התבונן באנשים סביבך
01/04/2015
שינוי זה טוב
01/04/2015

יש דבר שנקרא מזל? / רינת אדלר

“דע כי “מזל” הוא הזדמנות ,שפגשה את המוכנות”(לוסקי, ד’,2013)

היום הרציתי מפני קבוצת חיילים ושאלתי אותם מה זה מזל.הם אמרו שמזל זה הדבר הכי חשוב ושבדרך כלל הוא מגיע לאנשים אחרים-ולא להם.כששאלתי למי יש מזל הם מנו בפני רשימה ארוכה של כוכבי קולנוע וספורט, אנשי עסקים עשירים ופוליטיקאים מפורסמים. כששאלתי אותם מדוע לדעתם דווקא לאנשים אלו יש מזל בחייהם הייתה בכיתה שתיקה.

אני חושבת שהתשובה נמצאת במשפט ,שלקוח מתוך על הדעת:” דע כי “מזל” הוא הזדמנות ,שפגשה את המוכנות “.

למה הכוונה?כשמשהו טוב קורה למישהו או לנו ואיננו יודעים להסבירו אנחנו  קוראים לכך “מזל”.כשחיפשתי את המילה מזל בגוגל מצאתי למעלה מ8,500,000 מושגים הקשורים לכך,מה שמבטא את חשיבותו המושג עבור המין האנושי.מזל הוא כינוי למאורעות, שמתרחשים באופן אקראי.לפי תפיסה נוספת ניתן להתייחס למזל כעל תרופת פלסבו,שעל חשיבותה דיברנו גם בשיעור.לפי תפיסה זו,ניתן לראות במזל גורם המעודד חשיבה חיובית.אדם ,שיודע שמזל הינו מקרי אלא דבר שקורה למי שמאמין לו או “הזדמנות”,שפגשה את המוכנות,יוכל לשלוט בכך ולזמן לעצמו מזל.

דוגמאות?כשביקשתי לחזור לצבא מהאזרחות לפתע פתאום קיבלתי מאבי כרטיסים לאופרה “חליל הקסם”.מימיי לא הלכתי לאופרה ודווקא שם פגשתי את המפקדת הבכירה ,שזכרה אותי מתפקידי הקודם,שהחזירה אותי לקבע.יומיים לאחר שכל התפקידים אוישו פתאום אחת מהקצינות התחרטה וביקשה להשתחרר מיידית ואני הייתי פנויה למלא את תפקידה,במפתיע דווקא הקצינה שקבעה על האדם שיאייש את התפקיד הייתה מישהי שהכירה אותי מתפקיד קודם ועוד ועוד.

במילים אחרות-הייתי מוכנה וקיבלתי הזדמנות,עליה קפצתי מיד.

ומה הקשר לזוגיות?האם הפגישה שלנו בבן הזוג המושלם היא מזל? האם יש אנשים שיש להם מזל ולכן פגשו את בן זוגם ואחרים שאין להם מזל ולכן הם לבד?

האם ננסה להבהיר את המשפט בהיבט הזוגיות אז נגיע לתובנה שהזוגיות אינה דבר “מקרי”.כדי למצוא זוגיות נכונה ומתאימה לנו אנחנו צריכים לדעת שהעולם מזמן לנו אין סוף הזדמנויות,בני זוג מתאימים נקרים לנו בדרכנו .אם נרצה זוגיות נכונה עלינו להיות  מוכנים לכך-ורק כשנהיה מוכנים להיות בני הזוג הנכונים,האוהבים,הנותנים והמקבלים,נקבל את ההזדמנות לחיות בזוגיות הנכונה לנו.

בהצלחה

מקורות:

לוסקי , ד’ , “תרופות לוסקי” , 2013 , הוצאת מכללת לוסקי.

 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.