וודאות באור
09/04/2015
טבע
13/04/2015

בראשית / עמי גרינגרס

ערך החיים השני ברובד הרגשי נקרא בראשית בשיטת לוסקי . משמעו שניתן להתחיל מחדש או להתחיל בכלל דבר כלשהו בכל גיל ובכל זמן ובכל מקום . כהמשך ישיר לערך החיים הראשון – וודאות באור .

  1. בראשית

בראשית מבחינתי היא מילה המתארת את התולדה או את הפעולה המעשית הראשונה של מנוע הבעירה הפנימי האישי הקיים בכל אחד מאיתנו . אל נתבלבל ונשווה את המילה בראשית למילה נהדרת כמו התחלה , הן שתי מילים נפלאות אך אינן שוות . התחלה ,מבחינתי , היא מילה המתארת אין ספור של מצבים יומיומיים איתם נדרש האדם או לחילופין בוחר האדם לעשות ברוב מגוון תחומי חייו השגרתיים  בעוד שהמילה בראשית מתייחסת לריק או לחלל של המצב הקודם לה ולתהליך אותו היא מביאה עם עצם פעולתה .

** אמשיך בסיפור

במשך שלושה חודשים של עיסוק בקבלה ורחמים עצמיים לאחר מות אימי ולאחר שיחה משמעותית מאוד עם אחד מאנשי הצוות בכפר הנוער בו אני לומד כתלמיד יב’ , מתוך ריק וחלל המלאים בצער ומתוך איבוד המצפן והדרך מצאתי את עצמי בתהליך הבראה – בראשית , כנראה שלא סתם מופיעות בשתי המילים הללו 3 אותיות זהות . עם תמיכה אדירה מצד החברה שלי ( ענבל , שעד היום אנחנו ביחד עם 3 ילדים נפלאים ) עם חיבוק עוטף ומכיל מצד אנשי הצוות בכפר הנוער , אני מוצא את עצמי יוצא מהמשבר אליו נשאבתי דרך  חזרה לתפקוד לימודי תקין והתעסקות במשימות היומיומיות ודרך עולם חדש . עולם הכתיבה והבעת הרגשות .

את השיר הבא כתבתי בשנת 1994 כחצי שנה לאחר מות אימי ובסמיכות לבגרות בספרות . סביר להניח שבאותה התקופה הייתי מאוד מושפע מהכתיבה הספרותית שמלמדים בבית הספר .


אמא/עמי גרינגרס

את רגעי הקסם נתת לי

אמא.

את סימני הזמן הקצת.

ואת ואני שאהבנו כל כך

אמא .

את הים ואת …

מטבעות החסד יחסרו עכשיו

אמא.

והזמן עושה את שלו.

מגש הכסף הפך לברזל פשוט

אמא .

ובלעדייך גם אני איתו .

לזכר אמא . 94 .


 

עולם הכתיבה הנברא בתוכי אפשר לי להתמודד עם האתגרים הלימודיים ולאחר מכן עם אתגרי החיים הניצבים בפני.( עד היום אני עוסק ביצירה מוסיקלית . בין אם זה כתיבה , עיבוד, הלחנה והפקה של שירים  .)

יחד עם זאת לכוח הבריאה אצלי יש את הכוח ההפוך ממנו גם והוא קיים . אני לא ממש יודע להגדיר אותו אבל אני יכול לומר בוודאות כי אין לי כמעט זיכרונות ברורים על מי הייתי לפני המוות של אמא . יש לי הבזקים של זיכרונות לא ברורים מספיק על מנת שאוכל ליצור רצף שלם של ילדותי . אני מניח שלכוח הבריאה יש גם את הכוח ליצור חללים במקומות ממנו נשאבו הכוחות לצורך הבריאה . בחללים הללו יש תוכן . אך הם חשוכים וקבורים עמוק מספיק על מנת שלא ישפיעו על הבריאה החדשה . עצם העובדה שהחלטתי ללמוד פסיכותרפיה בגיל 38 , מעידה על עצמי כי 21 שנים לאחר מות אימי , אני מרגיש את עצמי מספיק חזק על מנת שאוכל להתמודד עם האפילה באותם חללים ואולי להביא לשם בריאה חדשה .


 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.