דבר עם המנקה
29/03/2015
יש דבר שנקרא מזל
01/04/2015

התבונן באנשים סביבך/ רינת אדלר

אחת מתרופות לוסקי הינה “התבונן באנשים סביבך,מצא בכל אחד משהו שמזכיר אותך” (לוסקי, ד’, 2013)

מדוע התרופה הזו כה חזקה?

כי היא כוללת התבוננות.התבוננות מחייבת אותנו למאמץ, לניסיון אקטיבי לא רק לראות אלא גם לנסות ולהבין את מה שאנחנו רואים. ומה אנחנו נדרשים לנסות ולהבין כאן?את האנשים סביבנו,מי שמקיף אותנו.

לפני יומיים נסעתי עם ילדי באוטו ועשיתי להם חידון.ביקשתי שינסו למקם כל אחד מהחברים שלנו לפי המועד שבו הכרנו אותם,לפי הנסיבות.זה תרגיל נפלא כיוון שהוא מגלה לנו שיש בין החברים שלנו שונות  רבה :בגילם,בעיסוקם ואפילו במועד הפגישה.את חלק מהחברים רכשנו בבית הספר,חלקם בצבא,חלקם מהתנועה וחלק פגשנו סתם בגינת המשחקים של הילדים.כולם שונים מאוד אבל גם דומים מאוד.

ולמה התחברנו דווקא לאנשים אלו?

לדעתי אנחנו מתחברים בעיקר למי שמזכיר לנו את עצמנו. ומה זה אומר עלינו? בעלי ואני צוחקים לפעמים שבגלל שכל אחד מאיתנו אוהב כל כך את עצמו מצאנו מישהו דומה לנו ואיתו התחתנו. צחוק,צחוק, אבל לדעתי אנחנו נתחבר למי שאנחנו יכולים להבין,אנשים שאיתם אנחנו יכולים למצוא נושאי שיחה משותפים,ערכים דומים ותחומי עניין שמעניינים אותנו.אנשים כאלו יהיו לרוב אנשים שמזכירים לנו אותנו.

כמה אנשים כאלו יש?לפחות תיאורטית-אין סוף.

תמיד נוכל,עם  כל אדם ,נוכל למצוא משהו במשותף,תכונה שמזכירה לנו אותנו.ביישנות או ביטחון עצמי,חוש ההומור,אהבה לטבע או למשפחה,הנאה מתחומי הספורט או מסרטי מתח ועוד ועוד.

אז למה זה לא תמיד קורה?

כי אנחנו רוב הזמן לא מספיק מתבוננים-ולא מספיק חותרים למגע. לפעמים לא נעים לנו לשאול הרבה שאלות ואז לא נעלה על המשותף. לעיתים אנחנו מרגישים שאנחנו לא מספיק מעניינים. לפעמים אנחנו מפחדים שיחשבו שאנחנו מתאמצים מדי …

בכל מקרה כזה אנחנו מפסידים.מפסידים אדם נוסף שהוא חבר פוטנציאלי ואולי חבר חובן זוג מושלם עבורנו לזוגיות.

באחד מהספרים של ריצ’ארד באך הוא כותב ש”שנאה היא אהבה ,החסרה את העובדות”.

שווה לחשוב על זה….

מקורות:

לוסקי , ד’ , “תרופות לוסקי” , 2013 , הוצאת מכללת לוסקי.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.