מוסיקה כתרפיה
27/05/2015
אבני הדרך של חיי
07/06/2015

חוק המראות / אליזבט ויצמן

“המציאות הנוכחית שלך אינה אלא השתקפות של השיעורים שעליך ללמוד” (רובין שארמה)

חור המראות הינו חוק קוסמי , שלא תלוי בנסיבות של זמן, מקום ואינו מפלה, כול עוד האדם פועל לפי חוק זה, מקבל את התוצאה הרצויה. החוק בעצם מראה לנו שמה שיש במציאות שלנו משקף את מה שיש בפנימיות שלנו.

” דע את עצמך דרך המשוב המתקבל מהתבוננות באנשים סביבך, בטבע, במחשבות, בתחושות ובגוף שלך” זהו  ערך ליבה של הרובד רוחני לפי שיטת לוסקי, המציאות שהאדם חווה היא בעצם הדהוד של הפנימיות של האדם.

שבעת המראות של האייסים:

האייסים היו כת יהודית סגפנית מתקופת בית שני, פירוש השם אייס- ” מרפא” , ההיסטוריונים מתארים אותה ככת אידיאליסטית, המושתת על עקרונות של שוויון, חופש ואחווה, אהבת אלוהים והמוסר. ישנם חוקרים הסבורים שהם היו ” כת היחד” המתוארת ב”מגילות הגנוזות” שהתגלו במערות קומראן שבמדבר יהודה.

האייסים טענו שכל אדם יחווה במהלך חייו שבעה סוגים של מערכות יחסים, ” מראות” ששיקפו את מה שמתרחש בתוכו, דרך המעשים, הבחירות והשפה של מי שסובב את האדם. כל מערכת יחסים שהאדם מנהל מציפה מטען מסוים, מהילדות, מהגנטיקה, מהזיכרון התאי ואפילו מגלגולים קודמים. לפי האייסים הבנת המראות תעזור לאדם לזהות ולשפר את עצמו, להתפתח רוחנית.

מראה של מה שאנו משקפים החוצה ברגע זה:

המראה הזו אומרת שמה שמשתקף באחר, הוא מה שדומיננטי בתוכי עכשיו, ברגע הזה, בין אם זה כעס ו אהבה , האחר מראה לי מי אני באותו רגע.

מראה של מה שאנו שופטים ברגע זה באדם אחר:

המראה הזו, תמשוך לחיינו את מה שאנחנו שופטים , כדי שנוכל להיפטר מהשיפוט . כאשר אנו שופטים ומגנים התנהגות מסוימת , ויש לנו מטען רגשי לגביו, יכול להיות שנפגענו ממנו ולא סלחנו. נמשוך לחיינו מערכות יחסים המשקפות את התנהגות הבזויה בעינינו.

מראה של מה שאיבדנו, או נתנו לאחרים או נלקח / נגנב מאיתנו:

זוהי מראה שמשקפת לנו תכונה או איכות לה אנו משתוקקים באדם אחר, היא באה לידי ביטוי כאשר אנחנו נמצאים בנוכחות של אדם מסויים. הזיכרון התאי שלנו מזהה זאת ונמשך לאותו אדם כי הוא משלים לנו חוסר ברמה התאית. לדוגמא נוכל להתעצב כשילד שרק פגשנו עוזב, כי יש בו משהו שמזכיר לנו את התמימות שאיבדנו.

מראה של אהבה הכי נשכחת:

מראה זו תציג לנו התנהגויות שסיגלנו עם הזמן, שיכולות להרחיק מאתנו את מה שאנו אוהבים בחיים, את עצמינו, אנשים אהובים, שקט, ביטחון ועוד.. אלה תפוסי התנהגות לעיתים אפילו התנהגות כפייתית, דחפים והתמכרויות שסגלנו, שיש להם השפעה הרסנית על המציאות שלנו. זה לא חייב להיות אוכל, סמים ואלכוהול אלה גם צורך בשליטה, צורך להיות מושלם, צורך לצבור כסף ונכסים, כיבושים מיניים ועוד. זה קורה בצורה איטית והדרגתית שרובינו לא שמים לב.

מראה שהראו לנו הורינו כל חיינו:

הורינו מראים לנו את עצמם, אבל אנו רואים בהם את האלוהות, את מי שאחראי לקיומינו, הם מסמלים את מה שמצופה מאיתנו בעולם. המראה ההורית משקפת לנו את הציפיות שלנו מהאלוהות, אנו מצפים ממי שברא אותנו שידאג ויהיה אחראי עלינו.

מראת ה”צד האפל של הנפש”:

המראה הזו משקפת לנו את הפחדים העמוקים ביותר שלנו או את הקשיים הגדולים ביותר. המראה הזו , זה להישאר ערומים בלי חומות ששמנו כדי להגן על עצמינו. זה המקום שאנו מאבדים את מה שאנו הכי קשורים אליו ורואים בו את הזהות שלנו.

מראה של תפיסה עצמית:

מראה זו היא השתקפות כאשר אנו משווים את עצמינו לאחרים, היא מראה כאשר אנו שופטים ומבקרים את עצמינו. אך אם כול האנשים סביבנו הם רק מראות, ההשוואה היחידה שעל האדם לעשות היא מול עצמו, האם עשיתי כמיטב יכולתי??


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.