שמחה בצל חרדות
11/01/2015
בגידה – איך מתמודדים עם זה
12/01/2015

טעם החיים / יולאנד חלבי

“רעיון”  צף מעל תורי המאמר..”רעיון”  התרוצץ בין השורות..קפץ מעל הנקודות ונגע מתחת לפסיקים..”רעיון”  חייכן וצעיר בביטחון מלא נוכח ובנוכחותו ממש הקסים…

קראתי כמה פעמים חזרתי על כמה סיטואציות והרעיון שוב התגלה עוד ועוד..מאמינה בך אני רעיון..כל כך נראה פשוט אתה אבל גדולה היא האמת שלך..

אין סוף ספרים וסיפורים כתבות ומאמרים תוכניות שודרו וישדרו על כללי המשחק, “משחק החיים”, אבל לצניעות דעתי רק מי שיודע לעצור אחרי כל מעשה, אחרי כל הרגשה, אחרי כל פגישה או פרידה,  מתבונן אל תוך עצמו, רק מי שלא מפחד לשאול שאלות גם לא למצוא את התשובות פעם אחר פעם הוא ייגע באמת,  יפענח סודות ויהיה מודע לכללים..כללים שטמונים בעומק התת מודע שלנו, כלליו של המשחק, “משחק החיים”…

לכל אחד יש את המשחק הספציפי שלו שנועד בשבילו ועבורו הוא זה שקבע את האתגרים המקומות והזמנים שיעמוד בהם ושיתאימו להשלמת משימתו…

בעזרת כללי המשחק כל אתגר הופך להיות אפשרי,  כל אתגר שעוברים רק יעצים ויעצים אותנו, וזה שלא מצליחים לעבור נחזור שוב להתמודד איתו בזמן ומקום אחר גם יכול להיות עם אנשים וסיטואציה אחרת.. מה שכן שמהות האתגר והלקח שצריכים ללמוד ממנו,  בסוף הוא אותו לקח….אתגר שלא עוברים ומנסים לעקוף,  לא נצליח!!  הוא שוב יחזור אלינו ויכביד עלינו בהמשך מסענו.. גם יקשה יותר בהמשך לעבור שאר האתגרים שמחכים לנו בהמשך דרכנו.

כל התעסקות באחרים ובזבוז זמן ואנרגיות כדי ללמוד מהם זה רק יעקב אותנו במשימה, אז לא מומלץ לבזבז זמן.. להתמקד בחיים האישיים שלנו כל שאלה שקשורה למהות החיים עלינו לשאול את עצמנו שם בטוח נמצא את האמת של התשובה.

גם לא לנסות לשנות את האחר כי מה שיתאים לנו לא בהכרח יתאים לו, מה שהוביל אותנו לדעת את האמת אם זאת באמת האמת… גם יש לו אותו מוביל שיוביל אותו לגעת באמת הזאת, אמת לא דוחפים אמת רק מתבוננים ולומדים..הכל נמצא רק להתאמץ ולהוציא!!

למשחק הזה כמו כל משחק יש את ההתחלה ואת הסוף…בהתחלה מלאים ציפיות ותוכניות כוחות ורצונות…רצון חזק בפנים מוביל אותנו ובלי שנדע הוא מוביל אותנו לנקודת הסוף..שם או שנחווה את הניצחון..ניצחון לא מול אנשים או חפצים זה ניצחון מול עצמנו שאחרי כל מה שחסר לנו ומה שעמד בדרכנו הגענו ליעדנו הגדול שמראש העמדנו מול עינינו..את היעד הזה הוא לא אחר מגילוי האמת ..האמת של החיים..

אז או שמשחקים בכיף ונהנים ובסוף מגיעים..או שלוקחים דברים קשה מחכים לעזרה מתעכבים  מאחרים עד שמאבדים את הטעם.. טעם החיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.