נתינה כתרופה
10/05/2015
מעשה טוב אחד ביום
18/05/2015

החוסן הנפשי / עמי גרינגרס

כוח החיסון – ” המידע שאתה מגלה הופך למודעות הפורצת את מחסום התודעה כדי להפוך מחשבה לחומר וחושך לאור. כי אתה בתוך האור, אתה חלק מהאור, אתה האור “. ( ספר שיטת לוסקי, עמוד 119 )

נשאלת השאלה מניין מגיע החוסן הנפשי ? מה הם המרכיבים המשפיעים עליו ? האם חוסן נפשי מעיד בעצם על מידת החוזק שלי כאדם ? האם היכולת שלי לעבור שינויים, השבחה ותיקון תלויים בחוסן הנפשי שלי ? ובכן על פי שיטת לוסקי קיים קשר ישיר בין כוח החיסון והיכולת שלנו להבחין ולהשתמש בו , לבין ההתפתחות שלנו כבני אדם מצליחים יותר , בריאים יותר , אוהבים יותר , מודעים יותר, מוארים .

קחו לכם דקה , שתיים שלוש, וחשבו על המשפט הבא – ” כל מידע, כל אירוע, כל אדם שאתם פגשתם , מלמדים אתכם משהו, מטרתם לסייע לכם להשיג את היעדים האישיים שלכם .” ( מתוך הספר 9 כוחות קוסמיים להצלחה . מאת דני לוסקי . עמוד 109 )

אני מציע לכם לשבת בנוח, אפשר גם לשכב, לעצום את העיניים ולנסות לשרטט את האירועים המשמעותיים בחייכם, דרכם תוכלו להבחין כי לא סתם נולדתם להוריכם, לא סתם גדלתם במקום שבו גדלתם, לא סתם החלטתם מי הם החברים שלכם, לא סתם אתם נמצאים היום עם מי שאתם, לא סתם אתם עובדים בעבודה שבה אתם נמצאים כיום וכן הלאה וכן הלאה . אין צירופי מקרים, לכל דבר יש סיבה. העניין הוא שהחוסן הנפשי שלנו נבנה בדיוק מאותם אירועים, והם לא חייבים להיות כאלו משמעותיים ( כפי שציינתי בהתחלה ) אלו יכולים להיות דווקא האירועים הכי פשוטים שיש, השאלה היא איזו משמעות אנו נותנים להם ולאן אנו נוביל את עצמנו מאותו הרגע .

אנחנו נוהגים לומר על אנשים שעברו אירועים קשים בחייהם, בין אם זה ילדות לא פשוטה, או התמודדות עם מום גופני או שכלי, טראומות שונות כי הם אנשים חזקים . אנו אומרים זאת כי אנו מבינים שבמהלך אותן טראומות הנפש סבלה והצליחה להתגבר על הקושי. התגברות על הקושי יוצרת חוסן . המשמעות שאנו נותנים להתגברות על החוסן תלוי במה למדנו על עצמנו דרכו, דרך הקושי, דרך ההתגברות .

בהתבוננות נכונה ומודעת כי כל שלב בחיינו בא להכין אותנו לשלב הבא וכך הלאה למצב של השבחה ותיקון , אנו יכולים לחסן את עצמנו בפני אין ספור אירועים ותקלות לא נעימות שיבואו לבטח, לכן עלינו לשאול את עצמנו שאלות מתמידות , לחקור ולא לפחד . להבין כי זו הדרך היחידה להתחסן בפני הבאות . כמו להקדים תרופה למכה . לשים לב למציאות המתרחשת סביבנו, לקבל תובנות חדשות על עצמנו, להיות בטוחים כי כל מה שקורה לנו מגיע אלינו לטובה, הכל בא מן האור, לא לפחד מהפחד , לא לחיות את חייכם דרכו , שימו לב לרגע קט עד כמה הפחד מנהל את חייכם , האפשרות לגדול ולצמוח אל עבר השלבים הבאים בחייכם תלויה ביכולת שלכם לא להיות מנוהלים על ידי הפחדים שלכם. כוח החיסון בא על מנת לחדד לנו כי האי וודאות קיימת, אך אסור לנו לתת לה לשתק אותנו, אלא ההפך, להכניס אותנו למצב של אמונה , כי כל מה שקורה לנו קורה לטובה, להיות מוכנים לשינויים מתמידים כי בכך החוסן שלנו תלוי, לא בעוצמת המכה שאנו סופגים אלא ביכולת שלנו להתרומם ממנה ולצמוח יותר גבוה .


 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.