תפיסת אהבה וזוגיות
06/09/2016
Berlin seminar – Dr. dany lousky
02/08/2018

מבחן שנה א’

רשום 50  משפטי מפתח חוסמי זוגיות : רשמה: ליטל משאש

1.”הבן זוג שלי לא מקבל אותי כמו שאני”- (ר’) אינ’ שלום -להכיל את עצמי ואחרים בכדי ליצור שלמות. קודם עליה לקבל את עצמה , בכדי שאחרים יוכלו לקבלה גם וליצור שלמות .

2.”אני מאוכזבת מזוגיות ” -(5)-אינ’ מחשבה-ליצור באמצעות מחשבה מכוונת ,אמונה ומציאות חדשה. באמצעות מחשבה ואמונה שהבן זוג יהיה אחד שמתאים לי.

2.”אני רוצה גבר שיתאים לי, עבורי”-(7) התבוננות -לדעת את עצמך דרך אחרים ודרך ההתנסויות שלך .

3.”טוב לי לבד”-(6) אחדות -לחזק את השונות כדי ליצור אחדות והרמוניה. עליי לחזק את השונה ממני בכדי ליצור אחדות והרמוניה.

4.”קשה לי למצוא מישהו מתאים”-(1) אור- להיות בוודאות שהכל בא מצד האור ,הכל אור.להבין שהכל בא מהטוב, וזה יקרה.

5.”אין אהבה בעולם”(3) אהבה -אהבה כסיבה של כל הסיבות ותרופה של כל התרופות .כל אדם זקוק לאהבה,וקיימת אהבה .

6.”כל הגברים אותו הדבר”(פ) ממשלה-לשחרר את עצמך מיהירות , ידענות , צדקנות ושחצנות .עליי לשחרר את האגו ולשנות את הגישה והאמונה שלי.

7.”אני מבוגרת מידי מכדי להכיר גבר בחיי”-(2) בראשית- היכולת להתחיל הכל מהתחלה בכל מקום בכל גיל ובכל זמן . להבין שלאהבה אין מקום ואין זמן, והיא תמיד יכולה להתממש.

8.”גברים שאני יוצאת איתם מספרים לי דברים , אך אני לא יודעת אם להאמין להם כבר או לא”-(ז) ריח-לזהות את האמת האישית . לזהות ולהבחין מתי הבן אדם מולי דובר אמת או לא.

9.” באני תמיד טועה ואומר מילים שאני אח”כ מתחרט עליהם ” -(ב) חכמה -לדעת היכן, מתי ,עם מי,כמה ,איך והשילוב בניהם . לדעת מתי עליי להגיד דברים או מתי לשתוק , וכמו כן עם מי וכו.

10.”אני מתעוררת בבוקר , מידי בוקר ואנני יודעת האם טוב לי במקום בו אני נמצאת עם הבן זוג החדש “-ט-טעם -להיות טעים , לתת טעם .

11.”בן זוגי אינו מתחשב ברצונות שלי “-(ר) שלום -להכיל אותך ואחרים כי ליצור שלם ושלמות .עליי להכיל גם את בן זוגי כדי להגיע לשלם .

12.”אני מחכה כבר הרבה זמן כדי שבן זוגי יציע לי נישואין והוא לא מציע”-(נ) הלוך/דרך )-להפוך תהליך ליעד. עליי להסביר לו או לדבר איתו על כך , אפילו לא באופן ישיר ולעשות פעולות כדי שיקדמו אותי אל היעד.(בהנחה וזה מה שהצד השני גם חפץ בו).

13.”בעלי חוזר הביתה מאוחר ,ואומר שהוא חזר מהעבודה, ואנני יודעת האם זה באמת או שהוא משקר”-(ז) לזהות את האמת האישית . להבין ולזהות האם הוא דובר אמת או לא.

14.”אנימרגישה שהזוגות שלידי נהנים ומבלים הרבה, ואילו אני ובן זוגי לא, משום שאין לנו כרגע מספיק משאבים וזה מעיב על מצב רוחי “-(ג)עושר- להבין שהרבה או מעט אינם משפיעים על השמחה שלי. להבין שאין זה משנה כמה יש לי , או בכמות היציאות שלי, הכי חשוב זה האושר, השמחה והביחד.

15.”בן זוגי כל הזמן מכעיס אותי שבא לי פשוט לשבור את הכלים “-(פ)ממשלה-לשחרר א תעצמך מיהירות , ידענות , צדקנות ושחצנות . לשחרר את עצמך מכעס, גאה , ציניות וכו.

16.”אני מרגישה במערכת יחסים עם בן זוגי שאני נותנת את כל כולי מידי יום , ומרגישה כי עליי לקבל גם כדי לשאוב כוחות ואנרגייה ולהתחדש”-(ש) רצון לקבל -לקבל לעצמך על מנת לתת לאחרים . עשי דברים שאת אוהבת , פנקי את עצמך, העניקי לעצמך על מנת לחדש כוחות .

17″.”אני מרגישה שאני ובן זוגי נורא רציניים ,שאפתניים,מתמידים, הייתי רוצה שניקח דברים יותר בקלילות וכיף “-(ע)-שחוק/ מח-החיים כמשחק , חקירה ושאלה. ישנה סיטואציה של “כבדות” , של לוגיות , עליהם לשחרר קצת את הכובד ו”לשחק ” את החיים .

18.”נפגשתי היום עם בחור חדש- אך אנני יודעת אם הייתי רוצה להמשיך או לא”-(ס) בטן -אימון ופעולה מתוך אמונה.עלייךלהאמין לתחושות הבטן הפנימיות שלך ולאמונות שלך .

19.”אני ובן זוגי במצב כספי לא טוב, אנחנו בחובות ואני לא עובדת , אנחנו רוצים למצוא פיתרון , אך לא יודעים ממה להתחיל זה מכביד עליי מאוד”-(נ) הלוך /דרך -להפוך תהליך ליעד.קביעת יעדים כדי ליצור תהליך וחיים

20.”לעיתים כשאני ובן זוגי רבים , אנחנו מדברים בצורה לא נאותה, איננו יודעים לכבד אחד את השנייה בדיבור”-(ח) דיבור-יכולת דיבור נכון או שגוי ,שתיקה, שמירת הלשון ודיבור אמת .

21.”לפעמים קורה מצבים שאני ובן זוגי רבים ואני פשוט מוציאה את כל המטענים שלי עליו -בבת אחת “-(ב) חכמה-היכולת לתזמן פעולה , היכן לעשות , עם מי, למה ,כמה ואיך. גם כשכועסים צריך לדעת מה להגידף כמה ואיך.

22.”אני מרגישה שכל מטלות הבית נופלות עליי, והבן זוג שלי לא משתתף איתי גם במטלות הבית”-(6) אחדות-היכולת לחזק את השונות וליצור אחדות והרמוניה-לקבל אחריות במקום להאשים אחרים , לקבל אחרים ,כמו שהם כדי ליצור אחדות.

23.”איבדתי את עצמי בתוך הקשר הזה, אני כבר לא יודעת מה אני רוצה מעצמי”-(א) רצון חופשי-לחיות חיים בהם הכל אפשרי עלפי הרצון החופשי.האדם מרגיש כי הוא לא נמצא בנקודת איזון אלא להיפך , הוא איבד את עצמו בתוך הקשר.

24.”אני ובת זוגתי בלחץ כל הזמן מהעתיד, מהפן הכלכלי בפרט, ולא נהנים מהרגע”-(1) אור -להיות בוודאות שהכל בא מהאור, הכל אור. על הזוג להבין שהדברים הסתדרו אם רק הם יאמינו .

25.”אני מרגיש שאני נותן לבת זוגתי הכל והיא לא מבצעת משהו קטן שאני מבקש ממנה”-(ש) רצון לקבל-לקבל לעצמך על מנת לתת לאחרים.כאשר אחד מבני הזוג מרגיש שהוא נותן יותר מידיי וזה מרוקן אותו , ורוצה לקבל על מנת להתחדש , וכשזה לא קורה -זה גורם לכעס, תסכול וכו.

26.”אני מרגיש שלאישתי חשוב רק הכסף , הקניות, הבגדים וכו , זה מאוד מאכזב אותי ומצער אותי”-(ג) עושר-להבין שהרבה או מעט אינם משפיעים על השמחה שלך . הסף , הבגדים ,הזהב אינם מעידים על רמת השמחה שלי או על האושר שלי, להיפך.

  1. ” אני מרגישה שאני ובן זוגי חיים את החיים כמו רובוט, עבודה, ילדים משפחה, ולא נהנים ולא חיים באמת “(ת) חן -היכולת להעלות את ההתרחשויות למודעות עצמית ולגלות אותך .להיות מודעים לרגשות , למחשבות , לתחושות ליופי שבכל דבר, ולא לראות את השלילי, הכיעור.

28.”אני מפחדת לעזוב את בן זוגי שמא אשאר לבד”(2)-בראשית- היכולת להתחיל מהתחלה בכל מקום ובכל זמן.האדםצריך לחזק את את האמונה שלו שאפשרי להתחיל בכל גיל ובכל זמן דברים חדשים , בלי שום חשש וספקות.

29.”אני לא יכול כבר להתמודד עם העובדה שבת זוגתי בוחרת לי כל פעם מה לעשות בזמני הפנוי, זה מתסכל אותי”-(4) חופש-היכולת להיות או לא להיות בכל מקום בו אתה נמצא. מהמקרה הבנו שהאדםחש “כלוא” בתוך מערכת היחסים הנ”ל, אך יש לו בחירה אם להשאר או לא על פי הרצון החופשי.

30.”יצאתי בעבר עם בןזוג שנה שלמה ,משום שהוא עזב אותי , אני חוששת שמא הדבר יקרה גם במערכת יחסים הנוכחית”-(5) מחשבהליצור באמצעות מחשבה מכוונת ,אמונה ומציאות חדשה. אין זה הדבר אומר שאם עזבו אותה במער’ יחסית הקודמת זה יקרה גם כאן , לכן היא צריכהלחזק את האמונה שלה על ידי מחשבה מחשבה מכוונה ועל ידי כך תהיה מציאות שונה.

  1. “בת זוגתי נראת מאושרת כאשר היא יוצאת עם חברות , או בעבודה אך כשהיא חוזרת הביתה על פניו נראה שהיא שקועה בתוך עצמה”(7) התבוננות -לדעת את עצמךדרך אחרים ודרך ההתנסויות שלך. על הבת זוג להתבונן פנימה ולנסות לבדוק עם עצמה האם יש סיבה לכך שהבן זוג כבוי כאשר הוא חוזר הביתה.

32.”כל יום שבת חבר שלי הולך לשחק פוקר עם חברים , עד שאמרתי לו שמבחינתי הוא לא יכול ללכת יותר”-(ק) שינה/תא-נשמת אדם היא ערכיו,כבודו וחירותו. עצם זה שהבת גוז “אוסרת” עליו לצאת עם חברים שלו לפוקר-היא פוגעת בכבודו וחירותו של בן זוגה.

33.”הוא גורם לי לעשות דברים שנוגדים את כל אמונותיי , והשקפותיי בחיים וזה מרגיז אותי”.(ס) רוגז/בטן-אימון ופעולה מתוך אמונה. עצם העובדה שבן או בת הזוג גורמים אחד לשני להתנהג לא כמו בטבע שלהם, גורם להם לכעוס אחד על השנייה וליצור נזק ליחסים.

34.”בת זוגתי ואני תכננו חופשה בארה”ב , ועד לפני הנסעה עצמה היא לא הפסיקה להתעסק בזה, אני כבר מותש מהעיניין.”(נ)דרך -היכולת להפוך תהליך ליעד ,היכולת לפתור בעיות הישרדות מורכבות . בכך שבת הזוג התעסקה ביעד ולא בתהליך , הפך את התחושות של הגבר למצוקה גדולה וכעס ,והדבר גרם לו להתרחק יותר.

35.”אני שמה לב כבר הרבה זמן שבעלי בקושי נוגע בי, לא ליטוף , לא מגע , לא נשיקה, וזה מאוד מעציב אותי”-(ל) תשמיש-לגעת לעומק ולדעת.כאשר אנשים מתרחקים פיזית כמו גם נפשית , הדבר יכול לנתק ולהחליש את הקשר בין בני הזוג.

36.”אני מאוד רוצה שהקשר שלי עם אישתי יצליח ,לאחר הרבה משברים שעברנו , אני רוצה לחזק את הקשר, אך לא יודע כיצד”-(י) מעשה- לשים גבולות של מותר(בלי אסור)בכל מעשה יזום.חייבת להיות  עשייה בקשר, ליזום דברים וגם לדאוג להוציאם אל הפועל , אחרת זה גורם לניתוק בין בני הזוג .

37.”לפעמים בעלי זורק לי מילים לא נאותות ליד אחרים”-(ח) דיבור- להקפיד על דיבור נכון -שתיקה ,שמירת הלשון ודיבור אמת.-על בני הזוג לכבד אחד את השנייה,כי אם לא זה יוצר אנטי .

38.”יוצא מצבים במערכת יחסים שלי ושל בעלי שאני מנסה לדבר, להביע את עצמי אך אני לא מצליחה משום שקולו נשמע בכל הבית “-(ן) שמיעה-לשמוע מתוך משמעות וליצור משמעות של אהבה לחיים . בדר”כ בני הוג אינם מקשיבים אחד לשניה, הם צועקים ולא נותנים את הכבוד והבמה לבן זוג השני, ודבר זה בא בעוכרם.

39.”אני ואישתי מדברים הרבה על להביא ילד לעולם, אך משהו עוצר אותנו כי אנחנו מרגישים שלא נסתדר איתו”-(9) חיסון-ללמוד איך ללמוד ולמצוא את הידע הדרוש בזמן הנחוץ.כאשר הם רוצים משהו – עליהם לזרום עם המחשבות כי רק כשהדבר יגיע הם יוכלו באמת לדעת איך הם התמודדו עם זה, ורק אז יהיה להם את הכלים לכך.

40.”בעוד כחודש אני מקבל כרטיסים לנופש בחו”ל דרך העבודה, אך אנני מציע לחברתי להצטרך אליי , כי היא לא אוהבת טיסות לחו”ל.(8) ריפוי- להבחין שככל שאתה לומד יותר אתה מבין פחות .-עצםהאימרה הזאת של הבן זוג זה גורם להבין שהוא לא מכבד את מילותיה,הוא מחליש אותה ואת האופציה שאולי היא תגיב אחרת מתוך נקודת מבט שהוא “מכיר” אותה הכי טוב.וזה גורם להם להיות סגורים ולהשאר במקום .

41.”כשאני לא מאופרת , ולבושה בבגדים של בית בעלי מפאר אותי ואומר לי כמה אני יפה ללא איפור, זה נורא מעצבן אותי משום שאני חושבת שאנני יפה כלל”-(3) אהבה – אהבה כסיבה של כל הסיבות וכתרופה של ל התרופות .ישנה הבחנה כאן שהבחורה אינה אוהבת את עצמה כלל, אין היא יכולה להעניק לבן זוגה אהבה, אם אין היא אוהבת את עצמה, הבסיס של קשר הוא אהבה עצמית קודם כל .

42.”אני לא אוהב שחברה שלי מעשנת הרבה, זה מפריע לי” -(6) אחדות – לחזק את השונות כדי ליצור אחדות והרמוניה. היכולת לקבל את השונה ממך .

43.”כשאנחנו יוצאים עם חברים לחופשה,והם מזמינים הרבה דברים לחדר וקונים הרבה דברים , זה מעורר בי עצב וקנאה, וכל החופשה נהרסת לי בגלל זה” .(ג) עושר- להבין שהרבה או מעט אינם משפיעים על השמחה שלך . ז”א שכל השלל הרב והגשמי אינו מודד את רמת השמחה שלך , והאושר שלך .

44.”תמיד כשאני נוסעת עם בעלי לחברים או למשפחה בעלי אוהבת להתרברב בפני עצמו על כמה הוא מצליח בעסק שלו וכו . ” (פ) ממשלה- לשחרר את עצמך מיהירות ,ידענו , שחצנות , וצדקנות . כאשר אחד מהבני זוג מתגאה בעצמו יותר מידי או שהוא חושב שהוא תמיד צודק וכו, זה גורם לצד השני להתרחק ולהרגיש נחותים יותר, ולא מקשיב לצד השני, ולא מתייחס כלל .

45.”אני לא אוהב שחברה שלי נותנת לי נשיקות בכל מקום , ומחבקת אותי, זה נורא מבייש אותי”-(ב) חוכמה -לדעת היכן , מתי , עם מי, כמה , איך והשילוב בניהם . בכל דבר שעושים צריך לשים לב ולבדוק האם זה מתאים ,והאם זה מתאים ואינו מבייש וכ’ו את שני בני הזוג.

46.”כל יום חמישי אני ובעלי יוצאים לאותו פאב,וכשאני אומרת לבעלי בוא ננסה מקום אחר, הוא נעול על אותו מקום” -(כ) חיים- היכולת לחולל שינוי פנימי ולהעביר הלאה.חשוב לגוון להיות פתוח לשינויים , זה בריא וטוב לחדש במיוחד בקשר. דבר של חוסר רצון לגוון ולעשות שינוי יכול לנבוע מפחד.

47.”אני ובן זוגי במצב כלכלי מאוד לא טוב, כבר הרבה מאוד זמן ואני חוששת למה שיקרה הלאה”-(1) אור -להיות בוודאות שהכל בא מצד האור, עליה להסיר ספק ולחיות בוודאות באור, הכל לטובה,ההתנסויות שלך והאנשים שסביבך הם האור שלך בדרכך .

48.”כל פעם שאני יוצאת עם בחור אני מגלה שהוא תעתע בי ,ולא רצה קשר רציני כמו שהוא טען שכן” -(ז) רחי- לזהות את האמת האישית .במקרה הזה, עליה להיות חדה, ולזהות כוונה מסתתרת , ללכת על פי תחושות האינסטינקט.

49.”אני ובן זוגי במצב כספי לא כל כך טוב, אך אנחנו רוצים מאוד השנה לצאת לחופשה” -(נ) הלוך /דרך -להפוך תהליך ליעד.לקבוע יעדים כדי ליצור תהליך וחיים

50.”קשה לי עם המחשבה שאני ובן זוגי שונים לגמרי, אך אנחנו מאוד אוהבים אחד את השנייה” -(ר) שלום -היכולת להכיל את השונה שבך . היכולת להכיל את האחר והשונה ממך. במצב הזה, אנחנו רואים שהיא נורא אוהבת את בן זוגה, ולדבריה גם הוא אותה, אך קשה לה לקבל את עיניין השונות שבהם ,ועל זה עלייה לעבוד ולחזק.


 

32 מאמרים לפי אינטליגנציות –  ליטל משאש

  1. מצבי הכלכלי הוא בכי רע, אני לא מצליחה ל”סיים” את החודש, אני לא יודעת מה יהיה , אפילו כסף לבזבוזים אין לי , אני מרגישה ממש רע מכל המצב ,כל פעם שאני צריכה לתדלק את הרכב, או לנסוע באוטובוס, אפילו בשבילזה אין לי כסף , לא יודעת מה לעשות . מכאן אנחנו מסיקים שהאינטלגנציה הבולטת כאן היא וודאות באור-להיות בוודאות שהכל בא מצד האור-,הכל אור.

תרופה:בכלבוקר, אחרי הקימה -הדלק נר וכוון את האמונה שלך לכך שהכל לטובה, שכל מה שנעשה הוא בשבילי ולמעני, ושהכל הסתדר בסןף.בצע תרופה זו למשך 21 יום.

2.אני וחברה שלי רוצות לחסוך כסף לבית משותף ,אפילו עוד השנה. אנחנו לא יודעות איך לעשות זאת , משום שאנחנו לא יודעות איך להתנהל עם הכסף שלנו , אפילו חברתי אמרה לי פעם אחת: ” תתחילי לחסוך , ותתנהלי נכון עם הכסף שלך” מכאן אנו מבינים כי מדובר על אינט’ של הלוך/דרך-היכולת להפוך תהליך ליעד , לפתרון בעיות הישרדות מורכבות . אז אמרתי לחברתי , שאני אקבע סכום יעד אליו אני רוצה להגיע וכמה זמן זה יימשך ,לפרט אתהשלבים שעליי לעבור בדרך כדי להגיע לסכום הנ”ל בזמן שקבעתי , ולהציב יעד.

  1. חברתה של נחמה ביקשה ממנה כסף משום שהיתה צריכה לקנות דבר מה בסופר, וחברתה אמרה לה שהיא תחזיר לה את כספה בחזרה. עברו ימים , אך חברתה של נחמה לא החזירה לה את כספה כמבוקש, ואפילו כשנחמה התקשרה לחברתה כדי לגבות את כספה -זו בכלל לא ענתה לשיחה, אלא ניסתה “לברוח” מההחזר. נחמה כעסה ואמרה:”אני תמיד נופלת בפח” נמה הרגישה מרומה.האינ’ שאנו מזהים פה היא: ז-ריח-היכולת ללכת אחרי האמת שלי ולהבחין בין אמת ושקר. תרופה:גשי לשוק, או חנות תבלינים , עצמי את העיניים ליד דוכנים /חנויות והריחי את ריחם המשכר של התבלינים,של הבשר,של הפרחים,ואפילו של האנשים ,ונסי לזהות איזה סוגים הם .-עשי זאת פעם בשבוע במשך חודש שלם .

4.אני והשכנה שלי פעם בחודש הולכות לקניון בכדי להתפנק על דברים , ולקנות שלל של מוצרים לבית ,בחודש האחרון המצב של הוא ממש גרוע מבחינה כלכלית , אני מרגישה רע משום שאני לא יכולה לקנות דברים בקניון , או ללכת לבילויים , סרטים , קניות וכו .אני מרגישה ממש רע מזה, ואלו חברתי כן קונה וכם נהנת ., אני לא מרגישה מאושרת מהמצב הכספי. האינטלגנציה שזיהינו פה היא “עושר: להבין שהרבה או מעט אינם משפיעים על השמחה שלך. תרופה שניתן לתת במקרה הזה:מצאי 50 דברים ביום להגיד תודה עליהם ,עשי זאת במשך חודש ימים.

  1. שושי ואביה הם אנשים שונים מיסודם. במהלך תקופה ארוכה בחייה של שושי, היא עבדה קשה , בכדי שיהיה לה כסף לעתיד הרחוק, כדי לחסוך ולהשיג מה שרצתה בחיים , לימודים , דירה משלה וכו. בשלב מסויים , אביה שיכנעה לקנות דירה לחיסכון ,במקום לשמור את כל כספה בבנק- שלא יצבור ריבית ..שושי הסכימה, אך דגילתה עד מהרבה כי אביה שתלטן ולימים , אף החליט לה מה לעשות, לאילו אנשים לשכור את הדירה וכוה .שושי התעצבנה על אביה ואמרה לו: אתה שתלטן , ואנני מוכנה לקבל את כל השליטה הזאת , זה מרחיק אותי ממך , אביה נפגע ממה מאוד, ומאז הפסיק להתערב,הרי כל מניע של אביה, היה בטובתה. האינטלגנציה המזוהה כאן היא :אחדות -היכולת לחזק את השונות וליצור אחדות והרמוניה.תרופה:רשמי כל יום עשרה דברים שאת אוהבת את אביך במשך 40 יום .הקדישי לכך רבע שעה
  2. שמי ניצה , אני אמא ל3 בנות ,אם חד הורית שמשתכרת מידי חודש בסבמשכורת נורא דלילה, וזאת משום שאני עובדת בעבודת כפיים ,אשר אני מודעת לכך שאינה מתאימה לא לאופיי ולא לעצם היותי אם חד הורית .הסיבה היחידה שאני לא רוצה לעזוב את עבודתי ,היא לא כי אני נהנת שם , אלא כי אני חוששת להתחיל עבודה חדשה, בתחום חדש. האינטלגנציה המזוהה פה ,היא בראשית -“היכולת להתחיל הכל מהתחלה בכל מקום ,בכל גיל ובכל זמן.תרופה:כתבי משהו באורך שלושה עמודיםץקרעי אותו והתחילי מחדש.עשי זאת פעמיים בשבוע למשך חודש.

7.אני  נשואה ליאיר מזה 5 שנים, בני בן ה4 מחפש ממני כל הזמן תשומת לב ואהבה.לעיתים הוא אפילו מתגרה בי באומרו”אמא אינך אוהבת אותי”,אני אינני מבינה מדוע משום שאני משתדלת כל פעם להראות לו שאני אכן אוהבת אותו מאוד.האינטלגנציה המזוהה כאן היא:אהבה-כסיבה של כל הסיבות ותרופה של כל התרופות .תרופה:הקדישי כל יום 15 ד”ק מזמנך לילדך ,חבקי אותו, שחקי אויתו. נהגי כך במשך 40 יום .

8.שמי עייעל, אני בת 29 , גרה עם ההורים בת”א, מאז אני זוכרת את עצמי – יש לי מחשבות נוראיות על פחד שתוקפות אותי כל הזמן, אני מפחדת וחושבת כל הזמן על מוות של קרוביי , אפילו לפעמים זה מעיב על השינה שלי, וקשה לי להשתחרר מהמחשבות האלה. האינטלגנציה המזוהה כאן היא: מחשבה-ליצור באמצעות מחשבה מכוונת ,אמונה ומציאות חדשה. תרופה: כל ערב, לפני השינה -דמייני לעצמך דברים טובים שקורים למשפחתך , דמייני והביאי אותם אפילו למציאות -דמייני שהדברים קורים במציאות הזאת , עשי זאת למשך  40 יום .

9.אני וחברתי יוצאות לבלות עם חברים משותפים בערך פעמיים בשבוע, אנחנו יוצאות למסיבה , שותות, נהנות , מבלות ,מרגישות שאין לנו שום מחוייבות ופורקות עול ,מה שנקרא. לחברתי יש “קטעים” כאלה שהיא אינה מבינה את הרמזים שלי, כאשר אנחנו יושבות עם חברים היא פשוט מוציאה את כל מה שיש לה להגיד בלי “סינונים” , ואני לא חושבת שזה כל כך מתאים לספר את כל יחסיי עם גברים מול כל החברים .האינטלגנציה המזוהה:חכמה-לדעת היכן ,מתי,עם מי, כמה ,איך והשילוב בניהם .תרופה(לחברה)-אכליבשעות קבועות במהלך היום למשך 40 יום ,זה ישפר את התזמון.

10.אני מרגישה נורא, יש לי חברה שאחנו מכירות בערך 9 שנים, אףכל הזמן ביחד, עושות כל דבר ביחד, מאוד קרובות ,הולכות לכל מקום , אם זה פעילות של חוגים , של ספורט, בית ספר לימודים של אחרי הבית ספר וכו .בבתקופה האחרונה היא מעצבנת אותי כל הזמן , ואני כל הזמן פוגעת בה, וצוחקת עליה כשאנחנו ביחד, אני פשוט לא מוכנה לסבול אותה יותר , אני חושבת שזה נובע מכך שהיא פעה בי לפני מספר שנים .האינטלגנציה המזוהה כאן היא:צ-הרהור-לב:לפתוח את הלב כדי למצוא חמלה ומחוייבות .תרופה-בקשי סליחה מחברתך על החלק שלך בבעיה שנוצרה ,אך אל תצפה שהוא יבקש סליחה על חלקה.כווני את הסליחה למשהו אמיתי,מהלב, למחילה אמיתית.

11.אני מתגוררת עם בן זוגי למעלה מחצי שנה, עברתי לגור איתו לאחר שעזבתי את בית הוריי. אני מתקשה למצוא עבודה באזור מגוריי מזה הרבה מאוד זמן.אני מתקשה לבצע את החיפוש המירבי למציאת עבודה שתתאים לי.,זה קשה לי נורא. ומשאיר אותי מחוסרת עבודה , ועם קשיים .אינ’ מזוהה:זרע-לשים מניע וכוונה נכונה כזרע שממנו צומחת התוצאה. תרופה:לפני המטלה של החיפוש עבודה,עצרי ודמייני את התוצאה הרצוייה . עשי זאת במשך 10 ד”E , 4 פעמים בשבוע ,במשך 40 יום .

12.שמי יואב, אני בן 45 ,ואני מוצא את עצמי יושב ,ללאמנם עם עבודה מסודרת ,משפחה, בית שמספיק לנו כמשפחה, אני אוהב את אישתי, את ילדיי ,משפחה נורמטיבית ,והכל בסדר. אך אני מרגיש שאני מתקשה למצוא כיוון בחיים ,כיוון של משהו חדש, מאתגר וכיף .אינט מזוהה:רצון חופשי-לחיות חיים בהם הכל אפשרי על פי הרצון החופשי.תרופה:הכין רשימה של הרצונות שלך ,משהו שחסר לך בחיים ,סדר אותם לפי סדר עדיפות טובצע את הראשון ברשימה ,ללא עיכוב ,ובדוק אם זה מתאים לך.כל שבוע התקדם ברשימה.

13.אני מירה, בת 31, גרה עם בן זוגי , כבר הרבה זמן. חיי הם שיגרתיים ובנאלים ,אני לא מוצאת שום תעסוקה מעבר לשעות עבודה שיגרתיים וחזרה מהעבודה הביתה .חיי שיגרתיים עד כדי שיעמום, וזה גורם לי להרגשה רעה מאוד.האינטלגנציה המסוהה:חיים -היכולת לחולל שינוי פנימי ולהעבירו הלאה. תרופה:קני בגד בצבע אדום- לבשי אותו לפחות פעם בשבוע למשך 40 יום .

14.אני סבתא ל3 נכדים , ההורים שלהם גרים לידי, דלת מול דלת . והדבר נותן להורים שלהם לגיטימציה להביא את הילדים כל הזמן אליי ,אני נ ורא אוהבת את הנכדים שלי , ונורא אוהבת לתת , להכין להם , לכבס להם , ולבשל. אך אני מרגישה שהדבר לא חוזר אליי כלל חזרה, שכן -כשאני צריכה משהו מילדיי, הם משיבים את פניי ריקם, והדבר נורא מצער אותי.אינט’ המזוהה:רצון לקבל-היכולת להגדיר את מידת כח הרצון לקבל לעצמך ואת כיוונו.תרופה-פעם בשבוע ערכי ארוחת ערב מיוחדת,רק בשבילך .עם נרות,מוסיקה,ואוכל שאת אוהבת.במשך 21 יום.

15.שמי פנינה, אני רווקה בת 40 , טוב לי בחיי לכאורה, אני מלאת חברים , עם כל מה שאני צריכה לידי , לא חסר לי כלום , אך כשאנ י מתבוננת במראה ,אני רואה בן אדם זר, מכוער, שלא עונה על הציפיות שלי מעצמי, אנני מקבלת את עצמי כמו שאני .האינט’ המזוהה:שלום-להכיל אותך ואחרים כדי ליצור שלם ושלמות .תרופה:חבקי את עצמך כל יום למשך 15 דק -למשך 40 יום .

16.אני מורן, בת 32 , מתגוררת לבד, מזה הרבה זמן אני מחפשת עבודה שתתאים לי ולכישוריי, אני הולכת כל הזמן לראיונות עבודה, מידי יום , ולא מצליחה באמת מאמינה שאני אמצא את העבודה הנכספת שלי , אני מגיעה כבר עם רגשות ותחושות בטן טובות,אך כבכל זאת לא מתחלה את העבודה וזה מה שגורם לי לא להצליח. אינטלגנציה מזוהה:רוגז/ בטן -אימון ופעולה מתוך אמונה. תרופה:הכי רשימה של כל הפעמים שבהם הלכת בניגוד לתחושבת הבטן שלך ומה קרה. ומנגד הכיני רשימה במקרים שהלכת עם תחושת הבטןשלך.קראי ותקני במידת הצורך , במשך 40 יום ברציפות .

17.אני מתגוררת בבית קומות מזה כמה שנים טובות . ישנו שכן לידי ,מול הדירה שלי שאנחנו יוצאים לשוחח מידי פעם , או כאשר דלתי פתוחה, או שאצלו אנחנו מדברים . אך לא כיף לי לדבר איתו משום שיש פעמים שהוא ממש ממש מגזים עם הניבול פה שלו , וקללות אין סופיות ,והדבר מעכיר את האוירה הכיפית בנינו. האינט’ המזוהה: דיבור-להקפיד על דיבור נכון -שתיקה, שמירת הלשון ודיבור אמת .תרופה:בכל פעם בו אתה מתכוון לקיים שיחה -כתוב את הדברים , ואת הדרך בו אתה מעוניין להגיד את הדברים ,שנן את הדברים וכדתרגיש בטוח ,אמור אותם לצד השני.

18.משפחתי במצב כלכלי לא טוב בתקופה האחרונה, הם מתקשים לכלכל את הבית ,נהוג אצל משפחתי המורחבת מסורת כזאת שכל חג הם מתארחים אצלנו , אך השנה קצת קשה להוריי לארח. הוריי הסבירו למשפחתי את הקשיים , וכנראה לא יוכלו לארח השנה. מנגד, המשפחה השנייה החליטה כי היא מגיעה בכל זאת להתארח החג הזה, על אף המצב הלא טוב.הוריי ואחיותיי תהו על פשר החוסר טקט הלא מובן הזה,וכי הם חרגו מגבולות הטעם הטוב. האינט המזוהה:טעם :להיות “טעים” ,לתת טעם טוב (לחיים).תרופה:הכיני תבשיל מורכב בבית,לפני שצטבלי, טעמי את התבשיל,לאחר הוספת התבלינים-תטעמי שוב.עד לאחר שתגיעי לשביעות רצונך מבחינת הטעם,פעם בשבוע במשך חודש.

19.אני מרגישה שאני יותר מידיי רציניתבזמן האחרון, אני כבר לא שמחה , לא לוקחת דברים בצורה של שחוק וכיף ,אלא של רצינות וחוסר משחק. זה קצת מפריע לי.האינט’ המזוהה:שחוק/מח-החיים כמשחק, חקירה ושאלה.תרופה:פעם ביום שחק עם הכלב שלך – ותעשה איתו שטויות וכיף למשך 20 ד”ק ,במשך 21 יום .

20.אני שירן, בת 35 והרבה זמן שאני בחוסר זוגיות, הדבר נורא מקשה עליי, ומעציב אותי מאוד, חסרה לי התשוקה שבקשר זוגי, הליטופים, המגע ,וכל מה שמעבר לכך .לפני תקופה ארוכה היתה לי מערכת יחסים רצינית , אשר התפרקה ,וזה נורא חסר לי. האינ’ המזוהה-תשמיש:לגעת לעומק ולדעת. תרופה:חבקי את עצמך מידי יום במשך 15 ד”ק למשך 21 יום.

21.שמי לבנה, אני מתגוררת בביתי ,לבד מזה שנים רבות ,וטוב לי. בארוחות משפחתיות אני מבלה בדר”כ עם בני משפחתי. ישנה בעיה שכאשר אנחנו מסיימים את ארוחת הערב יחד, אני היחידה שנשארת עם אמי לאסוף ולהדיח כלים , אני מרגישה חסרת אונים, כי מצד אחד עליי לעשות הכל לבד, ומצד שני אני לא אמא שלהם , ואין מחובתי ל”חנך” אותם לעזור במטבח . האינ’ המזוהה:שינה/תא-נשמת אדם היא ערכיו, כבודו וחירותו. תרופה:ערכי רשימה של דברים עליהם את מוכנה לעבור על “קח אדום” מבחינתך , ועל דברים שלא -ערכי רשימה יום אחד בשבוע, במשך 20 ד”ק, במשך 21 יום .

22.אני מושיקו, בן 30 , מתגורר לבד בחיפה, הסיבה שעזבתי את הבית ,כדי לגור לבד ,חוץ מזה שזה מקנה לי עצמאות היא שהיחסים שלי עם הוריי לא היו טובים כל כך, והרגשתי צורך להתרחק מעט. אמנם ,בשנה האחרונה היחסים עם ההורים החריפו ,בשל כך שהם מרגישים רצון גדול יותר להתערב בחיי ,זה מעצבן אותי מאוד,מבחינתי אני לא אשםלפעמים אני אומר לעצמי שחבל שהמציאות היא ככה ולא טובה יותר.האינ’ המזוהה: גילוי-לקבל את המציאות ולטפל בסיבה לצורך שינוי התוצאה.תרופה:לערוך רשימה , של דברים בהם אני לא הייתי בסדר,ואיך אני יכול לתקנם ,בכדי להשלים עם הוריי.

23.יערה היא תלמידה בכיתה י”א, כל חייה היתה מתקשה ללמוד ,כבר מהיסודי.היא לא הצליחה לארגן ולהתנהל על החומר הלימודי כמו שצריך , והדבר הקשה עליה רבות ללמוד למבחני בגרות שהתקיימו השנה.האינ’ המזוהה: חיסון-ללמוד איך ללמוד ולמצוא את הידע הדרוש בזמן הנחוץ.תרופה:הקלטי את עצמך בתוך קלטת , ושמעי זאת שוב ושוב עד שתצליחי להפנים את החומר הלימודי.

24.אב ובנו יושבים ומדברים ,על מזג האויר, על המצב במדינה ,מכל מיני בחינות .הבן והאב הגיעו למצב של ויכוח מתמיד בניהם .כל אחד התבצר בעמדתו , והאב יותר רגז משום שחשב כי בגילו אין לבנו מה ללמדו יותר,ואין לו מה לחדש לו.אינ’ מזוהה:ריפוי-להבחין שככל שאתה לומד יותר אתה מבין פחות .תרופה:בכל יום תפתור תשבץ הקשה ביותר . עשה זאת למשך 21 יום .

25.אנשים בעבודה מקיימים פגישות חברתיות אחת לחודש, והם לא קוראים לי לשבת איתם גם , אני לא מבין מה רע בי, אני כל בוקר אומר שלום לחברה בעבודה, מתייחס יפה, אומר תודה ,בבקשה וסליחה, והם עדיין נמנעים לשתף אותי בפעליות חברתיות שמתקיימות אחרי העבודה.האינ’ המזוהה: התבוננות -לדעת את עצמל דרך אחרים ודרך ההתנסויות שלך .תרופה:בכל פעם שמקיימים מפגשים חברתיים ולא מזמינים אותך , בדוק עם עצמך ותראה מה עשית לא נכון, ואיפה עלייך לשפר את עצמך. עשה זאת במהלך 40 יום .

26.בלפני כשלוש שנים המצב שלי היה מאוד טוב וזוהר אפילו, היה לי בית , אשה, ילדים , קשר מאוד טוב איתם , לכאורה משפחה מאוד תומכת , הצלחה בעבודה, וחיים נורמטיבים וטובים . עד לפני שנה, היתה לי פשיטת רגל, התגרשתי מאשתי וילדיי נלקחו ממני. אנני יודע איך המצב נהיה כל כך חמור בזמן כל כך קצר, בלי שאפילו שמתי לב שזה נעשה, אני מרגיש גרוע וורע לי.אינ’ מזוהה:חן-להעלות את ההתרחשויות למודעות עצמית ולגלות אותך .תרופה-בחר לך סדרת דרמה, עקוב אחריה, צפה בה, רשום מה אתה מרגיש לאור ההתפתחויות בסדרה,מהן דעותייך. עשה זאת במהלך הסדרה, עד תומה.

27.אני עובד בחברת הייטק מזה 40 שנה, תחילה היה לי ממש טוב בעבודה, משכורת בשמיים , אני מרגיש שם בממש כמו בבית ,משום שכולם מכירים אותי שם ,ולכאורה מאוד טוב לי שם .אך לא באמת טוב לי, אני קם כל בוקר בהרגשה רעה לעבודה, בהרגשת כבדות , עייפות , חוסר חשק, וזה רק הולך ומתחזק. אינ’ מזוהה-חופש:היכולת להיות או לא להיות במקום בו אתה נמצא.תרופה:שאל את עצמך כל בוקר: האם אני יכול לעזוב את עבודתי, או האם אני יכול למצוא עבודה אחרת שתתאים לי ויהיה לי כיף שם ? אמן את עצמך להאמין שכן .חשוב שתמיד אתה יכול לבחור אחרת , ולא להשאר אם אינך רוצה בכך .

28.אני מרגיש שיש בי רצון עז לתרום מעצמי, אני מרגיש שקיבלתי הרבה אהבה בתקופה האחרונה ,הרבה חום וחיבה, ואני מרגיש שיש לי רצון עז להעניק, לתת , לתרום ,להרגיש מחוייבות ורצון להעניק גם לצד השני, לצד שחסר לו הנתינה. אינ’ מזוהה:רצון לתת -רצון לתת כמטרה נעלה ותכלית החיים .תרופה: התנדב פעם בשבוע באיזו עמותה שאתה אוהב, עשה זאת במשך 40 יום.

29.אני רבה עם אמי כל הזמן,בכל וויכוח אני מרגישה שאני צודקת , אני כל פעם צריכה להוכיח את צדקתי, לא משנה שאני טועה, אני בטוחה שהצדק עמי.זה מגיע לכעס גדול ולעיתים לחוסר שליטה בנעשה עד כדי צעקות איומות וזלזול רב באימי. האינט’ המזוהה:ממשלה-לשחרר את עצמך מצדקנות, יהירות ,שחצנות וידענות.תרופה:ספרי עד 10לפני כל ריב ,גם לפני פעולה חיוסבית ,וגם לפני פעולה שעלולה להרגיז אותך ,תגובתך תהיה מתונה יותר.

 

 

 

 

 

 

 

danylouskycom
danylouskycom
Dr. Dany Lousky PhD ------------------------------------------------------------------------- Dany Lousky is the creator and developer of The Lousky Method, the innovative i32 intelligence tests. He is the chairman of the Department for Complementary Health Professions, the Israeli umbrella organization for complementary medicine. Dr. Lousky has written 14 books about life, education, health and the secrets of success according to The Book of Creation. ------------------------------------- A few words from my heart to yours “Already in my childhood I was incompetent – they actually defined me as unintelligent and therefore I did not receive a scholarship to continue my studies in tenth grade. (It used to be that one had to pay for school for grades 10, 11 and 12 or to get funding from the state). I was a new immigrant from Morocco and I did not speak Hebrew. I loved to draw, to take photographs, to read and act out Moliére, to play the clarinet and saxophone, and to dance all the time. I was not interested in bible studies, Hebrew, geography, mathematics. I simply did not understand how these would help me in life, so I did not learn any of those which are these days called core subjects. I also did not receive funding, but I did get labelled incompetent. That negative label propelled me to achieve great success in all areas of my life. Ever since then I wanted to prove to myself that I am capable: I tried harder than anybody else in everything that I did, because the social measure in academia and in institutional and business frameworks, was a measure of mathematical and verbal logical abilities. For many years I wavered, living with the knowledge that I was not deserving, not wanted, did not belong, was introverted, ashamed of who I was. I suffered greatly from different anxieties, primarily stage fright. In order to overcome all of these pitfalls I had to melt myself down to the most basic raw material and find my true self deep inside. It took many years of hard work. When I found myself, everything began to go smoothly. I found myself, thanks to The Book of Creation – my great light. The Book of Creation was written according to the tradition of Abraham. The knowledge that I am learning and developing through The Book of Creation which, to some degree, also continues the work of Abraham in some way, is a great privilege. This privilege has sustained my enthusiasm and perseverance for tens of years. I have always thought to myself… “If I can, anybody can.” --------------------------------------------------------- I believe that education and life principles are at the root of the reality of our lives. The I believe I believe that teaching positive life principles is an extraordinarily powerful tool for treating health, cultivating the joy of life, having breakthroughs and success, maintaining good partnerships and love of mankind. From a young age I was already very active in a variety of educational frameworks. I began as a counselor to street youth, went on to manage a community center, then serve as the chairman of the community center’s administration, as well as chairman of two high schools, supervisor for the Ministry of Education, and head of the Lousky College for training therapists. I served as the chairman of the Department for Complementary Health Professions, the Israeli umbrella organization for complementary medicine. Over the course of twenty years of research, I developed an educational and treatment method called “the Lousky Method”, based on the wisdom of The Book of Creation. I have written 14 books inspired by The Book of Creation. The Book of Creation, attributed to our patriarch Abraham, established 3800 years ago that every person possesses 32 intelligences through which he understands life and with which he creates his own reality. The good news is that it is possible to train these types of intelligence like a muscle for the purposes of repair or modification. This means that every individual can be what he wishes to be, according to his own free will. This is my vision that motivates and gives purpose to my work. --------------------------------------------- Curriculum Vitae Dr. Lousky was born in Casablanca, Morocco, to a family of 13 children. He immigrated to Israel with the entire family during the large wave of ‘aliyah’ (or immigration) from Morocco. At age 12 he was already a counselor for youth in the Bnei Akiva movement. He served in the IDF and immediately afterwards returned to mentor youth in Tirat Carmel working with street gangs and at risk kids. He managed the community center in Tirat Carmel and later became the chairman of the community center board. Later he served as the chairman of the board of the high schools’ Education Company in Tirat Carmel in a volunteer capacity. During those same years, the Ministry of Education recruited Dr. Lousky and his talents as a leader and supervisor on behalf of their Youth Division, to treat at risk youth in development towns. Later, Dr. Lousky returned to manage the national project “Mifneh ‘97” (Turning Point ‘97) for the office of the Prime Minister, which helped to rebuild the infrastructure of the educational system. Dr. Lousky’s special character and his deep rooted love of mankind led him to dedicate himself to bringing people together and educating young people, rehabilitating families and educating at risk children. Dr. Lousky’s hunger for investigating human intelligence began when he was 10 years old in the Bnei Akira youth movement in Tirat Carmel, and used to pray in synagogue. One day, while praying, he suddenly understood that people were praying to the God within themselves. God does not actually sit in the sky and hand out money, health, love or success according to human standards. --------------------------------------------------------- The young Dany noticed that when people truly set an intention for their prayer, they receive what they request. He saw that every person sets such an intention in his own individual way, and understood that prayer and intention have clear results in reality. He saw that intention can come in many shapes and forms – he saw people singing, others dancing, some who muttered, some who wept silently. In the eyes of the God that dwells within them it did not matter if they were engineers or lawyers, rich or poor, shoemakers or carpenters. Outside of synagogue, however, a person’s place was measured by the yardstick of their profession, wealth, or ethnic origins. The young Dany grew up in a family of many children with a homemaker mother and a father who worked the printing press. Though his father was always happy with what he was, his surroundings and the system treated it with contempt. He remembers how low his father’s self-image was as a result of social disdain. Everyone aspired to be rich – an engineer or a lawyer – but not little Dany, who already understood that life offers many other possible ways to find happiness. Dany grew up faced with discrimination and prejudice regarding ethnic origin, age, sex, neighborhood, one’s father’s profession and income. A person could not actually be anything he wanted to be – people do what is expected of them. As a child Dany understood that this was not right. At a certain stage in his life, he already recognized that the root of the problem was in the society’s educational approach, according to which one can gauge human ability through one measure alone – IQ tests. With his special senses, he understood that people have more than one ability. People have multiple capabilities and multiple intelligences. This understanding constituted a dramatic turning point for him and he decided to take it upon himself to investigate the 32 human abilities as taught by The Book of Creation. The Book of Creation is the most ancient source to decree that people can be whatever they wish to be. This is the simplest expression of free will. ----------------------------------------------------------------- The life story of Dr. Lousky encompasses the life and assimilation stories of all the children of immigrants from Morocco and the diasporas to Israel with the social, educational and cultural coping and managing that accompanied their absorption and their love of life. ------------------------- Bibliography – Books written by Dr. Dany Lousky – The Nine Cosmic Powers for Success Hidden secrets of the unseen light. Children Longing for God Practical tools for changing and creating reality. -------------------- The Lousky Method Life wisdom of the 32 intelligences. 740 pages. An in-depth workbook for treatment and good health. The Twelfth Sense A story about the treasure that is greater than the philosopher’s stone and stronger than the elixir of life. Rich, Happy and Sexy Spiritual laws for the creation of abundance. The Book of Processes Arts as languages for healing and coaching. Mandatory workbook for group facilitators and teachers. – Integrative Medicine Mandatory research book for therapists, doctors and educators. Intelligence Tests i32 Diagnosis of human potential – 32 forms of intelligence. – The Secrets of Success 32 gateways to success – the complete practical guide. Lousky Medicines Natural self coaching and therapy. Non-chemical medicines, not home remedies. Kabbalistic Creation Cards Creative games, practice of the concepts, content. Lous-Yoga Yoga of numbers and letters. With God’s Help The power of the letters of God, the meaning of God. Additionally, Dr. Lousky has written many scripts for movies and series, as well as children’s books, all inspired by The Book of Creation. ---------------------------- Research 2007 – Innovative Intelligence Tests – i32 2005 – Integrative Medicine Formal Education 2006-2007 – Doctorate (PhD) in Education – Intelligence Tests. Constantine The Philosopher University in Nitra 2004-2005 – Master’s Degree (MA) – Holistic Health and the Arts. Lesley University. 1973-1976 – Bachelor’s Degree (BA) – Special Education. University of Haifa. ----------------------------------------- Following his military service, Dr. Lousky began his formal education. He completed the matriculation exams and in 1973 began his first degree in special education at the University of Haifa. He completed his Master’s degree in holistic health in 2005 at Lesley University in Boston, and in 2007 completed his doctoral thesis on the topic of intelligence exams i32 at Constantine the Philosopher University in Nitra, in Slovakia. -------------------------------- Dr. Dany Lousky’s unique contributions to society The primary themes of his contributions: The Book of Creation as a book of rules for creating reality The Book of Creation as the source of the 32 educational life principles and as a key to success The Book of Creation as a form for integrative medicine and a prescription for good health The Book of Creation to foster understanding of human personality and the i32 intelligence tests ------------------------------------ The Book of Creation as a book of rules for creating reality The Book of Creation, attributed to our forefather Abraham, opens with a dramatic declaration: “In the thirty-two wondrous paths wisdom are engraved (…) ten spheres of nothingness and twenty-two foundation letters.” Which is to say, God created the world with thirty-two rules of creation, which are also the rules with which man creates his own personal world. God’s activity, supposedly the primary matter presented in the Book of Creation, according to Prof. Yehuda Liebes, serves as the role model for human activity. Investigation of the Book of Creation accompanied Dr. Lousky’s extensive and comprehensive work over twenty years. The Book of Creation is the premise for the research and books written by Dr. Lousky. His acquaintance with the Book of Creation was timed precisely with the moment that he was prepared and ready. He first heard of the Book of Creation at one of the Kabbalah classes he would regularly attend. In the introduction to his book on the Lousky method he writes: “I was mesmerized. I read the Book of Creation hundreds of times in a row. I loved what I found – indeed, from that day forth I learned everything from it. I spent days and nights contemplating the significance and principles that I saw through reading and observing the book. I investigated the Book of Creation, from what was written in it and from what other commentators said and wrote about it.” Over the years, Dr. Lousky amassed extensive information from the lists and writings of scholars, scientists and rabbis that were uniquely touched by the Book of Creation and its interpretation. Every crumb of information that passed through his hands was checked and compared with what he saw and experienced from within what was written and the interpretations that he found there. The interpretations that Dr. Lousky found for the Book of Creation were supported by the conclusions of other scholars and rabbis. In many cases, he first saw and interpreted the writings himself and only afterwards sought support and similar interpretations by additional scholars. This approach allowed him freedom of inquiry in his unique interpretations of the Book of Creation. In this way he got to the model of the 32 intelligences, the 32 principles of life and integrative medicine. Over the years, Dr. Lousky investigated the meaning of the intelligences and the life principles for the purpose of changing reality with thousands of participants in workshops and courses in self awareness that took place all over the country. He taught in courses and lectures in Haifa, in the Krayot, Tiberias, Tzfat, Rishon Letzion, Tel Aviv, and Jerusalem. Among the workshop participants were some who sought understanding of the essence of life and the soul of man. Some of them came to learn a therapeutic profession, and there were also those professionals, doctors, nurses and medical support staff who wished to learn and to apply the principles of integrative medicine in medical centers. Dr. Lousky’s interpretation of the Book of Creation, influenced by 4 main sources: The interpretations of kabbalists, rabbis and scientific researchers of the Book of Creation. Scientific studies and research in the field of defining intelligence and models of development. Field work with thousands of participants in courses and workshops led by Dr. Lousky. Work with patients and subjects, through whom he was able to examine the differences between the different principles and to define their meanings in his distinct way. Dr. Lousky’s work to provide an orderly and structured interpretation of the Book of Creation led him to write 14 books. Each book discusses the group of intelligences (paths) according to the Book of Creation. His first book, “The Nine Cosmic Powers for Success”, deals with the world of creation according to the Book of Creation. The book discusses the ten emotional intelligences. It was written entirely in one flow. The writing began with a sketch of nine powers in the shape of a circle with the names of the nine intelligences noted according to their order within the circle, and their interpretation. The center of the circle is the tenth intelligence which symbolizes the reality that was actually created. When he finished writing his first book he felt that his life was over, until that same night, the title of the second book came to him, and only then was he reborn into his life’s destiny and purpose. Years later he wrote his sixth book: “Integrative Medicine” – a unique book of research. This book is the total opposite of the first in the way it was written. The book was written structurally and in accordance with the rules of science writing. This is also the book that presents the integrative medicine template for therapists and physicians. The book brings together, organizes and explains the rationale behind all of Dr. Lousky’s previous books. Much of the work that he did ultimately led to the creation of the therapeutic and educational method called the ‘Lousky Method’. “The Lousky Method” book (740 pages) brings together all the knowledge that he has gathered over the years. The Book of Creation as the source of the 32 educational principles of life and the key to success Dr. Dany Lousky observed, investigated, defined and formulated the 32 life principles for providing moral education as a way of life according to the 32 pathways of the Book of Creation. The 32 defined principles are 32 core values, each of which exists on four dimensions. The 32 principles constitute a tool for changing reality. Negative life principles are the source of mishaps, pains and illness. Positive life principles influence our will to live, and the quality of our health, our ability to succeed in a career, partnership and family, and even the status of our bank account. Positive life principles affect our outward appearance, our mental strength, and our vitality. In fact – health, money, success and destiny are acquired through life principle educational and training processes. When life principles change, reality also changes. The Book of Creation as a form for integrative medicine and prescription for good health Dr. Lousky appeared before attendees of the international conference for integrative medicine in Jerusalem in October of 2010 and spoke about an application model and vision for integrative medicine. His vision of health as an educational process led him to research integrative medicine. From 2003 to 2007, Dr. Lousky conducted phenomenological qualitative research on integrative medicine. During the period of research he spent a month as a guest at Global Hospital at Mount Abu in India, and saw an integrative health model in action. He visited and collaborated with a number of medical centers in Israel and visited Assaf Harofeh Medical Center, which pioneered the integration of complementary medicine. Dr. Lousky led a medical team in an quality of life project at the Herzog hospital in Jerusalem for one year, spent time in monasteries and ashrams, and learned and tried many methods of complementary medicine. He conducted qualitative research with many therapists and volunteers, studied materials from a variety of sources, interpreted them through crosschecking the findings with other scholars, rabbis, kabbalists, and monks. He wrote a book on his research principles called “Integrative Medicine”. Research Findings: Integrative medicine has five characteristics: the ladder of health, the engine of change, Lousky medicines, the assortment of therapies and the cycle of therapists. The Ladder of Health The ladder includes the 32 intelligences that create the four dimensions. Research findings show that every person has 32 intelligences and life principles that make up a unique profile, through which he understands life and by which he achieves goals and creates reality. Each intelligence includes a range of variables that create body-mind connections (organ, principle, sound, color, time, space). The 32 body organs are connected to the 32 life principles. Positive life principles will positively affect body function, just as medication or surgery will affect the approach to life. Everything is connected. The intelligences and life principles can be trained, using free will, like a muscle. Findings show that when life principles change, reality also changes. Four Dimensions As mentioned, the 32 intelligences create four dimensions. If we observe each dimension separately, we will find 12 intelligences in the physical dimension which are characterized by the need for personal security, shelter and a healthy body. In the emotional dimension there are 10 intelligences, characterized by love and its products such as: belonging, relationship, favor, warmth, words of encouragement, appreciation and more. In the dimension of the intellect are 7 intelligences that characterize career, beliefs, attitudes and values. In the spiritual dimension, the 3 intelligences characterize the capacity to give, free will, self-realization, designation, vision and purpose. The four dimensions reflect the holistic approach to seeing a complete person, his needs, desires, challenges, the tasks and responsibilities he has taken upon himself, for a full life and holistic health. The Engine of Change The never-ending struggle between the desire to give and the desire to receive shapes free will and requires observation and awareness. The desire to receive is a natural human impulse with a downward pull towards the physical dimension, with “me” at the center, while the desire to give requires effort and ascension of the ladder toward the spiritual dimension, with the “other” at the center. The transition from the desire to give to the desire to receive and the reverse, initiates change in the personality structure. If a person is always in the receiving mode, the necessary change is to give of himself. If a person is only and always giving of themselves, his medicine is to learn to receive. Going up and down the ladder of health is the engine of change. Lousky Medicines Lousky medicines are simple human activities which are intended to give or receive. The intention for each action is to turn a simple human action into a medicine. Many studies point to a high positive correlation between intentional human actions and health. One example of such a medicine is: “go to your clothes closet and gather up all the items that you have not worn in two years or more. Pass them on to another person who could use them with the intention of giving from yourself to another.” Gathering your clothes indiscriminately is like binging on food and is actually a form of desire to receive, the opposite action to the natural state. Giving instead of receiving initiates a change in educational principles. Changes in principles, like changes in personality structure, create a new reality. The Assortment of Therapies Study findings show that the method of therapy must be adapted based on its ability to treat a particular dimension. I will give several examples for each dimension. Therapies suitable to the physical dimension include: movement, acupuncture, nutrition, and of course all forms of medicines and surgeries. Therapies suitable to the emotional dimension include: psychodrama, arts, music and singing, drawing, sculpture, dance, and experiential processes. Therapies that are well-suited to the intellectual dimension include: conversation about the life principles, sharing, and guided visualization. Therapies suitable to the spiritual dimension include: meditation, prayer, visualization, destiny and purpose. Throughout treatment, we would not ask a person to do meditation in order to address his B12 deficiency, nor would we ask a patient to avoid eating cheese in order to address issues in his romantic relationship. We will choose a treatment technique based on its ability to address a particular level or dimension. We will treat a B12 deficiency through proper nutrition and we will treat a relationship with conversation or psychodrama. The Journey of The Intelligences Research findings show that every human action is a journey in the four dimensions. Each effect occurs simultaneously in each of the four dimensions. It was found that the emotional lack – love and its products is the motive of every human process. Treatment Story Explains the Model’s Findings: Doctor Amit sent me a patient for treatment that had been diagnosed with high blood pressure. The physician did not see a need to prescribe medication to reduce the patient’s blood pressure at this stage, and recommended an integrative approach. In conversation with the patient, he repeated key sentences that described his situation in each of the four dimensions – the key phrases describing the reality in the physical dimension: “I am always stressed, I have no time, I don’t even have the time to check in with myself, my whole body hurts, I am constantly binge-eating, my weight and blood pressure are sky-high.” Here are some key phrases that point to the emotional lack that is also driving the whole process: “I am very angry, I am mostly angry at God, what kind of world did he create.” Here are some key sentences that repeat themselves which present mistaken values in the intellectual dimension: “I told you, I knew that, I know I know, I always do good work, always, just ask me don’t ask other people.” Here is a sentence that presents the lack of balance in the spiritual sphere: “I want it all for myself, just for me, I am not satisfied with anything.” The treatment will be integrated- In the physical dimension it was decided to treat the binge eating with a change in nutrition, physical activity, acupuncture and training tasks to address the time-management problems. On the emotional level it was decided to address the anger and lack of self-love through psychodrama and arts. The intellectual dimension was treated with expertise, correctness and clarity through conversation regarding positive life values and guided visualization. On the spiritual level it was decided to address the constant pressure through daily meditation, changing life habits, and in some cases also conversation regarding longer term vision, purpose and designation. The integrated treatment will touch upon the root of the problem at the emotional level with the goal of stabilizing and even improving the chances of lowering blood pressure. The cycle of therapists The integrative medicine treatment is carried out in the ten structured stages of the cycle of therapists according to the Book of Creation, such that the treatment takes into consideration life principles, life cycles, habits, family, society, past, present and future, work, career, emotional needs, physical needs, meaning, self image, and treating the whole person. The process that the patient undergoes is an educational process that ultimately instigates a change in values, in order to change one’s reality. The vision of integrated medicine A patient arrives to the emergency room. After the first treatment, the patient is sent to the appropriate department for continued treatment. In the department is a medical team as well as an integrative medicine practitioner. After the initial diagnosis, the department doctor consults with the integrative medicine practitioner regarding the patient’s psycho-spiritual problems. After their conversation, the doctor decides on a course of medicine accompanied by personal conversations, nutrition, acupuncture, and a referral to a support group. After the patient’s condition is stabilized, he is referred to the integrative medicine department, where they will determine a course of integrative treatment for him including: nutrition, acupuncture, personal conversations with a Lousky therapist and participation in a study group for conscious creativity. In the department for integrative medicine there are scheduled activities such as meditation, yoga practice, and listening and support meetings for patients and their families. This is Dr. Lousky’s vision for integrative medicine – this is the integrative model that Dr. Lousky wishes to implement in medical centers all over the world.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.