חמלה ורחמים
02/04/2015
סליחה
06/04/2015

עד כמה אנחנו באמת מכירים את בן הזוג שלנו? / רינת אדלר

זוגיות היא יצירת מערכת יחסים ודרך חיים משותפת עם אדם,שאיתו (בד”כ) לא גדלנו .

המשמעות של משפט זה היא שאנחנו חולקים את חיינו עם אדם שונה מאיתנו-ושאותו אנחנו לא לגמרי מכירים.

בשלב ההתאהבות אנחנו שואפים לבלות כל שנייה יחד,משקיעים זה בזה,יושבים שעות ומדברים,מביטים זה בזה במבטים ארוכים ולמטפים ושואפים לדעת הכל זה על זה.אחרי כמה שנים זה משתנה.העולם שלנו  משתנה.פתאום יש לנו קריירה, משפחה, ילדים ומשכנתה. אנחנו מקטרים שאין לנו זמן לנשום, ובטח שלא לדבר.את הזמן שפעם הקדשנו זה לזה ולזוגיות שלנו אנחנו מקדישים לדברים אחרים.פתאום,אחרי כמה שנים,אנחנו מסתכלים על בן הזוג שלנו ושואלים את עצמנו-מי זה בכלל?במי התאהבתי?מה זה האדם הזה שאיתו אני חולקת את חיי?

אנחנו יודעים שאנחנו השתנינו,נוספו קצת קילוגרמים,אנחנו עוסקים פחות בספורט,מי שחלום חייו היה לגלות את העולם עובד היום במדרש ומי שחלמה להציל גורילות בקונגו פתחה גן ילדים.

אז מה עושים?

אחת מתרופות לוסקי היא “שחק עם ילדיך או חבריך את המשחק “שאלות אמת או שאלות בדויות” (לוסקי,ד’,2013)

למי שלא מכיר הרעיון הוא לבחור שלושה (או יותר) סיפורים.חלק מהם אמיתיים ואחד מהם בדוי . יש לספר אותם לבן הזוג או לילדים שלנו. השומע צריך להחליט מי מהסיפורים אמיתי ומי אינו כזה. מניסיון-מדובר על משחק מקסים, שגורם לנו לצחוק,להביט בצורה שונה על האדם, ללמוד על האדם שאיתנו ולהעריך אותו בצורה אחרת. לפעמים למדתי מהמשחק על חוויות הילדות, לעיתים על בני המשפחה, לפעמים על הצלחות ועל כישלונות ותמיד-על השאלה עד כמה אתה באמת מכיר את מי שאיתך.גם רגעי ההתלבטות בשאלה מה אמת ומה שקר הם חשובים.

ולמה זה חשוב? כי בזוגיות אתה צריך ליצור מניע לשינוי. משחק כזה מאפשר לנו להבין עד כמה לעיתים אנחנו לא מכירים את בן הזוג שלנו במלואו. הבנה זו תהפוך אותו למעניין יותר עבורנו ומכאן גם הרצון להכיר אותו וללמוד עליו יותר.

בהצלחה

מקורות:

לוסקי , ד’ , “תרופות לוסקי” , 2013 , הוצאת מכללת לוסקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.