עקשן,לא מקשיב,חסר משמעת ומשמעות

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם נמצאים ביער.חושך מוחלט סביבכם אך זה לא מפריע לכם להמשיך לפסוע בשביל שמרגיש בטוח..רוח נושבת ומשמיעה צליל נעים,הקשיבו לצליל הרוח….. הרוח מזיזה את ענפי העצים ומעיפה את העלים..אינכם רואים זאת אבל שומעים בבירור…..החיכוך שיוצרות פסיעותיכם מתווסף לקולות הרקע ….קולות צחקוקי אנשים ברקע נשמעים מרחוק ואתם מתקדמים תוך כדי הקשבה ועוקבים אחר הקולות …כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ז

הגדרה: ריח
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת להריח אמת ושקר ויכולת פעולה מהאמת האישית
למי מומלץ: חי בשקר,פזיז,לא אמיתי,מזייף.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם צועדים ברחוב.ככל שאתם מתקדמים אתם מבחינים בריחות שונים ומנסים לזהותם.ככל שאתם מתקדמים הריחות מתחדדים ואתם מבינים שזהו ריח המאכלים המתבשלים במסעדה הקרובה..תיהנו מהריח הטוב והמשיכו הלאה……כעת אתם מזהים ריח מסוג שונה….אילו ריחות הלחמים הנאפים במאפיה בהמשך הדרך..איזה ריח נעים…..אתם מתקדמים ועם הצעדים שוב מבחינים בריחות חדשים..הפעם זהו ריח של ניקיון, ריחות בושם….זוהי חנות מתנות המכילה סוגים שונים של סבונים מבושמים בריחות נעימים ומרגיעים.. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
ח

הגדרה: דיבור
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת דיבור,שיתוף,הרצאה,כתיבה ויכולת להבחין בין נכון לשגוי
למי מומלץ: סגור,לא משתף,קושי בהתבטאות
עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם נמצאים במקום שיש בו הרבה אנשים.את רובם אתם כלל לא מכירים.אתם גולשים לשיחה עם חבר או חברה שנמצא או נמצאת לידכם .השיחה זורמת ומתעמקת.אתם מדברים את הדברים שאתם מאמינים בהם,שהם אמיתיים עבורכם.מדברים את הלב.לאט לאט אתם מבחינים כי למעגל השיתוף והשיחה שלכם מצטרפים אנשים נוספים שמעוניינים לשמוע את דבריך….ככל שאתה מדבר אתה מבין כמה דבריך נכונים וכך גם נוצר סביבך קהל גדול של מאזינים הכמהים לשמוע את דבריך….. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
ט
הגדרה: טעם
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת להבחין בין טוב לרע ויכולת פעולה בטעם טוב
למי מומלץ: חסר טעם,לא מתחשב,פזרן

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם מטיילים בשוק.השוק שופע בדוכני פירות ויקרות בשלל צבעים ריחות וטעמים.אתם מתקדמים בדרך ופוגשים ילדה קטנה שמזמינה אתכם לקנות תפוחים ומגישה לכם תפוח לטעימה.טעמו את התפוח,איזה טעם יש לו? תרגישו ממש את הטעם שיש לכם בפה כרגע……..הודו לאותה ילדה והמשיכו הלאה לעבר דוכן הלימונים.על הדוכן לימונים חצויים ואתם טועמים אחד מהם לבחון את טיבו……ותוך כדי הודיה לבעל הדוכן אתם ממשיכים במסע הטעימות..בדוכן האשכוליות אתם טועמים אשכולית שטעמה מריר…..בפירות היבשים טעמו גרעינים מלוחים ..ותמרים בשרניים ומתוקים..תראו לאילו טעמים התחברתם יותר… כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

י
הגדרה: מעשה
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת לעשות מעשים יזומים ויכולת להבחין בין מותר ואסור
למי מומלץ: לא עושה מעשים יזומים,פאסיבי,לא מבחין בין מותר לאסור
עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
התרכזו במעשה שרציתם לעשות זמן רב ולא עשיתם מכל מיני סיבות….היום אתם עושים אותו.ראו בעינכם את עצמכם בזמן עשייה..אתם עושים דבר שכל כך הרבה זמן רציתם ולא מימשתם את הרצון…(הפסקה) איך זה מרגיש לעשות? …להיות בעשייה? … כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ל
הגדרה: תשמיש
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת גילוי דרך מגע,טבע,גוף,תנועה אמנות
למי מומלץ: לא נוגע,לא מחבק,שיפוטי

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם נמצאים בטבע במקום קסום.התבוננות במרחב סביבכם מגלה לכם מתחמים שונים מזמינים מאוד..היכנסו למתחם הראשון..זהו מתחם היצירה.כאן אתם מוצאים צבעי ידיים, פלסטלינה,חימר,חומרי יצירה,דפים ועוד ועוד..אתם מתיישבים ומתחילים ליצור…תתחברו לחוויה שביצירה …(הפסקה) כעת,משסיימתם ליצור במתחם,המשיכו למתחם התנועה.כאן מתנגנת לה המוסיקה ואתם נעים בריקוד חופשי לקולות הצלילים….אין כללים,כל שאתם צריכים זה להיות אתם ולנוע בחופשיות……(הפסקה) כעת אתם עוזבים וממשיכים הלאה למתחם האחרון.זהו מתחם בו עליכם לחלוץ נעליים ולכסות את עינכם בעזרת כיסוי עיניים..אתם מובלים לקופסא גדולה..אין מה לדאוג ,הקופסא אינה מכילה דבר שיכול להזיק לכם.אתם פותחים את הקופסא,מכניסים את ידיכם ומתחילים להוציא פריטים ולמשש.שימו לב איך כל דבר שאתם נוגעים בו מרגיש לכם..חפץ רך…….חפץ קשיח……..חפץ מחוספס…. או חלק….שימו לב לתחושות שעולות בכם.. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
נ
הגדרה: דרך/הלוך
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת להפוך תהליך ליעד לפתרון בעיות הישרדות מורכבות
למי מומלץ:עסוק ביעדים וממהר ליעד,קיצוני,קנאי,בעל הרס עצמי
עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
ראו בעינכם יעד שאליו רצונכם להגיע.אותו יעד נמצא בקצה דרך אותה עליכם לעבור.הדרך נראית לכם ארוכה ומעייפת.התחילו לצעוד…בעודכם מתבוננים סביבכם,אתם פוגשים את מראות ואנשים אשר גורמים לדרך הנראית ארוכה להפוך לנעימה וקלילה…..(הפסקה) כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
ס
הגדרה: רוגז/בטן
זמן נדרש:כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת תרגול הפנמה ואימון אישי, יכולת פעולה מתוך אמונה
למי מומלץ: לא מתרגל,חסר אמונה,כועס

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
בדמיונכם ,כל פעולה שאתם עושים,תואמת בדיוק את דרכי האמונה שלכם,אתם עושים רק מה שבאמת אתם מאמינים בו ,אין קונפליקטים ,יש זרימה,אתם פועלים על פי הבטן,היא זו שמנחה אתכם…(הפסקה 3 דקות)
כעת כל אחד בזמנו חזרו לכאן ועכשיו..

ע
הגדרה: שחוק/מוח
זמן נדרש:כ – 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת משחק, הגיון, מיון, עיבוד, ניתוח, שאלה, חקירה, מודעות
למי מומלץ: דאגן,חומרי,נוקשה,קמצן,מרובע.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
ראו בדמיונכם את חייכם כלוח משחק…אתם השחקנים הראשיים,אתם שולטים על כל מהלך,כל תזוזה,כל החלטה היא בלעדית שלכם..עצם ההבנה הזו נותנת לכם תחושה טובה וקלה..כעת מתוך הידיעה הזו,שחקו את משחק חייכם באהבה ובקלילות… כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

צ
הגדרה: הרהור/לב
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת חברות, חמלה, מחויבות, קבלה, שילוב וניהול אחרים
למי מומלץ: פועל נגד,קר,פחדן,מנוכר,רצון לקבל לעצמו

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
ראו בעינכם את ליבכם..התבוננו על חדרי הלב..על זרימת הדם ..ראו כיצד הלב מתרחב ומתמלא סליחה וחמלה .ראו בעינכם כיצד אתם מדריכים אנשים אל עבר הייעוד שלהם..כיצד אתם מחויבים לתהליך של סיוע לאחר לבצע משימות חיים מהותיות עבורו..אתם שם בכל דבר שיזדקק .אנשים פונים אליכם ואתם מאירים את דרכם כפנס..אתם פנס שכולו אור בעולם הזה..
כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ק
הגדרה: תא/שינה
זמן נדרש:כ -20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת התמודדות בדילמות ערכיות ומוסריות/כבוד האדם וחירותו
למי מומלץ: יוצר אשליה ומאמין בה,לא מציאותי

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
בדמיונכם אתם שוקעים בשינה טובה ועמוקה…..אתם חולמים ונטענים באנרגיה חדשה וטובה….תרגישו כיצד אתם מתחברים לעצמכם בשינה הזו ומתמלאים בכל מה שהנשמה צריכה… (הפסקה של 3 דקות ) עת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

סיכום
כולנו מדמיינים באופן טבעי ולא מודע בחיי היום יום.לפני כל פעולה אנושית פשוטה קיים הדמיון המוביל אותנו לעבר המעשה.אנו רואים את הפעולה,כלומר במילים אחרות אנו מבצעים אותה בדמיון.כל אדם חולם את המציאות בה יחיה וממציא אותה.אנו לא מגלים את המציאות אלא בוראים אותה.
ארווין שרדינגר – פיזיקאי אוסטרי שהתפרסם בזכות תרומתו למכניקת הקוונטים וחתן פרס נובל לפיזיקה בשנת 1933מדגיש כי “תמונת העולם של כל אדם הינה ותמיד תהייה פרי יצירה של מוחו ולא ניתן להוכיח שיש לה קיום אחר כלשהו”.לדבריו של פריצוף קאפרה, (פיזיקאי,תיאורטיקן מערכות ומחברם של חמישה רבי מכר בינלאומיים) אנו דפוסים של גלי אנרגיה הנמצאים בתנועה מתמדת,מכאן ניתן להסיק שאנו מושפעים מדפוסי וויבראציות אחרות ומרובות שסביבנו ולכן כדאי שנשפיע אנו וננתב את אותן השפעות לגלים חיוביים.את זאת נוכל לבצע בעזרת הדמיון המודרך.
גופנו/מוחנו אינו יודע להבדיל באמת בין דבר שקרה במציאות לבין תמונה דמיונית של אותו מקרה.התגובה הפיזיולוגית בגוף דומה בשני המקרים והחומרים הפעילים מגיבים בהתאם לסיטואציה גם אם היא מתרחשת רק בדמיון.הדמיון המודרך מסייע בגישה לאינטואיציה,לתת המודע.אחד הדברים שקורים כאשר אנו מנותקים זמן רב מתת המודע זה שאנו הופכים לכודים במעגל מחשבות ורעיונות שלמדנו לפני זמן רב.האמונות והדעות הללו של העבר אינן יכולות לפתור את הבעיות של היום ואינן יכולות להאיר אפשרויות חדשות למחר ולכן רצוי שנבחן אפשרויות חדשות בעזרת הדמיה.
יש לנו יכולת טבעית לרפא את עצמנו.לצורך כך עומד לרשותנו השימוש בדמיון,בו אנו מניחים למחשבות ולמציאות היום יומית על כל גווניה ופונים אל עבר תת המודע ונעזרים ביכולת מולדת זו בצורה מכוונת על פי הרצון שלנו ליצירת מציאות בריאה יותר בחיינו.אנו הבמאים, התסריטאים וגם השחקנים-נפלא לא?
הרוח האנושית משתוקקת ליותר ממה שאנו מכנים העולם הממשי,הריאלי.עולם הדמיון מאפשר לעשות את הבלתי אפשרי לכאורה.עולם זה הוא מקסים ושובה לב.
אתם מוזמנים לדמיין באהבה ♥

אינטליגנציות ויכולות נרכשות – בתהליך פסיכותרפיה או נטורופתיה טיפול טבעי:

אות/ ספירה אינטליגנציה היכולת לזהות חוסר, להגדיר רצון, לשנות גישה ולהשיג מטרות
רצון הגדרת הרצון וכיוונו – 3 אינטליגנציות רוחניות
א רצון חופשי היכולת להבחין שהעולם הוא מרחב ריק שמתמלא ברצון חופשי
מ רצון לתת היכולת להגדיר את הרצון לתת כמטרה נעלה ותכלית החיים
ש רצון לקבל היכולת להגדיר את מידת כוח הרצון לקבל לעצמו ואת כיוונו
מורים שינוי גישות ואמונות – 7 אינטליגנציות שכליות
ב חוכמה היכולת לתזמן פעולה – היכן, עם מי, למה, כמה, מתי ואיך
ג עושר היכולת להבין שהרבה או מעט אינם משפיעים על השמחה שלך
ד זרע היכולת לשים מניע וכוונה נכונה כזרע שבונה כל הפעולה
כ חיים היכולת להיות בשינוי פנימי ובתנועה. להעביר הלאה באהבה ללא תמורה.
פ ממשלה היכולת לשחרר את עצמך מיהירות, ידענות, צדקנות, ושחצנות.
ר שלום היכולת להכיל אותך ואחרים כדי ליצור שלם ושלמות
ת חן היכולת להעלות את ההתרחשויות למודעות עצמית ולגלות אותך
כוחות זיהוי ואבחון חסרים – 10 אינטליגנציות רגשיות
1 אור היכולת להיות בוודאות שהכל בא מצד האור, הכל אור.
2 בראשית היכולת להתחיל כל דבר מהתחלה בכל מקום בכל גיל בכל זמן
3 אהבה היכולת לעשות דברים מאהבה כתרופה של כל התרופות
4 חופש היכולת להיות או לא להיות בכל מקום בו אתה נמצא
5 מחשבה היכולת ליצור באמצעות המחשבה, אמונה שמעצבת מציאות חדשה
6 אחדות היכולת לקבל את השונות כדי ליצור אחדות והרמוניה
7 התבוננות היכולת לדעת את עצמך דרך אחרים ודרך ההתנסויות שלך
8 ריפוי היכולת להבחין שככל שאתה לומד יותר אתה מבין פחות
9 חיסון היכולת ללמוד איך ללמוד ולמצוא את הידע הדרוש בזמן הנחוץ
10 גילוי היכולת לקבל את המציאות ולטפל בסיבה לצורך שינוי התוצאה
חושים הגדרת יעדים ומימושם – 12 אינטליגנציות גופניות
ה ראיה יכולת ראיה חזותית, מרחבית, על חושית, דמיונית, רב מימדית
ו שמיעה יכולת שמיעת קולות, צלילים, תדרים, עיבוד, משמעת ומשמעות
ז ריח יכולת להריח אמת ושקר ויכולת פעולה מהאמת האישית
ח דיבור יכולת דיבור, כתיבה, שיתוף, הרצאה, אבחנה בין נכון ושגוי
ט טעם יכולת להבחין בין טוב ורע, ויכולת פעולה בטעם טוב
י מעשה יכולת לעשות מעשים יזומים ויכולת להבחין בין מותר ואסור
ל תשמיש יכולת גילוי דרך מגע, גוף, טבע, ריקוד, תנועה, אמנויות, ציור.
נ הלוך/דרך יכולת להפוך תהליך ליעד לפתרון בעיות הישרדות מורכבות
ס רוגז/בטן יכולת תרגול הפנמה ואימון אישי, יכולת פעולה מתוך אמונה
ע שחוק/מוח יכולת משחק, הגיון, מיון, עיבוד, ניתוח, שאלה, חקירה, מודעות
צ הרהור/לב יכולת חברות, חמלה, מחויבות, קבלה, שילוב וניהול אחרים
ק שינה/תא יכולת התמודדות בדילמות ערכיות ומוסריות/כבוד האדם וחירותו

מקורות
שיטת לוסקי 32 האינטליגנציות/ד”ר דני לוסקי 2005
חלום הנפש/אדיר כהן 1996
המוח והגוף/שרון פרומיסלו 2000
דמיון מודרך/ג’רלד אפשטיין

danylouskycom
danylouskycom
Dr. Dany Lousky PhD ------------------------------------------------------------------------- Dany Lousky is the creator and developer of The Lousky Method, the innovative i32 intelligence tests. He is the chairman of the Department for Complementary Health Professions, the Israeli umbrella organization for complementary medicine. Dr. Lousky has written 14 books about life, education, health and the secrets of success according to The Book of Creation. ------------------------------------- A few words from my heart to yours “Already in my childhood I was incompetent – they actually defined me as unintelligent and therefore I did not receive a scholarship to continue my studies in tenth grade. (It used to be that one had to pay for school for grades 10, 11 and 12 or to get funding from the state). I was a new immigrant from Morocco and I did not speak Hebrew. I loved to draw, to take photographs, to read and act out Moliére, to play the clarinet and saxophone, and to dance all the time. I was not interested in bible studies, Hebrew, geography, mathematics. I simply did not understand how these would help me in life, so I did not learn any of those which are these days called core subjects. I also did not receive funding, but I did get labelled incompetent. That negative label propelled me to achieve great success in all areas of my life. Ever since then I wanted to prove to myself that I am capable: I tried harder than anybody else in everything that I did, because the social measure in academia and in institutional and business frameworks, was a measure of mathematical and verbal logical abilities. For many years I wavered, living with the knowledge that I was not deserving, not wanted, did not belong, was introverted, ashamed of who I was. I suffered greatly from different anxieties, primarily stage fright. In order to overcome all of these pitfalls I had to melt myself down to the most basic raw material and find my true self deep inside. It took many years of hard work. When I found myself, everything began to go smoothly. I found myself, thanks to The Book of Creation – my great light. The Book of Creation was written according to the tradition of Abraham. The knowledge that I am learning and developing through The Book of Creation which, to some degree, also continues the work of Abraham in some way, is a great privilege. This privilege has sustained my enthusiasm and perseverance for tens of years. I have always thought to myself… “If I can, anybody can.” --------------------------------------------------------- I believe that education and life principles are at the root of the reality of our lives. The I believe I believe that teaching positive life principles is an extraordinarily powerful tool for treating health, cultivating the joy of life, having breakthroughs and success, maintaining good partnerships and love of mankind. From a young age I was already very active in a variety of educational frameworks. I began as a counselor to street youth, went on to manage a community center, then serve as the chairman of the community center’s administration, as well as chairman of two high schools, supervisor for the Ministry of Education, and head of the Lousky College for training therapists. I served as the chairman of the Department for Complementary Health Professions, the Israeli umbrella organization for complementary medicine. Over the course of twenty years of research, I developed an educational and treatment method called “the Lousky Method”, based on the wisdom of The Book of Creation. I have written 14 books inspired by The Book of Creation. The Book of Creation, attributed to our patriarch Abraham, established 3800 years ago that every person possesses 32 intelligences through which he understands life and with which he creates his own reality. The good news is that it is possible to train these types of intelligence like a muscle for the purposes of repair or modification. This means that every individual can be what he wishes to be, according to his own free will. This is my vision that motivates and gives purpose to my work. --------------------------------------------- Curriculum Vitae Dr. Lousky was born in Casablanca, Morocco, to a family of 13 children. He immigrated to Israel with the entire family during the large wave of ‘aliyah’ (or immigration) from Morocco. At age 12 he was already a counselor for youth in the Bnei Akiva movement. He served in the IDF and immediately afterwards returned to mentor youth in Tirat Carmel working with street gangs and at risk kids. He managed the community center in Tirat Carmel and later became the chairman of the community center board. Later he served as the chairman of the board of the high schools’ Education Company in Tirat Carmel in a volunteer capacity. During those same years, the Ministry of Education recruited Dr. Lousky and his talents as a leader and supervisor on behalf of their Youth Division, to treat at risk youth in development towns. Later, Dr. Lousky returned to manage the national project “Mifneh ‘97” (Turning Point ‘97) for the office of the Prime Minister, which helped to rebuild the infrastructure of the educational system. Dr. Lousky’s special character and his deep rooted love of mankind led him to dedicate himself to bringing people together and educating young people, rehabilitating families and educating at risk children. Dr. Lousky’s hunger for investigating human intelligence began when he was 10 years old in the Bnei Akira youth movement in Tirat Carmel, and used to pray in synagogue. One day, while praying, he suddenly understood that people were praying to the God within themselves. God does not actually sit in the sky and hand out money, health, love or success according to human standards. --------------------------------------------------------- The young Dany noticed that when people truly set an intention for their prayer, they receive what they request. He saw that every person sets such an intention in his own individual way, and understood that prayer and intention have clear results in reality. He saw that intention can come in many shapes and forms – he saw people singing, others dancing, some who muttered, some who wept silently. In the eyes of the God that dwells within them it did not matter if they were engineers or lawyers, rich or poor, shoemakers or carpenters. Outside of synagogue, however, a person’s place was measured by the yardstick of their profession, wealth, or ethnic origins. The young Dany grew up in a family of many children with a homemaker mother and a father who worked the printing press. Though his father was always happy with what he was, his surroundings and the system treated it with contempt. He remembers how low his father’s self-image was as a result of social disdain. Everyone aspired to be rich – an engineer or a lawyer – but not little Dany, who already understood that life offers many other possible ways to find happiness. Dany grew up faced with discrimination and prejudice regarding ethnic origin, age, sex, neighborhood, one’s father’s profession and income. A person could not actually be anything he wanted to be – people do what is expected of them. As a child Dany understood that this was not right. At a certain stage in his life, he already recognized that the root of the problem was in the society’s educational approach, according to which one can gauge human ability through one measure alone – IQ tests. With his special senses, he understood that people have more than one ability. People have multiple capabilities and multiple intelligences. This understanding constituted a dramatic turning point for him and he decided to take it upon himself to investigate the 32 human abilities as taught by The Book of Creation. The Book of Creation is the most ancient source to decree that people can be whatever they wish to be. This is the simplest expression of free will. ----------------------------------------------------------------- The life story of Dr. Lousky encompasses the life and assimilation stories of all the children of immigrants from Morocco and the diasporas to Israel with the social, educational and cultural coping and managing that accompanied their absorption and their love of life. ------------------------- Bibliography – Books written by Dr. Dany Lousky – The Nine Cosmic Powers for Success Hidden secrets of the unseen light. Children Longing for God Practical tools for changing and creating reality. -------------------- The Lousky Method Life wisdom of the 32 intelligences. 740 pages. An in-depth workbook for treatment and good health. The Twelfth Sense A story about the treasure that is greater than the philosopher’s stone and stronger than the elixir of life. Rich, Happy and Sexy Spiritual laws for the creation of abundance. The Book of Processes Arts as languages for healing and coaching. Mandatory workbook for group facilitators and teachers. – Integrative Medicine Mandatory research book for therapists, doctors and educators. Intelligence Tests i32 Diagnosis of human potential – 32 forms of intelligence. – The Secrets of Success 32 gateways to success – the complete practical guide. Lousky Medicines Natural self coaching and therapy. Non-chemical medicines, not home remedies. Kabbalistic Creation Cards Creative games, practice of the concepts, content. Lous-Yoga Yoga of numbers and letters. With God’s Help The power of the letters of God, the meaning of God. Additionally, Dr. Lousky has written many scripts for movies and series, as well as children’s books, all inspired by The Book of Creation. ---------------------------- Research 2007 – Innovative Intelligence Tests – i32 2005 – Integrative Medicine Formal Education 2006-2007 – Doctorate (PhD) in Education – Intelligence Tests. Constantine The Philosopher University in Nitra 2004-2005 – Master’s Degree (MA) – Holistic Health and the Arts. Lesley University. 1973-1976 – Bachelor’s Degree (BA) – Special Education. University of Haifa. ----------------------------------------- Following his military service, Dr. Lousky began his formal education. He completed the matriculation exams and in 1973 began his first degree in special education at the University of Haifa. He completed his Master’s degree in holistic health in 2005 at Lesley University in Boston, and in 2007 completed his doctoral thesis on the topic of intelligence exams i32 at Constantine the Philosopher University in Nitra, in Slovakia. -------------------------------- Dr. Dany Lousky’s unique contributions to society The primary themes of his contributions: The Book of Creation as a book of rules for creating reality The Book of Creation as the source of the 32 educational life principles and as a key to success The Book of Creation as a form for integrative medicine and a prescription for good health The Book of Creation to foster understanding of human personality and the i32 intelligence tests ------------------------------------ The Book of Creation as a book of rules for creating reality The Book of Creation, attributed to our forefather Abraham, opens with a dramatic declaration: “In the thirty-two wondrous paths wisdom are engraved (…) ten spheres of nothingness and twenty-two foundation letters.” Which is to say, God created the world with thirty-two rules of creation, which are also the rules with which man creates his own personal world. God’s activity, supposedly the primary matter presented in the Book of Creation, according to Prof. Yehuda Liebes, serves as the role model for human activity. Investigation of the Book of Creation accompanied Dr. Lousky’s extensive and comprehensive work over twenty years. The Book of Creation is the premise for the research and books written by Dr. Lousky. His acquaintance with the Book of Creation was timed precisely with the moment that he was prepared and ready. He first heard of the Book of Creation at one of the Kabbalah classes he would regularly attend. In the introduction to his book on the Lousky method he writes: “I was mesmerized. I read the Book of Creation hundreds of times in a row. I loved what I found – indeed, from that day forth I learned everything from it. I spent days and nights contemplating the significance and principles that I saw through reading and observing the book. I investigated the Book of Creation, from what was written in it and from what other commentators said and wrote about it.” Over the years, Dr. Lousky amassed extensive information from the lists and writings of scholars, scientists and rabbis that were uniquely touched by the Book of Creation and its interpretation. Every crumb of information that passed through his hands was checked and compared with what he saw and experienced from within what was written and the interpretations that he found there. The interpretations that Dr. Lousky found for the Book of Creation were supported by the conclusions of other scholars and rabbis. In many cases, he first saw and interpreted the writings himself and only afterwards sought support and similar interpretations by additional scholars. This approach allowed him freedom of inquiry in his unique interpretations of the Book of Creation. In this way he got to the model of the 32 intelligences, the 32 principles of life and integrative medicine. Over the years, Dr. Lousky investigated the meaning of the intelligences and the life principles for the purpose of changing reality with thousands of participants in workshops and courses in self awareness that took place all over the country. He taught in courses and lectures in Haifa, in the Krayot, Tiberias, Tzfat, Rishon Letzion, Tel Aviv, and Jerusalem. Among the workshop participants were some who sought understanding of the essence of life and the soul of man. Some of them came to learn a therapeutic profession, and there were also those professionals, doctors, nurses and medical support staff who wished to learn and to apply the principles of integrative medicine in medical centers. Dr. Lousky’s interpretation of the Book of Creation, influenced by 4 main sources: The interpretations of kabbalists, rabbis and scientific researchers of the Book of Creation. Scientific studies and research in the field of defining intelligence and models of development. Field work with thousands of participants in courses and workshops led by Dr. Lousky. Work with patients and subjects, through whom he was able to examine the differences between the different principles and to define their meanings in his distinct way. Dr. Lousky’s work to provide an orderly and structured interpretation of the Book of Creation led him to write 14 books. Each book discusses the group of intelligences (paths) according to the Book of Creation. His first book, “The Nine Cosmic Powers for Success”, deals with the world of creation according to the Book of Creation. The book discusses the ten emotional intelligences. It was written entirely in one flow. The writing began with a sketch of nine powers in the shape of a circle with the names of the nine intelligences noted according to their order within the circle, and their interpretation. The center of the circle is the tenth intelligence which symbolizes the reality that was actually created. When he finished writing his first book he felt that his life was over, until that same night, the title of the second book came to him, and only then was he reborn into his life’s destiny and purpose. Years later he wrote his sixth book: “Integrative Medicine” – a unique book of research. This book is the total opposite of the first in the way it was written. The book was written structurally and in accordance with the rules of science writing. This is also the book that presents the integrative medicine template for therapists and physicians. The book brings together, organizes and explains the rationale behind all of Dr. Lousky’s previous books. Much of the work that he did ultimately led to the creation of the therapeutic and educational method called the ‘Lousky Method’. “The Lousky Method” book (740 pages) brings together all the knowledge that he has gathered over the years. The Book of Creation as the source of the 32 educational principles of life and the key to success Dr. Dany Lousky observed, investigated, defined and formulated the 32 life principles for providing moral education as a way of life according to the 32 pathways of the Book of Creation. The 32 defined principles are 32 core values, each of which exists on four dimensions. The 32 principles constitute a tool for changing reality. Negative life principles are the source of mishaps, pains and illness. Positive life principles influence our will to live, and the quality of our health, our ability to succeed in a career, partnership and family, and even the status of our bank account. Positive life principles affect our outward appearance, our mental strength, and our vitality. In fact – health, money, success and destiny are acquired through life principle educational and training processes. When life principles change, reality also changes. The Book of Creation as a form for integrative medicine and prescription for good health Dr. Lousky appeared before attendees of the international conference for integrative medicine in Jerusalem in October of 2010 and spoke about an application model and vision for integrative medicine. His vision of health as an educational process led him to research integrative medicine. From 2003 to 2007, Dr. Lousky conducted phenomenological qualitative research on integrative medicine. During the period of research he spent a month as a guest at Global Hospital at Mount Abu in India, and saw an integrative health model in action. He visited and collaborated with a number of medical centers in Israel and visited Assaf Harofeh Medical Center, which pioneered the integration of complementary medicine. Dr. Lousky led a medical team in an quality of life project at the Herzog hospital in Jerusalem for one year, spent time in monasteries and ashrams, and learned and tried many methods of complementary medicine. He conducted qualitative research with many therapists and volunteers, studied materials from a variety of sources, interpreted them through crosschecking the findings with other scholars, rabbis, kabbalists, and monks. He wrote a book on his research principles called “Integrative Medicine”. Research Findings: Integrative medicine has five characteristics: the ladder of health, the engine of change, Lousky medicines, the assortment of therapies and the cycle of therapists. The Ladder of Health The ladder includes the 32 intelligences that create the four dimensions. Research findings show that every person has 32 intelligences and life principles that make up a unique profile, through which he understands life and by which he achieves goals and creates reality. Each intelligence includes a range of variables that create body-mind connections (organ, principle, sound, color, time, space). The 32 body organs are connected to the 32 life principles. Positive life principles will positively affect body function, just as medication or surgery will affect the approach to life. Everything is connected. The intelligences and life principles can be trained, using free will, like a muscle. Findings show that when life principles change, reality also changes. Four Dimensions As mentioned, the 32 intelligences create four dimensions. If we observe each dimension separately, we will find 12 intelligences in the physical dimension which are characterized by the need for personal security, shelter and a healthy body. In the emotional dimension there are 10 intelligences, characterized by love and its products such as: belonging, relationship, favor, warmth, words of encouragement, appreciation and more. In the dimension of the intellect are 7 intelligences that characterize career, beliefs, attitudes and values. In the spiritual dimension, the 3 intelligences characterize the capacity to give, free will, self-realization, designation, vision and purpose. The four dimensions reflect the holistic approach to seeing a complete person, his needs, desires, challenges, the tasks and responsibilities he has taken upon himself, for a full life and holistic health. The Engine of Change The never-ending struggle between the desire to give and the desire to receive shapes free will and requires observation and awareness. The desire to receive is a natural human impulse with a downward pull towards the physical dimension, with “me” at the center, while the desire to give requires effort and ascension of the ladder toward the spiritual dimension, with the “other” at the center. The transition from the desire to give to the desire to receive and the reverse, initiates change in the personality structure. If a person is always in the receiving mode, the necessary change is to give of himself. If a person is only and always giving of themselves, his medicine is to learn to receive. Going up and down the ladder of health is the engine of change. Lousky Medicines Lousky medicines are simple human activities which are intended to give or receive. The intention for each action is to turn a simple human action into a medicine. Many studies point to a high positive correlation between intentional human actions and health. One example of such a medicine is: “go to your clothes closet and gather up all the items that you have not worn in two years or more. Pass them on to another person who could use them with the intention of giving from yourself to another.” Gathering your clothes indiscriminately is like binging on food and is actually a form of desire to receive, the opposite action to the natural state. Giving instead of receiving initiates a change in educational principles. Changes in principles, like changes in personality structure, create a new reality. The Assortment of Therapies Study findings show that the method of therapy must be adapted based on its ability to treat a particular dimension. I will give several examples for each dimension. Therapies suitable to the physical dimension include: movement, acupuncture, nutrition, and of course all forms of medicines and surgeries. Therapies suitable to the emotional dimension include: psychodrama, arts, music and singing, drawing, sculpture, dance, and experiential processes. Therapies that are well-suited to the intellectual dimension include: conversation about the life principles, sharing, and guided visualization. Therapies suitable to the spiritual dimension include: meditation, prayer, visualization, destiny and purpose. Throughout treatment, we would not ask a person to do meditation in order to address his B12 deficiency, nor would we ask a patient to avoid eating cheese in order to address issues in his romantic relationship. We will choose a treatment technique based on its ability to address a particular level or dimension. We will treat a B12 deficiency through proper nutrition and we will treat a relationship with conversation or psychodrama. The Journey of The Intelligences Research findings show that every human action is a journey in the four dimensions. Each effect occurs simultaneously in each of the four dimensions. It was found that the emotional lack – love and its products is the motive of every human process. Treatment Story Explains the Model’s Findings: Doctor Amit sent me a patient for treatment that had been diagnosed with high blood pressure. The physician did not see a need to prescribe medication to reduce the patient’s blood pressure at this stage, and recommended an integrative approach. In conversation with the patient, he repeated key sentences that described his situation in each of the four dimensions – the key phrases describing the reality in the physical dimension: “I am always stressed, I have no time, I don’t even have the time to check in with myself, my whole body hurts, I am constantly binge-eating, my weight and blood pressure are sky-high.” Here are some key phrases that point to the emotional lack that is also driving the whole process: “I am very angry, I am mostly angry at God, what kind of world did he create.” Here are some key sentences that repeat themselves which present mistaken values in the intellectual dimension: “I told you, I knew that, I know I know, I always do good work, always, just ask me don’t ask other people.” Here is a sentence that presents the lack of balance in the spiritual sphere: “I want it all for myself, just for me, I am not satisfied with anything.” The treatment will be integrated- In the physical dimension it was decided to treat the binge eating with a change in nutrition, physical activity, acupuncture and training tasks to address the time-management problems. On the emotional level it was decided to address the anger and lack of self-love through psychodrama and arts. The intellectual dimension was treated with expertise, correctness and clarity through conversation regarding positive life values and guided visualization. On the spiritual level it was decided to address the constant pressure through daily meditation, changing life habits, and in some cases also conversation regarding longer term vision, purpose and designation. The integrated treatment will touch upon the root of the problem at the emotional level with the goal of stabilizing and even improving the chances of lowering blood pressure. The cycle of therapists The integrative medicine treatment is carried out in the ten structured stages of the cycle of therapists according to the Book of Creation, such that the treatment takes into consideration life principles, life cycles, habits, family, society, past, present and future, work, career, emotional needs, physical needs, meaning, self image, and treating the whole person. The process that the patient undergoes is an educational process that ultimately instigates a change in values, in order to change one’s reality. The vision of integrated medicine A patient arrives to the emergency room. After the first treatment, the patient is sent to the appropriate department for continued treatment. In the department is a medical team as well as an integrative medicine practitioner. After the initial diagnosis, the department doctor consults with the integrative medicine practitioner regarding the patient’s psycho-spiritual problems. After their conversation, the doctor decides on a course of medicine accompanied by personal conversations, nutrition, acupuncture, and a referral to a support group. After the patient’s condition is stabilized, he is referred to the integrative medicine department, where they will determine a course of integrative treatment for him including: nutrition, acupuncture, personal conversations with a Lousky therapist and participation in a study group for conscious creativity. In the department for integrative medicine there are scheduled activities such as meditation, yoga practice, and listening and support meetings for patients and their families. This is Dr. Lousky’s vision for integrative medicine – this is the integrative model that Dr. Lousky wishes to implement in medical centers all over the world.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.