יעדים
06/04/2015
שיר
06/04/2015

על שמחה ופרגון / רינת אדלר

אחת מתרופות לוסקי היא “חייך השבוע לחברים בעבודה ופרגן להם בדרך הייחודית שלך” (לוסקי, ד’, 2013).

יש אנשים שיקראו עצה כזו ויחייכו לעצמם. לחייך ולפרגן ? זה מה שאני עושה כל הזמן.

אנשים כאלו בד”כ נהנים מהחיים,שמחים יותר ובעלי חברים רבים.

אולי יש גם הרבה אנשים שונים. אנשים כאלה נוהגים להפגין בעיקר רצינות ומשימתיות,אין להם זמן לחייך ולפרגן .עבורם התנהגות כזו נתפסת כלא רצינית,ילדותית או חלשה.

ממה זה נובע? לעיתים זה מה שלמדנו מהורים או מורים,מבוסים או מחברים שנתנו לנו עצה.אני זוכרת שכאשר הייתי יותר צעירה זכיתי לשיחה כזו מאחת מהבוסים שלי.היא אמרה לי שאני מחייכת יותר מדי ושהתנהגות כזו משדרת חוסר רצינות. בעולמנו הנוכחי יש בזה משהו.  אדם שמחייך כל חייו מראה שאנשים אחרים מסביבו שטוב לו מדי. ואם זה מה שאנשים אלו קולטים ממנו האנשים מסביבו נוטים ללמוד מזה שכנראה שהוא לא עובד באמת,כי אחרת,איך יכול להיות שהוא נהנה מחייו והם לא?

התוצאה היא שאנשים רבים למדו שהצלחה בעבודה מחייבת לעסוק רק בעבודה, בלי להקדיש זמן לאנשים שמסביבך .אסור לחייך ורצוי בעיקר לרטון ולספר על חייך הקשים, בכרוכים בעבודה אין סופית (“אתמול יצאתי מהמשרד בשעה 2:00 לפנות בוקר”,”אני בכלל לא רואה את הילדים שלי”,”הפסדתי אתמול את ההופעה של הבת שלי כי הייתי בפגישה”). מה הבעיה בזה? הבעיה היא שאם אתה בעיקר מספר על חייך הקשים-זו הופכת להיות המציאות הפנימית והחיצונית שלך והחיים שלך אכן יהיו קשים ,מורכבים,חסרי הנאה ומלאי כעס.

אז מה עושים?התרופה ממליצה “חייך השבוע לחברים בעבודה ופרגן להם בדרך הייחודית שלך” (לוסקי, ד’, 2013). למה? כי מה שאתה נותן זה מה שאתה מקבל. כשאתה מחייך לאנשים בעבודה תזכה מהם לחיוכים בחזרה. אם תפיץ סביבך שמחה תראה שיש יותר אנשים נהנים לידך. אם תפרגן לעובדים שלך בפגישה האחרונה של הצוות  או מול הבוס על העבודה שעשו ,בכתב או בע”פ, תמצא שהם יתחילו לפרגן לך ולאחרים בחזרה ולספר על העשייה שלך,על ההשקעה שלך בהם או על הרעיון המוצלח שהיה לך אתמול .מה לגבי זוגיות?אותו הדבר. אם אתה רוצה חיים מלאי שמחה ופרגון תתחיל שהפיץ שמחה ופרגון סביבך,כשבן הזוג מגיע קבל אותו בחיוך,למד לפרגן לו על מה שהוא עשה (איזה כיף שסידרת את המטבח,איזה כיף לראות אותך משתולל עם הילדים,אני כל כך שמחה שהצלחת להגיע מוקדם,איך כמוך).

לא תאמין כמה מהר זה מתחיל לעבוד.מדהים להבין עד אנחנו משקפים את מה שסביבנו.

אז קדימה,התחל לחייך ולפרגן,ומוטב היום ועכשיו.

בהצלחה

מקורות:

לוסקי , ד’ , “תרופות לוסקי” , 2013 , הוצאת מכללת לוסקי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.