נאמנות בכל מחיר
05/02/2015
הבוגד הסדרתי
05/02/2015

לחפור לעומק / אסף ליברמן

רקע: יובל בן 29 סטודנט שנה שניה למדעי הרוח ואומנות, גר עם חברה שלו עובד בתור ברמן בבר סה”כ מתאר את עצמו כטיפוס מאושר אבל לאחרונה חווה רגשות של תקיעות מאוד גדולה בחייו.

בשיחות שלנו יובל מתחיל ומספר על חיי האהבה שלו הוא מספר על כך שהוא ובת זוגתו שמש הם צוות מדהים: היא מצחיקה אותו, מבינה אותו, יש ביניהם תקשורת מעולה, נותנת לו תחושה של בטחון ובאמת כל מה שהוא יכול לצפות מחברה ועם זאת הוא לא בטוח בהאהבה שלו אליה ואם הקשר ביניהם הוא נכון או שהוא מתפשר על טוב במקום מצויין, כתוצאה מזה הוא חש באמביוולנטיות בקשר כי מצד אחד הוא מרגיש שמשהו חסר מצד שני כזאת נפש תאומה לא מוצאים כל יום ובכלל הוא לא מאמין שיש זוגיות שאין בה עבודה בכל אהבה שאי פעם הוא יחווה הוא מבין שיהיה קשיים.

 השיחות שלנו התרחבו גם מעבר לחיי האהבה שלו גם בעבודה יובל חווה קשיים:

  1. עם הבוס שהוא מרגיש שלא מעריך אותו וכפוי טובה אליו ונמאס לו מחוסר הערכה.
  2. הקושי השני הוא שהוא מרגיש שהעבודה משרתת מאוד את יצר ההישרדות שלו זאת אומרת היא טובה לו מבחינה כספית אבל מהבחינה של הגשמה עצמית היא לא תורמת בכלום והוא כבר עוסק בה מה זמן מה ומרגיש מיצוי.

גם בתחום הלימודים יובל לא ממש הצליח למצוא את מקומו הוא יודע שהוא רוצה להיות אמן הוא פשוט לא מצליח למצוא את הדרך לשם וזה מתסכל אותו מצד אחד יש בו צד שאומר תעשה תואר ככה שיהיה לך תעודה ולך על בטוח, הוא כבר החליף מכללה פעם אחת וגם במכללה החדשה הוא מרגיש קשיים שעולים לו בכיתה.

הצד השני שבו אומר שבשביל לעסוק באומנות אתה לא חייב תואר אתה פשוט יכול להתחיל ליצור ואם הוא יאמין בעצמו הוא יוכל להגיע לכל מה שירצה בחיים, הוא מאמין שיש לו את הכלים הנחוצים להתחלה ובכל זאת משהו מונע ממנו להתחיל ליצור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.