יתרונות הצום
26/04/2015
חיבוק מרפא
29/04/2015

משחק / קובי סימנר

על פי שיטת לוסקי, האות ע’ מייצגת אינטליגנציה של שחוק – משחק (ספר שיטת לוסקי 2013) האות ע’ מייצגת את היכולת שלנו לשחק את החיים, לשחק בחיים, להכיר את הכללים והחוקים של המשחק החברתי הנהוג בתרבות שלנו.היכולת לדמות בעזרת דמיון, משחק, תרגילי הדמיה (סימולציה),אנחנו יכולים להאמין בתמונה שמתחוללת בראשנו, כי המוח כידוע לא מבחין בין דמיון למציאות, “אם אתה יכול לדמיין את זה אתה יכול לעשות את זה”- וולט דיסני. לדוגמא לדבר מול קהל, לקבל את התפקיד בעבודה נחשקת, היכולת לשחק לראות את החיים כמשחק,כהצגה.  פחות רצינות תהומית,יותר שעשוע.

במחקר שערכו  Amy J. C. Cuddy, Caroline A. Wilmuth, and Dana R. Carney , בשנת 2012 בבית ספר הרווארד למחלקת עסקים.  למדו החוקרות מה יעילה תנוחת ההגברה או תנוחת גיבורי העל,למשך שתי דקות.   תנוחה שבה החזה מתוח הידיים או פתוחות לרווחה בסימן V או על המותניים והראש מישיר מבט קדימה כפי שעושה WONDERWOMAN וגיבורי על אחרים. החוקרות מצאו שהתנוחה מסייעת בהגברת ביטחון עצמי והרגעה, לפני כל משימה מלחיצה,ברגע שתתרגלו את התנוחה תוכלו לשפר את המסוגלות לצלוח במשימה.

המחקר נערך כך, החוקרות ביקשו מהנחקרים לעשות תנוחה שמציגה אנרגיה של חוזקה, לפתוח לקחת יותר מרחב על הכיסא לעומת תנוחה אחרת שמציגה חולשה כיווץ וסגירה שמציגה אנרגיה חלשה והקטנה. כשהנחקרים לקחו יותר מרחב, שפת הגוף שלהם הייתה פתוחה , גם ההרגשה שלהם הייתה שיש ביכולתם לקחת סיכונים, יש להם סיבולת גבוהה יותר, יכולת להיות יותר פעילים, בעלי יכולת שליטה ויחד עם זה ישנה עלייה בהורמון הטסטוסטרון(הן לנשים והן לגברים) וירידה בהורמונים שיוצרים לחץ חרדה ובהורמון הקורטיזול, כשמשתמשים בתנוחת הגברת האנרגיה או תנוחת גיבור העל, היא גם מביאה לתוצאות טובות יותר ביכולת ההפשטה ויכולת אוריינטציה אקטיבית שמשמעותה יכולת של מסוגלות לעצב את עצמך בתוך התפקיד יחד עם הסובב אותך. התנוחה מעוררת אופטימיות לעתיד, רותמת לעשייה שבה היחיד חדור מטרה ורוצה לפעול,עם תחושה של שליטה במצב.

איימי קודי מספרת סיפור(TED) על חברתה ללימודים, שלפני הצגה מול קהל סטודנטים,היא הרגישה שהיא לא אמורה להיות  בהרווארד, מתוך תחושת חוסר ביטחון עמוקה.  איימי קודי שהייתה בסיפור הזה, שגם הייתה ביישנית והרגישה בעברה שהיא לא אמורה להיות במקום הלימודים כי חסרה לה יכולת שנפגמה לאחר תאונת דרכים שעברה . הגיבה לחברתה ללימודים שהיא כן צריכה להיות כאן, ושעליה לעשות את הפרזנטציה, ושהיא הולכת לעשות את המצגת הכי טובה בעולם והיא עשתה.(שחקה את המשחק בחיים). הסטודנטים שישבו באולם הלימודים הופתעו, כי בכיתה היא הייתה שקטה ולא דיברה סמסטר שלם.

אז הגבירו את התנוחה שלכם לתנוחה באנרגיה גבוהה ושפת גוף פתוחה למשך שתי דקות ותרגלו את תנוחת גיבורי העל- יש בכם ולכם את העוצמה הפנימית, שחקו עד שתהפכו להיות מי שאתם רוצים להיות.

http://blog.ted.com/10-examples-of-how-power-posing-can-work-to-boost-your-confidence/ ההרצאה של איימי קודי בTED

http://dash.harvard.edu/bitstream/handle/1/9547823/13-027.pdf?sequence=1 המחקר השלם של איימי קודי  ללא תשלום-מוזמנים לשתף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.