כוח החיסון
11/05/2015
מוסיקה כתרפיה
27/05/2015

בצעד אחד קטן / עמי גרינגרס

שינויים

כל אחד מאיתנו, בשלב כזה או אחר בחיים , חש את הצורך בשינוי . לשינוי יש פנים מרובות, הוא יכול להתייחס למקצוע, לזוגיות, לאופן בו אתה חי ועוד..

הבעיה בשינוי הוא התפיסה הרווחת בקרב האוכלוסייה . שינוי תמיד נחשב בעיני בני אדם, למשהו גדול, משהו שהוא אל חזור, האמת שמרבית האנשים אינם אוהבים לעשות שינויים בחייהם מתוך הפחד מהבלתי נודע ומהמחיר שעלול להתלוות אליו .

הדבר החיובי בשינוי הוא שהוא באמת מייצר מציאות אחרת , שונה , מהמציאות הקודמת .

בהנחה שאנו לא רשומים בצוואתו של וורן באפט ודומיו, ובהנחה כי הסיכוי שאראלה ממפעל הפיס תתקשר, שואפת ל אפס, בהנחה כי אתם חושבים על שינוי בחייכם שלאו דווקא קשור במצבכם הכספי אך עדיין שינוי הנדרש בקשר למשקלכם, בן/ת זוגכם/תכם והשינוי נשאר רק במחשבה….כבר הרבה זמן, לפניכם הצעה פשוטה ויעילה .

” תעשה מעשה אחד טוב ביום .”  ( מתוך הספר “תרופות לוסקי” , שיטת לוסקי , ד”ר דני לוסקי )

אחד הדברים היפים והחזקים בשינוי הוא שלשינוי יש את כוח האינרציה. השינוי שאתה מייחל לו בחייך ולא משנה באיזה תחום יגיע רק ממקום אחד והוא אתה עצמך . מפחד משינוי גדול ומשמעותי – זה בסדר , אמן את עצמך בשינויים קטנים . “תעשה מעשה אחד טוב ביום” . תגדיר אתה מהו טוב . כל דבר שאתה עושה ומכניס בו כוונה טובה הוא טוב . לדוגמא : חיוך , אמירת שלום , פרגון , אוזן קשבת ועוד.. מה שתבחר .

באופן לא מודע יחלו בחייך שרשרת של אירועים אשר יובילו אותך למציאות אחרת ,הרגשתך תשתפר , מצב רוחך ישתפר , אתה תמצא את עצמך מחייך יותר, ככה סתם ללא סיבה . אתה תהפוך לאדם נגיש ומזמין יותר .

תעשה מעשה אחד טוב ביום

על פי מחקר חדש של פאולר, המחקר גילה שכשאנו עדים לטוב לב זה יכול לעודד מעשים טובים נוספים. לעתים קרובות, בני אדם נוטים לחקות את ההתנהגות שהם חשופים לה, וזה כולל גם נדיבות, וזה מסביר מדוע חלק מהסיפורים הללו של מעשי טובים מינוריים הופכים לחדשות גדולות אף יותר. לעתים קרובות, מספיק שאנשים רק ישמעו על שרשרת הנתינה כדי שזה יגרום להם לתת, וכך הם מתחילים שרשת של חיוביות משלהם.

בדרך של “תעשה מעשה אחד טוב ביום “ , יש לך את היכולת לא רק לשנות את עצמך ואת חייך , יש לך השפעה סביבתית על החברה הקרובה אלייך . פעולה פשוטה זו יכולה להיות ממש כ”אפקט הפרפר” מבלי שתהייה לך שליטה על כך . חשוב על זה לרגע . “עשה מעשה אחד טוב ביום “.


 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.