5 חסמים שמונעים מאיתנו להתקרב לבן זוג
27/01/2015
פחד או חרדה?
28/01/2015

תשובות לשאלות, מבחן עיוני שיטת לוסקי

ניבין אל לולו – ניבין חלילי, שנה א’ מחזור 35

שאלה מספר 1 הגדר אינטליגנציה ,מה המרכבים של אינטליגנציה ?

אינטליגנציה בהגדרתה המסורתית מוגדרת :”כמכלול הכישורים שבאמצעותם פותרים בני אדם בעיות הדורשות חשיבה בצורה יעילה”. מקור המילה אינטליגנציה הוא במילה הלטינית intelligere, שמשמעה לבחור, להחליט, להבחין. אולם, כשאנו רואים אדם הניחן בכישרון מיוחד בתחום ספציפי כגון: יכולת ציורית מיוחדת במינה, חשיבה מתמטית, או כושר ביטוי מעולה בעוד שבתחומים אחרים הישגיו נחשבים בינוניים למדי אנו מתלבטים כיצד להתייחס לתופעה. שאלות אלו מובילות אותנו לעיין בתיאוריות שונות שפותחו בנושא אינטילגנציה כגון: תיאורית MI” אינטליגנציות מרובות”. (גארדנר ,1996),

אין הסכמה בין החוקרים על הגדרת המושג אינטליגנציה. דוגמאות להגדרות שהוצעו למושג אינטיליגנציה:יכולת לעסוק בחשיבה מופשטת;יכולת לפעול בתכליתיות, לחשוב בהגיון ולהתמודד ביעילות עם הסביבה;יכולת להסתגל למצבים חדשים ולמצוא פתרונותכיום מקובל להגדיר אינטליגנציה על פי אופן המדידה. אינטליגנציה היא מה שמבחן האינטיליגנציה בודק מרכיבים של  32 האינטליגנציות על פי שיטת לוסקי אינטליגנציה היא: היכולת לזהות חוסר בעולם הרגשי, היכולת להגדיר רצון בעולם הרוחני, היכולת לשנות גישה בעולם השכלי, היכולת לקבוע מטרות וליישמן בעולם הגופני. כל היכולות צריכות להיות בעלות תוצרים הניתנים להערכה ומדידה. כאשר תחושת חוסר (אמיתי או מדומה) אינה מקבלת מילוי לאורך זמן, נוצר חוסר איזון וקלקול (בעיות, תקלות, כאבים ומחלות). החוסר הוא קבוע ותפקידו לחשוף, לגרות ולהעיר את האינטליגנציות לפעולה.  כאשר אדם מזהה חוסר הוא מגדיר את רצונו. במקרים רבים כדי להשיג מטרה הוא נאלץ לשנות גישה ותפיסת עולם.

מהם 4 ערכי הליבה של שיטת לוסקי ? הסבר את השימוש המעשי בהם?
רוחני: התבוננות באנשים, אירועים ומצבים סביבך היא משוב לדעת את עצמך
שכלי: מחשבה יוצרת אמונה, שמעצבת מציאות
רגשי: שמחה היא המצפן אל ההצלחות ואל הייעוד שלך
גופני: העולם הוא אנרגיה המשתנה בהתאם לרצון האדם
שימוש בערך הרוחני יבוא לידי ביטוי למשל כאשר אדם כועס מאוד על אדם אחר. מתוך הכעס אני אבין, שהאדם שמולי משקף לי חלק בתוכי שאני כועס/לא מקבל, אז אוכל להפנות את תשומת הלב פנימה ולעשות את התיקון במקום הנכון. להכיר את עצמי ולהביא ריפוי פנימה ומשם גם לתקן את הקצר שיצרי עם הסביבה. למשל: אני כועס על הוריי, שלא מאמינים בי = אני כועס על עצמי, שאני לא מאמין בעצמי.
שימוש בערך השכלי יבוא לידי בידוי בכל תחום בחיי. כאשר אני חווה מציאות, שאיני מרוצה ממנה, אני כבר יודע שאני יצרתי אותה באמצעות המחשבה והאמונה התת-מודעת שלי, ואני יכול לשנות אותה ע”י יצירת אמונה חדשה. למשל: אם אני לא בזוגיות ואני מאוד רוצה זוגיות, אני יכול להכין תפילה שאשנן מידי יום עד אשר תהפוך לאמונה פנימית שלמה. אז גם אכיר את בת הזוג עליה חשבתי – אני אמגנט/אמשוך אותה אל חיי בדרך לא מודעת.
שימוש בערך הרגשי יבוא לידי ביטוי בכל תחום בחיי. ניקח לדוגמא את הקריירה/עבודה; אם אני עוסק במקצוע שאינו מביא לי שמחה, אני קם בבוקר בלי חשק ללכת לעבודה. אני סובל כשאני שם. הזמן עובר לאט ואני מגלה שאני נמצא שם רק בשביל הכסף, זו הדרך שלי לדעת שאני לא בכיוון הנכון. הרגש מהווה מצפן במפת חיי; כאשר אני חווה את הידיעה הזאת אני יכול לפעול בשתי דרכים רצויות – האחת היא לעזוב לאלתר ולמצוא חלופה אשר מבוססת על אותו מצפן ולעשות משהו שאני אוהב ומשמח אותי. באם לא ניתן לעזוב לאלתר אני יכול לייבא את השמחה מתוכי אל מקום העבודה לזמן קצוב, שבו אעשה כנדרש על מנת לשנות את המציאות.
שימוש בערך הגופני יעשה על מנת להבין את דרך פעולת החומר, בין אם ברמה האישית או החברתית. ניתן למשל להסתכל על התנהגות אקלימית כדי להבין הלך רוח של אומה במקום וזמן מסוים. כאשר הטבע זורע הרס וחוסר איזון אנו כבר מבינים שמשהו בתוכנו בקבוצה זורע את אותה תופעה ושהדרך לשנות את הדבר ולהתמודד איתו היא דרך עצמנו. גם בפיסיקה היותר מצומצמת ניתן להשתמש בחוקיות זו כפי שעושים בתחום הקוואנטים – החומר מושפע במקום ותדירות הימצאו ע”י המתבונן בו וכך ניתן להבין ולכוון תהליכים חומריים מורכבים.

מהי מטרה נעלה ? במה היא מועילה ? מטרה נעלה היא תכלית החיים מתוך ערך של נתינה. מה אני באתי לתת לעולם, לחברה, למשפחה ולעצמי בחיים האלה. התבוננות על החיים מנקודת ראות של נתינת חינם. המטרה הנעלה היא הכותרת של חיי האדם ומתוכה נכון לגזור את הייעוד והיעדים. חיבור למטרה נעלה עוזר למצוא את הייעוד ואת העשייה המקושרת לשמחת החיים ולהגשמת העצמי.המטרה הנעלה של מכללת לוסקי היא להשפיע –לפתוח דלתות אל סודות החיים על פי שיטת לוסקי לכל אדם,בכל מקום, בכל הזמנים.ההרמוניה אותה אנו מבקשים ליצור עם היקום תתקיים באופןטבעי כאשר כל אדם יחיה בהרמוניה עם עצמו באיזון גוף ונפש.

מהי תורת הצינורות ? על פי אלו עקרונות התורה מתבססת ? פרט את המרכבים בכל אחד מהמרבדים פירוט מעשי וטיפולי ?

מודל מסלאו מציג את תורת הצינורות, המשולש. המשולש הנמוך על פי המודל שלו מייצג ומסמל את הצרכים הבסיסיים לקיום והישרדות, כמו: אוכל, קורת גג וכו’. על פי התיאוריה שלו, אם הצרכים הבסיסיים שלך אינם מסופקים, אתה לא יכול לעלות לרובד הבא שהוא הרובד שמייצג את הצרכים הרגשיים, כמו חום, אהבה, פרגון וכו’. באופן הזה העלייה ברובד לרובד מתאפשרת אך ורק כאשר הרובד הקודם סופק. במעלה הסולם נמצא הרובד הרוחני שהוא הנתינה, עליו מגיעים אנשים אשר כל הרבדים התחתונים שלהם סופקו.בעולם המודרני המשולש הנכון הוא המשולש ההפוך. דוגמא ניכרת לכך היא שמספר האנשים אשר עוסקים במקצועות פיזיים כמו חקלאות ובנייה הוא מזערי לעומת האנשים שעוסקים במקצועות שמקושרים לרבדים יותר עליונים.האיזון השלם הוא המגן דוד – שני משולשים אשר “מתלבשים” אחד על השני ויוצרים את כל האפשרויות, את האיזון בין החומר לרוח, בין הקבלה לנתינה.

כל המערכות בגוף ובטבע הם צנרת
תורת הצינורות הוא ההכרה שכל המערכות בגוף ובטבע פועלות כדרך שצינור פועל ואשר הנטיה הטבעית של כל חומר היא לרדת למטה לאדמה.

מערכת הנשימה, מערכת הדם, מערכת העיכול, השתן, המערכת האנדוקרינית, וגם המערכת האנרגטית. כולן פועלות כדרך שצנרת המים או החשמל בבית פועלות. מחזור המים בטבע וכן שרשרת החיים, תנועת הכוכבים בחלל, תנועת הגלקסיות וכן מבנה ותפקוד החורים השחורים. כל אלה מתפקדים כדרך שמתפקד צינור הביוב ומערכת הגז בבית או הזרקת הדלק במכונית. לכולם יש עקרון אחד והוא “צינור”. גם הרופא, המרפא, המטפל המיומן וההילר המנוסה פועלים כמו צינור. בני אדם מעבירים בניהם חפצים, תחושות, מחשבות ואמונות כדרך שצינור עושה. ספר יצירה קובע שעץ החיים הוא הצנרת שדרכה ניתן להבין את הקשרים בין האינטליגנציות, את הדרך לאבחן וגם לטפל.

מה הם האיברים הקשורים לאינטליגנציה הגופנית ? פירוט מעשי וטיפולי ?

העולם הגופני הוא העולם הגלוי והוא זה שמספר לנו על כך שיש בעיה בעולמות הנסתרים – הרגשי,שכלי ורוחני. אנו לא יכולים לאחוז בעולמות הנסתרים ומשתמשים בעולם הגופני על מנת להבין מה מתרחש יותר למעלה. אנו יודעים כי לכל בעיה פיזית יש סיבה ברבדים הנסתרים.

ה ראיה ניסן  טלה כבד
ו שמיעה שור אייר מרה
ז ריח תאומים סיון טחול
ח דיבור סרטן תמוז מהסס
ט – טעם אריה כוליא ימין
י מעשה בתולה אלול כוליא שמאל
ל תשמיש מאזנים תשרי קורקבן
נ הלוך/דרך עקרב מרחשו קיבה
ס רוגז/בטן קשת כסלו יד ימין
ע שחוק/מוח גדי טבת יד שמאל
צ הרהור/לב   דלי שבט רגל ימין
ק שינה רגל שמאל

 

התבנית בה אנו עובדים ובה נכנס הכל והמייצגת את שיטת לוסקי, נראית :

טיפול תבנית בסיסית גלוי/נסתר סימון כיוון הזרימה

הזרימה היא דו כיוונית

 

קבלה/נתינה     א.מ.ש – 3 הרצונות  
פסיכוטרפיה   החלק הנסתר, אותו יש לגלות ב.ג.ד.כ.פ.ר.ת – 7 המורים  
אומנויות     1-10. עשר הספירות  
עיסוי, גבס   החלק הגלוי לעין ה,ו,ז,ח,ט,י,ל,נ,ס,ע,צ,ק 12 החושים  

 

תבנית זו הנקראית גם תורת הצינורות  מאפשרת לי ללמוד לטפל בעצמי. ללמוד להכיר את עצמי ובכך להכיר ולטפל בכל אחד אחר. דוגמא: מקרה פשוט של תקלה – נפילה ורגל שבורה. התוצאה היא ברובד הגופני כלאמר בצד הגלוי. אנו רוצים לראות את הנסתר  ולהבין את כל המערכת. אנו עוסקים באדם השלם. אם לא אטפל בנסתר, לא אתקן את הגלוי כי הוא ישתנה כל הזמן. אם הצד הגלוי מראה לי רגל שבורה, הרי שבדיקה עמוקה של הצד הנסתר, מגלה לי כעס רב הנמצא ברובד הרגשי. תרפיה רגשית תהיה באמצעות אומנויות. אנחנו כאן נשיר, נרקוד, נצייר ונלחין. דרך התהליך הרגשי אתם תראו משהו שאינו קשור לשבר ולגבס. המשך הדוגמא: אדם ששבר רגל והתגלה כאדם כועס, מגלה בהמשך האיבחון כבעל עמדה האומרת שכל העולם נגדו וזהו כבר הרובד השכלי. רובד שכלי מטופל ע”י פסיכוטרפיה הכוללת שיחה ודמיון מודרך. הפסיכוטרפיה מגלה לי כי לאדם זה יש בעיה בקבלה ונתינה. לאחר שנפתור את בעיית הקבלה ונתינה, אדם זה יפסיק להיכנס בעצים. הגישה שלנו היא הוליסטית כלאמר שלמה ומסתכלת על האדם במלואו ובכל צדדיו. אתם תראו ששורש הבעיה או שורש ההצלחה הוא במידת הכוונה. האם אני שם כוונת נתינה או כוונת קבלה. עלי להסתכל על זה כל הזמן ולשאול את עצמי מה עובר לי בראש קבלה או נתינה. אנחנו נכיר את את מנגנון קבלה/נתינה לבוריו. העולם הרוחני מורכב משלושת הרצונות: לתת, לקבל והרצון החופשי ומיוצג ע”י אותיות “אמש”. אדם רוחני הוא זה היודע מתי הוא נותן ומתי מקבל וזהו. רוב הזמן אנו מזייפים ברצונות שלנו. ההבדל בין אדם מודע לאדם לא מודע, הוא פרק הזמן הדרוש לתיקון. אדם מודע יתקן מהר, אדם לא מודע יכול , עשוי לסבול 20 שנה עד שיבין את השיעור שלו.

איך תשתנה ? איך תהפוך קבלה לנתינה ? פירוט מעשי וטיפולי ?

עפ”י לוסקי הקבלה היא שקודמת לנתינה. אני חייב לקבל לעצמי על מנת שאוכל לתת. אין ביכולתי לתת משהו שלא היה ברשותי קודם שנתתי אותו. החשיבות בסדר הופעתם קובע את מידת האיזון שקיים בחיי האדם. למעשה תמיד האדם נותן רק מה שקיבל, כי אחרת מהיכן נותן? אך כאשר ישנו אי-סדר בהופעה והאדם נותן על מנת לקבל, הוא כל הזמן נמצא בחוסר. הוא חושש שלא יקבל לעצמו ולכן שומר על מה שיש לו ונותן בצורה קצובה ומינימאלית, מה שמביא למעגל של תקיעות. אני לא נותן כי אני פוחד לאבד את מה שיש לי, אז אני סגור ומגן על עצמי וחסום מלקבל דברים חדשים. לתת על מנת לקבל אתה מצפה לקבל בתמורה דבר זהה או דומה למה שנתת, אושאתה נותן מעצמך הרבה יותר ממה שאתה מקבל מאחרים, לכל הפחות הכרת תודה על מה שנתת. באופן טבעי אתה חשואז אתה מרגיש שאין לך יותר ממה לתת לאחרים, אתה חש ריק. בשלב הזה אתה מפסיק לתת מעצמך לאחרים בגל שאתה נותן. התהליך בו אתה נותן ומצפה למשהו בתמורה, שאחרים לא נותנים לך את התמורה המצופה ובמידה כפיתמיד יוצר תסכול, שכן לעולם לא תהייה מרוצה ממה שקיבלת בתמורה עבור מה שאתה נותן, אתה חש שקיב לפחות או לא מספיק, או שקיבלת תמורה לא בזמן, אושה תמורה אינה שוות ערך, כך תמצא תירוצים שיעזרו לך להלך עם התחושה שלא קיבלת במידה ובאיכות של הנתינה שלך – אתה מתוסכל ואפילו כועס על חוסר האיזון. זה קורה רק כאשר אתה שואל “מה אני יכול לעשות עבורך” זו נתינה. המחשבה שלך זו אינה נתינה, זו קבלה. כי בזמן שאתה נותן אתה חושב “מה יצא לי מזה” וכאשר זו כאשר אתה בא לתת ובאותו זמן חושב ” מה יצא לי מזה” הצד המקבל חש ויודע שהנתינה היא על תנאי וכי מצפים לקבליוצר תסכול, כעס וחסימה. ולא של מקבל. הבלבול שנוצר בו כל אחד חושב שהוא הנותן, ממנו משהו בתמורה, בצד המקבל מופיעה תחושה של נותן אור חוזר >——– מחסום < ———– קבלה תסכול———< מה יצא לי מזה ———-< נתינה האמת היא שהתהליך הוא בדיוק הפוך, קודם אתה מקבל ורק לקבל על מנת לתת אחר כך אתה נותן. קודם צריך שיהיה לך משהו כדי שתו כללי אינך יכול לתת, כי אין לך. אם אתה רוצה לתת מתנה לחבר, לתת אותו לאחרים. את מה שיש לך אתה יכול לתת ומה שאין  יהיה עליך קודם לקנות את המתנה ואז יהיה לך מה לתת. אם אתה רוצה לתת אהבה לחבר, קודם עליך לאהוב את עצמך ואזיהיה לך ממה לתת. אתה לא יכול לאהוב חבר יותר ממה ולא יותר. שאתה אוהב את עצמך, כי יש לך רק את האהבה לעצמך ל נתינה———-< בלי תנאי ———–< קבלה 

 

מה הבדל בין שמחה לאושר ? תן 3 דוגמאות לשימוש מעשי בשמחה ? אושר ?

על פי שיטת לוסקי, שמחה היא המקור של עצמה, שמחה באה משמחה ולא מדברים חיצוניים.השמחה היא פנימית, בלב, והיא המצפן אל ההצלחות הגדולות בחיים ואל הייעוד של בני אדם.אושר הוא בעצם “אישור” חיצוני שאנשים נותנים כאשר הם “מאשרים” את השמחה שכבר נמצאת בתוכך.

ההבדל בין השמחה לאושר הנו המקור לתחושה. תחושה של אושר מקורה מגורמים חיצוניים בעוד שהשמחה היא פנימית.אושר => אישור.האושר הנו תוצר של אישור מהסביבה. אדם יכול להיות מאושר מקנייה של חפץ חדש, הוא יכול להיות מאושר מאהבה של בת זוג, הוא יכול להיות מאושר מהוקרה שהוא מקבל מהארגון בו עובד. כל אלה הינם אישורים להיותו מוצלח, נחמד, אהוב, עשיר וכו’. אלה הם דברים אשר תלויים בתפיסת הסביבה את מעשיו, או ליתר דיוק תפיסתו האישית לגבי תפיסת הסביבה את מעשיו = אישור השמחה שלו.השמחה לעומת זאת, מקורה בפנים. השמחה אינה תלויה בדבר והיא שייכת לאדם מול עצמו. השמחה קיימת או נעדרת ללא תלות בשום גורם חיצוני. השמחה קיימת כאשר קיים איזון בין הקבלה (ש) לנתינה (מ). השמחה היא קבלת האדם את עצמו = “הרי הוא העשיר השמח בחלקו”.השמחה היא פנימית בעוד שהאושר הוא משוב ומראה לשמחה.שמחה היא המצפן אל ההצלחות ואל הייעוד שלך”ישנם שני סוגים של שמחה – שמחה שהיא מצפן ושמחה מיובאת.השמחה ככלל היא הדרך שבא אנו יכולים לדעת האם אנו נמצאים במקום הנכון בחיינו מבחינת קריירה, זוגיות, משפחה, חברה, בריאות ועוד.כאשר אנו נמצאים בקו אחד עם הייעוד שלנו, אנו נחווה שמחה גדולה בכל אשר נעשה, גם בתקופות המאתגרות יותר וגם בתקופות הזורמות יותר.כאשר נחווה מצב של חוסר שמחה בעשייה שלנו נוכל לדעת בוודאות כי אין אנו נמצאים בקו אחד עם הייעוד שלנו ועם האפשרות להצליח באמת.בצורה זו מהווה השמחה מצפן תמידי עבור מהלך חיינו.שימוש מעשי בשמחה מיובאת יעשה למשל במקום העבודה – כאשר העיסוק בו עוסקים אינו נוגע ללב, הוא זמני ונועד לספק צרכים כלכליים בלבד לשם יעד גדול יותר, בזמן כזה יש להביא את השמחה הפנימית אל מקום העבודה ולמצוא בו סיפוק. ניתן לסטודנט להיות מלצר באופן זמני, גם אם אינו מוצא במלצרות את הייעוד שלו, אך יש לעשות זאת מתוך שירות אמיתי של האנשים ומתוך נתינה אמיתית. להיות שמח בתוך מסגרת העבודה ולהוקיר תודה על האפשרות שניתנה לשרת אחרים בשמחה.

דבר חשוב שיש לזכור בעת עבודה עם שמחה מיובאת הוא שהשמחה המיובאת הינה תמיד זמנית ולא תחזיק לאורך זמן. במבט כולל על חיינו עלינו לוודא שאנו נמצאים במקום אליו הובילה אותנו השמחה ולא היינו צריכים לייבא אותה לשם. השמחה המיובאת הינה לשם מקרי חירום, או תקופות קצרות כמו הדוגמא של המלצר.

על פי לוסקי מה זה מחלה ? מה תפקיד המחלה ? מהו הגורם העיקרי למחלות ? פירוט מעשי וטיפולי ?

המחלה מערכת אזעקה לאדם היא בא כדי לאזן את הגוף

מחלה. כל תקלה שמופיעה בגוף או בנפש באה לאזן את חוסר האיזון שכבר קיים בגוף ובנפש, כלומר ה”מחלה” באה לתקן את חוסר האיזון שנוצר ומביאה איתה את הרווח המבוקש. לדוגמא: יוסי עובד 10 שעות ביום ולא נשאר לו זמן לעצמו או משפחתו, יוסי לוקה בשפעת. הוא מוצא את עצמו במיטה, נח, מקבל אהבה ותשומת לב מהקרובים והיקרים לו ומבלה איתם זמן איכות שלא היה לו קודם. מכאן, ניתן לראות שהשפעת באה על מנת לאזן את לוח הזמנים הלחוץ והדרשני של אותו האדם ולאפשר לו להתאזן עם עצמו וגופו במנוחה. על פי ראיה זו, גם דיכאון הוא אינו מחלה בפני עצמו אלא תוצאה של מספר סיבות שקרו בעבר ושבא לאזן משהו אחר שהשתבש. הדיכאון (כמה קשה שיהיה) מביא איתו את הצורך לעצירה והתבוננות מעמיקה בדפוסי החיים שנוצרו ואת האפשרות לתקן ולאזן את הדפוסים שהביאו את האדם למצבו הנוכחי.

כיצד הזדמנות קשורה למוכנות ? פירוט מעשי וטיפולי ?הזדמנות

ברגע שאתם באמת מוכנים, תרגישו כמו כלי שעומד להתפוצץ, תרגישו התרגשות ומוכנות בכל כולכם “ההכנות שלך לשריפת דין מתקבלות אצל האדם האחר בדרך שלא תמיד אתה מודע לה וכאשר תהייה מוכן, הוא יהיה מוכן לקראתך “המוכנות לחיים עצמאיים מוגדרת כיכולתו של הצעיר לספק לעצמו את צרכיו, היכולת להרגיש נעם עצמו ולשמוח בקשריו עם אחרים משמעותיים במשפחתו, בקהילה ובחברה ) & ,Maluccio, Krieger

Pine, 1990(. מוכנות זו מתבטאת בשתי יכולות מרכזיות: יכולות מוחשיות ויכולות רגשיות-קוגניטיביות.כישורים ומיומנות שהנם מוחשיים מתייחסים למיומנויות ולידע נרכש שהצעירים יודעים או אינם יודעים איך לעשות ברמה המעשית והיומיומית בתחומים הרלוונטיים לניהול חיים עצמאיים בחיי התעסוקה,המגורים הבריאות וניצול השירותים הקהילתיים. לדוגמא: כיצד לנהל את תקציב הבית, לקבוע תורלרופא, לחפש עבודה או להכין ארוחה. לעומת זאת, כישורים ומיומנויות שהנם רגשיים- קוגניטיביים מתייחסים להיבטים שונים בהתנהלות הבינאישית והעצמית של הצעירים. אלו כוללים את הערכתם העצמית, יכולתם ליצור, לפתח ולשמור על יחסים בינאישיים, לקבל החלטות במצבי לחץ או לעמוד בלחצים ולהימנע מהתנהגות לא נורמטיבית וכדומה. כמו גם את מידת השליטה בכעסים ובדחפים, יכולת התמודדות עם אבדנים, קבלת החלטות ופתרון בעיות ) ,Nollan, Horn,הזדמנות זה .היא פעם לתקופה היא נדירה וצריך לתפוס אותה . הז דמנון מה שלא נכנס לחזון  לעשה הוא מה שיופיע בחיינו  כמו מזל כנדע מה אנחנו רוצים .

מהו משוב ? מתי אתה רואה אותך במראה ? מתי אתה רואה המראה ? הסבר פרט 3 דוגמאות ?דרך המשוב    היא הדרך לזהות את טיב המשוב היא עוצמת ומעורבות הרגש בסיטואציה. כאשר הרגש מתעורר והתגובה היא רגשית זה משוב לעצמי, ואילו כאשר הרגש אינו מתעורר, ונוכחות שלווה ולמידה למול המשוב זהו רק מראה שראיתי. כאשר אני מתרגז מאוד, נפגע, כועס או מתוסכל ממעשיו של מישהו אחר, זהו הסימן שאני לא חי בשלום עם החלקים האלה בתוכי, שזהו משוב שלי. אך כאשר אני יכול לראות מישהו אחר פועל בצורה שאינה מקובלת עליי, אך אני מאפשר לו את החופש הזה מתוך אהבה וחמלה, אזי שאני לא מעורב ואני מכיל את המקום הזה בתוכי באמת, זהו מראה (נוף) שראיתי ולא מראה (השתקפות) שלי . דוגמא נוספת מה מה שאני אמרתי בכיתה על העובדת שלי שאני לא אוהבת צורת דיבור שלה מול לקחות …אולי שאני הייתי עושה את זה בעבר .

כל מתבונן במראה יראה את עצמו במראה מתבונן במראה שיראה את עצמו מתבונן

ולא את עצמו במראה. במראה שיראה את עצמו מתבונן במראה. לפעמים המתבונן במראה רואה את המראה

כדי להבחין מתי אתה רואה את עצמך דרך המראה ומתי אתה רואה את המראה, שים

לב – כאשר אתה מתבונן באדם אחר ומה שראית משמח אותך או מרגיז אותך או

מעורר איזושהי תחושה בלבך, זה הסימן שראית את עצמך במראה. אם מה שראית לא

הביא אותך לשום תחושה, אבל היית בחמלה, כלומר בקבלה וסליחה, זה הסימן

שראית את המראה של האחר. עיקרון המשוב ניתן ליישום בכל תחומי החיים.

הרווח או התועלת שאדם מפיק ממחלה הוא הסיבה למחלה.

מהי שיטת לוסקי ? הגדר

שיטת לוסקי – חכמת 32 אינטליגנציות לחיים היא שיטה להבנה ואיזון גוף נפש ע”י תהליכים חינוכיים וטיפוליים לפי 32 האינטיליגנציות בשילוב אומנויות.השיטה פותחה ע”י דני לוסקי מנהל המכללה על בסיס ספר היצירה, “בשלושים ושתים נתיבות פליאות חכמה חקק יה…”השיטה היא פסיכותרפיה הוליסטית הרואה את האדם כמכלול 32 אינטליגנציות ולכל אדם יש את המינון השונה במצרף הכולל הייחודי רק לו, המעצב את אופיו, אישיותו, עמדותיו והבנתו את היקום, השאיפה היא להרמוניה בכל הרבדים כאשר מקור הריפוי נימצא באדם עצמו ובמשאבים הטבעיים סביבו.אנו לומדים בשיטת לוסקי כי ריפוי הוא תהליך חינוכי נרכש, כל אינטליגנציה ניתנת לתיקון, שכלול, אימון ותחזוקה.ע”י עבודה עם האינטליגנציות ניתן לשפר ולשכלל את איכות החיים בכל הרבדים ואו פתיחת חסימות והחזרת האיזון למטופל.שיטת לוסקי היא דרך להתבוננות, על הגוף כמראה לנפש – והאדם כמראה לסביבתו לאחר הזיהוי – חיבור לתרפיה המתאימה ליצירת רפואה משולבת שלמה, כלומר שיטת לוסקי היא שיטת אבחון ע”פ עקרון המשוב הבט סביבך ותקבל תשובות מהסובבים אותך (אנשים, חיות, צמחים, מזג אויר)כל מה שקורה סביבך הוא המראה שלך.שיטת לוסקי מטפלת בחוסר האיזון בשיטות שונות – כגון מדיטציות, דמיון מודרך, מגע, שיחה, הילינג,תזונה, או מתן “תרופת לוסקי” שהן פעולות אנושיות בסיסיות כמו חיבוק, צחוק סיפור ועוד, שמטרתן לאמן יכולת אינטליגנציה מסוימת אצל המטופל.לפי פרופיל האינטליגנציה של האדם ניתן להתאים כל שיטת טיפול או תרופה לחוסר שאותו זיהינו באחד הרבדים אצל המטופל, ולשלבו בהרמוניה עם שיטת לוסקי.שיטת לוסקי למעשה מכילה את כל השיטות, היא התבנית שאליה יוצקים כל אינפורמציה המתחברת עם 32 האינטליגנציות ומהווה בסיס בלתי מוגבל לכלים רוחניים ופיזיים.
“הייה מה שאתה בוחר להיות החופש שיש לך לבחור ולהחליט מה נכון ומה לא נכון עבורך הוא בבסיס שיטת לוסקי.”

מה המקור של שיטת לוסקי ? פרט.

המקור של שיטת לוסקי הוא ספר יצירה. ספר יצירה מיוחס לאברהם אבינו ונכתב לפני כ 3800 שנים. ספר זה מכיל 6 פרקים ומתמצת בתוכו את כל היש. ספר יצירה נותן סכימה של נתונים המתארים את מבנה הבריאה היקומית והאנושית, המיקרו והמאקרו. ספר זה מניח את היסודות בכל תחומי החיים מהאותיות, השפה, המתמטיקה, האסטרולוגיה, האסטרונומיה, חקר הגוף, קשרי גוף נפש ועוד. ספר זה נחשב לזרע שממנו יצאו כל ספרי הקבלה והיהדות לדורות. יש האומרים שספר זה נתן את הבסיס לכל הפילוסופיות הרוחניות ברחבי תבל ומהווה זרע כל הזרעים. ספר יצירה נגנז למשך שנים רבות וכעת עם האנרגיה של העידן החדש חזר אל אור העולם לחלוק מחכמתו.שיטת לוסקי היא גישה חינוכית וטיפולית לאיזון גוף ונפש לפי 32 האינטליגנציות, בשילוב אמנויות. עפ”י שיטת לוסקי לכל אדם פרופיל אישיות המורכב מ 32 אינטליגנציות/יכולות בארבעה רבדים (רוחני, שכלי, רגשי וגופני) ואותו פרופיל הוא שמניע את חיי אותו אדם. כל אינטליגנציה ניתנת לתיקון, שכלול ו/או תחזוקה וע”י עבודה עם האינטליגנציות ניתן לשפר את איכות החיים בכל הרבדים.

מה השוני והייחודי בשיטת לוסקי על פני שיטות אחרות?

השוני העיקרי בין שיטת לוסקי לגישות אחרות הוא בהכלה של השונה. את שיטת לוסקי ניתן לשלב בהרמוניה עם כל שיטת אבחון וטיפול אחרת. 32 האינטליגנציות מהוות תבנית שלתוכה ניתן לצקת כל מידע שמתקבל בדרך אבחונית אחרת. כל אבחון דרך הגוף, הרגש, השכל או הרוח ניתן לחבר לאינטליגנציות המתאימות והדרך לטפל באותן אינטליגנציות היא חופשית. אין זה משנה אם הטיפול נעשה באמצעות תזונה, דיקור, נשימה, אמנות, או ספורט – ניתן לאמן אינטליגנציה בכל אחת מהדרכים. למעשה אנו טוענים שכל שיטה טיפולית פועלת על רובד או מקבץ אינטליגנציות מסוים ולכן ניתן להתאים שיטה טיפולית לאדם עפ”י פרופיל האינטליגנציות שלו.

על פי שיטת לוסקי, אמנות היא….     באיזה אמנויות משתמשים ?

ציור, פיסול, שירה, מוסיקה, ריקוד, תנועה, דרמה, סיפור, כתיבה, דיבור, שיתוף, מדיטציה, דמיון מודרך, מסע חוויה, תהליכים,
וכן בכל האמנויות שמתחברים אל המטפל ואל המטופל.

שפות מרובות. מה זה?שימוש מעשי טיפולי ?

שפות מרובות בטיפול , דוגלת בשימוש באומנויות שונות, ככלים משלימים לטיפול הפסיכותרפיה המבוססת בעיקרה על דיאלוג. דרך כלים אלו, יכול המטופל לנדב אינפורמציה מכל רובד למטפל במצבים בהם אינו מסוגל או רוצה לשוחח על הדברים, או במצבים בהם שיחה על הנושא אינה מספיקה או מוגבלת כמו לדוגמא, במצבים של טראומה, הדחקה, הפעלת מנגנוני הגנה וכדומה.דרך האומנויות השונות יכול המטופל להשליך תכנים על האומנויות השונות כמו משחק דמויות, ציורים או פסלים המשמשים מרחק אסתטי בינו לבין הנושא המטופל, לשחרר תחושות שונות, להגיע לתובנות וקתרזיס.לכל מטופל או קבוצה, כאינדיבידואל, ישנם כלים שהוא\הם מתחבר\ים אליהם יותר, כיוון שקל להם לפעול ברובד מסויים בו הם “חזקים” יותר. על כן, כדאי לשלב במהלך טיפול\הנחיית תהליך כלים שונים מרבדים שונים לאימון האינטליגנציות השונות, ובכך ליצור את אפקט השלמות, ההוליזם. כלים שונים מבטאים דברים שעולים מרבדים שונים ומלמדים אותנו דברים שונים על עצמנו ועל המטופל. מתוך שימוש בכלים שונים ניתן לבצע אינטגרציה ולקבל תמונה שלמה.

האם צריך רקע אמנותי כדי לטפל בשיטת לוסקי ? פרט

אין צורך ברקע אמנותי כדי לטפל בשיטת לוסקי. עפ”י שיטת לוסקי כל פעולה אנושית יכולה לבטא אמנות. אמן הוא זה אשר פועל מתוך הרצון החופשי ומביא את הביטוי הייחודי שלו לתוך היצירה, לכן כל אחד הוא אמן ואת היצירתיות והאמנות הייחודית של כל אחד מגלים מתוך תהליך היצירה עצמו.

ספר במילים שלך על מסע הנשמה, עפי 9 הכוחות הקוסמיים להצלחה
בראשית היה רק אור. הנשמה הכילה את כל היש, ללא זמן או מרחב, בנקודה אחת של אור פשוט. אז “החליטה” לצאת למסע להרוויח את האור ויצרה את הנפרדות. כח בראשית – ההתחדשות, הבריאה מחדש, הדואליות. האור צמצם מעצמו ויצר את הנפרדות. יצר את האור מול הכלי. את הקבלה והנתינה. כעת הנשמה חסרה באור, חסרה באהבה והיא פועלת כל הזמן על מנת להתמלא שוב באותה אהבה ומוצריה. הכלי יצא להרוויח את האור ועל מנת לעשות זאת קיבל את חופש הבחירה. החירות לבחור האם להיות או לא להיות, לעשות או לא לעשות, לתת או לקבל. החופש הוא שמאפשר לנשמה להרוויח באמת את האור לו היא כמהה ואליו רוצה לשוב. היא עושה זאת דרך המחשבות והאמונות שלה. כח המחשבה יוצר את המציאות של האדם/הכלי/הנשמה בהתגלמותה הפיזית. האדם משתמש במחשבה כדי לברוא לעצמו את חייו כפי שהאור ברא את האדם מבראשית. הנשמה שהתחלקה והתנפצה לאינספור רסיסים, מתוך החופש והמחשבה יצרה נפרדות גדולה, שוני גדול בין חלקיה וכעת פועלת למען האיחוד עם האור. הדרך לשם היא דרך שיעור האחדות – הנשמה צריכה לראות את השוני שנוצר, לחדד אותו ומתוכו ליצור אחדות, כי השלם גדול מסכום כל חלקיו. מתוך אותה שונות הנשמה מכירה את עצמה. היא קיבלה את הכח להתבונן על העולם שסביבה ולדעת את עצמה. הנשמה רואה את השונות שמחוץ לה וכך לומדת לקבל גם את החלקים השונים שבתוכה. היא רואה את המשוב שמתקבל מהסביבה ומשתמשת בו כדי לרפא את עצמה. כח הריפוי מלמד אותה שאין גבול למה שיכולה לדעת וללמוד ושככל שלומדת יותר, כך היא מבינה פחות על הבריאה ועל עצמה. הלמידה המתמשכת מביאה לריפוי פנימי וצמיחה מתמדת, מביאה לענווה אמיתית שמאפשרת לשיעור החיים להתקבל בצורה הנכונה. הנשמה כבר יודעת שהיא לא יודעת והיא מתקרבת יותר אל האור. על מנת להסתדר עם כמויות הידע הבלתי נדלות, ההולכות וגדלות פועלת הנשמה מתוך כח החיסון. היא מחסנת את עצמה עם הידע שרוכשת, אך יודעת שהחוסן האמיתי הוא היכולת למצוא את המידע הנחוץ בזמן הנחוץ. הנשמה למדת להסתמך על מנוע החיפוש הפנימי שלה, להישען על גבה ולהרוויח ביושר את התשובה. לנשמה יש את כל המידע איתו באה מן האור והיא ניגשת אליו באמצעות כח החיסון. או אז מגלה את עצמה ואת המציאות הגשמית שלה. מגלה מחדש את האור ומרוויחה את זכותה לשוב ולהתאחד עימו.

האם לכל אדם יש 32 אינטליגנציות ? כיצד?

כן ..לכל אדם יש 32 אינטליגנציות. אינטליגנציה היא יכולת שמופיעה בארבעה רבדים – בגוף, ברגש, בשכל וברוח.לכל אדם פרופיל אינטליגנציות ייחודי המעצב את אישיותו, את גישתו, הרגליו והבנתו את העולם לצורך מניעת תקלות, פתרון בעיות, קביעת יעדים ומימושם – האמת המשתנפרופיל אינטליגנציות הן יכולות שבאות לידי ביטוי בתחומים שונים, כגון: יכולת לטפל, יכולת הנחייה, יכולת דיבור, שיחה, הקשבה, ציור, שיווק, משחק, ספורט, ארגון, נגינה, כתיבה, ניהול, מכירות, יזמות, שירה, יחסים בין- אישיים. כל היש מקופל בשלושים ושתים האינטליגנציות בצורה מסודרת ומאורגנת

כיצד כל היש מאורגן בתוך האינטליגנציות ?

הבה נדמה את האדם השלם לארון ובו 32 מגירות, בכל מגירה ניתן למצוא את כל מה שתואם לתדר של אותה מגירה.
כך ניתן למצוא בארון הזה את החומר על כל צורותיו, את העולם הרגשי, את העולם השכלי והידע האנושי וכן את הרובד הרוחני. ארון 32 המגירות מכיל את כל היש בגוף ובנפש.32 האינטליגנציות מסמלות את המגירות הריקות, זהו הפוטנציאל שיש בכל אדם וזו אמת מוחלטת. האמת הזו נכונה עבור כל אדם בכל מקום ובכל זמן.הביטוי האישישכל אדם מפתח דרך מה שמצוי בתוך המגירות זו האמת היחסית, זו האמת האישית, פרופיל אינטליגנציות ייחודי, ולכן זו אמת משתנה.

מה ההבדל בין אמת מוחלטת ואמת משתנה ?

7 צלילים בהם ניתן לשיר שירים הרבה.
הצלילים זו אמת מוחלטת בעוד השירים הרבים שניתן לכתוב היא אמת משתנה.כמו צבעים בהם ניתן לצייר ציורים רבים.הצבעים זו אמת מוחלטת בעוד הציורים שניתן להפיק זו האמת המשתנה.כמו אותיות בהם ניתן להגות אין ספור מילים.האותיות הן אמת מוחלטת בעוד כמות המילים שניתן להפיק זו אמת משתנה.כמו נתיבות בהם ניתן לסלול דרכים הרבה 32 הנתיבות זו אמת  מוחלטת בעוד מספר הדרכים שניתן לעבור זו אמת משתנה.כמו אינטליגנציות בהם ניתן לעצב מבנה אישיות ייחודי.32 האינטליגנציות הן יכולות, כישורי חיים, פוטנציאל שיש לכל אדם וזו אמת מוחלטת בעוד שפרופיל אינטליגנציות יוצר מבנה אישיות ייחודי שיש לו ביטוי ביכולות אישיות והוא יחיד ומיוחד לכל אדם וזו אמת משתנה.היכולות האנושיות מתפתחות דרך הקשרים הנוירולוגיים וזרמי החשמל במוח.

מהם קשרים נוירולוגיים ואיך הם מעצבים אינטליגנציה ?

תאי המוח נקראים נוירונים, הקשרים בין תאי המוח נקראים קשרים נוירולוגיים. 
תאי המוח פועלים על ידי חשמל. מחשבות חלקיות עוברות בין תאי המוח על גבי הזרמים החשמליים ויוצרות מחשבה שלמה או זיכרון שלם.היכולות האנושיות מתפתחות דרך הקשרים הנוירולוגיים וזרמי החשמל. הנוירונים כמו האינטליגנציות, הן ישויות פיסיות שניתן לפתח באמצעים שונים והם מגיבים כמו ששרירים בגוף, מגיבים לאימון ותרגול. באמצעות תרגול ניתן לפתח את רשת העצבים והקשרים הנוירולוגיים במוח ובכל חלקי הגוף, הנדרשים ללמידה, לניצול מיטבי ומאוזן של פוטנציאל 32 האינטליגנציות. המודעות לרצון לקבל ולרצון לתת שבכל פעולה היא שמניעה את כוח החיים (הרצון החופשי), והופכת כל פעולה אנושית פשוטה ל”תרופה” (לוסקי 2005). הדוגמאות שמאמר זה מציגות פעולות אנושיות פשוטות, בהתאמה לאינטליגנציות. תרגול ואימון פעולות פשוטות יאפשר חיזוק או יצירת קשרים נוירולוגים חדשים וכתוצאה מכך, שכלול, תחזוקה או תיקון אינטליגנציות. עבור כל אינטליגנציה ניתן לפתח “תרופות”, רבות, נוספות. הדוגמאות מציגות אפשרויות אחדות לכל אינטליגנציה. כמובן כל מטפל בשיטת לוסקי יכול לרקוח תרופות לוסקי בדרך יצירתית ללא הגבלה.

מה זה גורל ?

בתקופות עתיקות עסקו בשאלה הגדולה,המעניינת והשנויה במחלוקת שידע המין האנושי. מהו גורל, היש ביכולתנו לשנותו או שמא הוא נקבע ונכתב מראש מהלך האירועים שנקבע מראש מבלי יכולת לשנותו.אבל מצד שני שאנחנו מסתכלים על החיים שלנו, אנחנו רואים כל מיני חוויות ודברים שקורים במהלך החיים ולא יודעים למה קרו ואנחנו לא יודעים איך לתקן אותם. יש דברים שאנו מחליטים שאין מה לעשות כי זהו הגורל וככה זה. כמו למשל כמתחתנים עם מישהו מסוים או יש תאונות דרכים או חווים חוויות קשות. אז אנו רגילים לומר שזה גורל ואין מה לעשות כי ככה חינכו אותנו. אמרו לנו שיש דברים שזה כורח המציאות וככה זה, לכן הבנו שאיננו יכולים לשנות את זה.נכון שזה גורל, אבל יש מה לעשות. גם גורל אפשר לשנות. כאשר אנו אומרים גורל אנו מתכוונים לדברים שהחלטנו או שנקבעו עבורנו עוד לפני שהגענו לחיים האלו. הישות והנשמה שלנו היא זו שקבעה את הדברים. אם הנשמה קבעה עבורנו זה אומר שאנחנו קבענו ואנחנו יכולים לשנות את זה. אין דבר כזה גורל שאי אפשר לשנות. אנחנו יכולים לשנות כל דבר. יש לי את כל הזכות והיכולת לשנות את זה כאן ועכשיו.כאשר ישות מחליטה להיות בן אדם והיא מתחילה את התהליך הזה להיכנס לתוך גוף, היא עוברת דרך מקום שנקרא הספרייה האקאשית. זוהי הספרייה של כל הנשמות. בתוך הספרייה הזו הישות רושמת את התהליכים שהיא עומדת לעבור בגלגול הבא שהיא נכנסת אליו. זהו ספר החיים של הישות. הספרייה האקאשית נמצאת באזור מסביב לכדור הארץ. סביב כדור הארץ נמצאות מעטפות אנרגטיות רבות שעוטפות אותו וזוהי אחת המעטפות שעוטפות את כדור הארץ. היקום כל הזמן מתקדם הלאה קדימה ולמעלה. הישויות והנשמות בנויות כך שהן זורמות בתוך הנהר האינסופי של האנרגיה של היקום. הנהר האנרגטי הזה סוחף את כל מה שנקרה בדרכו לרמות גבוהות יותר של התפתחות וצמיחה וכך היקום מתקדם ומתפתח.“ד”ר ירון זפרן ספר גלגול נשמות “.

 

הסבר את המשפט: “הכל צפוי והרשות נתונה”?

רשות לכל אדם נתונה. אם רצה להטות עצמו לדרך טובה ולהיות צדיק הרשות בידו. ואם רצה להטות עצמו לדרך רעה ולהיות רשע הרשות בידו. הוא שכתוב בתורה: ‘הן האדם היה כאחד ממנו לדעת טוב ורע’ (בראשית ג כב),  עוד פסוק מהדת האסלם  אומר “נסיב אלאנסאן ביינה ידיה יכול לבחור את הטוב ויכול לבחור את הרע .כלומר, הן מין זה של אדם הוא יחיד בעולם … בזה הענין שיהא הוא מעצמו, בדעתו ובמחשבתו, יודע הטוב והרע ועושה כל מה שהוא חפץ ואין מי שיעכב בידו מלעשות הטוב או הרע … כמובן שזה לא יהיה נכון לומר שהבורא לגמרי לא מתערב ואנחנו אלו שמכוונים את העולם. הבורא מזמן לנו את מצבי החיים בהתאם לבחירות שלנו. אמנם הבורא לא מתערב בבחירה עצמה, אבל הוא זה שמביא אותנו בכל רגע מחדש לסיטואציה חדשה המאלצת אותנו לבחור. אנחנו למשל אלו שבוחרים אם לתת צדקה לעני או לא, אבל הבחירה נעשית רק לאחר שהבורא הפגיש אותנו עם אותו עני. אנחנו בוחרים את הבחירות הפרטיות שלנו ובהתאם לבחירות הללו, הבורא מעצב את העולם סביבנו. ולאחר כל זה נשאלת השאלה: אז למה בעצם אנחנו פה? הרי הבורא יודע מראש מה נבחר, אז למה שלא ייתן לכל אחד שכר ועונש על פי מה שהוא מראש יודע שאותו אדם יבחר ויסתיים הסיפור? אך כדי להבין זאת, אסור לנו לשכוח שהבורא יודע מה נבחר, בגלל שאנו אלו שבוחרים. אילו לא היינו בוחרים, לא היה מה לדעת. אנחנו מוציאים את הדברים לפועל. אנו נותנים גשמיות לרעיונות רוחניים. אדם למשל יכול לדעת שריצת בוקר על בסיס יומי תכניס אותו לכושר. אך עצם הידיעה לא נותנת שום דבר. אם הוא באמת רוצה להיכנס לכושר, הוא חייב להוציא את זה לפועל ולבצע את זה. מבלי להוציא את הדברים אל הפועל, אין שום טעם בידיעה עצמה. הבורא שם אותנו בעולם גשמי כדי שנגשים רעיונות רוחניים בעולם של חומר. מתוך כך, הוא נותן לנו מצבי בחירה שונים, כך שנבחר את הבחירות החופשיות שלנו. בהתאם לבחירות שלנו, הוא מעצב את העולם שלנו בצורה מדודה ומדויקת המתאימה להתפתחות הרוחנית שלנו. כל המצבים השונים שאנו עוברים במשך היום מכוונים במיוחד בשבילנו, כדי שנגיע בצורה הטובה ביותר לתכלית. הכל צפוי וידוע לבורא, מבלי שזה גורע מאיתנו דבר. אצלנו, הרשות נתונה. ” על יסודות האמונה היהודית”  

danylouskycom
danylouskycom
Dr. Dany Lousky PhD ------------------------------------------------------------------------- Dany Lousky is the creator and developer of The Lousky Method, the innovative i32 intelligence tests. He is the chairman of the Department for Complementary Health Professions, the Israeli umbrella organization for complementary medicine. Dr. Lousky has written 14 books about life, education, health and the secrets of success according to The Book of Creation. ------------------------------------- A few words from my heart to yours “Already in my childhood I was incompetent – they actually defined me as unintelligent and therefore I did not receive a scholarship to continue my studies in tenth grade. (It used to be that one had to pay for school for grades 10, 11 and 12 or to get funding from the state). I was a new immigrant from Morocco and I did not speak Hebrew. I loved to draw, to take photographs, to read and act out Moliére, to play the clarinet and saxophone, and to dance all the time. I was not interested in bible studies, Hebrew, geography, mathematics. I simply did not understand how these would help me in life, so I did not learn any of those which are these days called core subjects. I also did not receive funding, but I did get labelled incompetent. That negative label propelled me to achieve great success in all areas of my life. Ever since then I wanted to prove to myself that I am capable: I tried harder than anybody else in everything that I did, because the social measure in academia and in institutional and business frameworks, was a measure of mathematical and verbal logical abilities. For many years I wavered, living with the knowledge that I was not deserving, not wanted, did not belong, was introverted, ashamed of who I was. I suffered greatly from different anxieties, primarily stage fright. In order to overcome all of these pitfalls I had to melt myself down to the most basic raw material and find my true self deep inside. It took many years of hard work. When I found myself, everything began to go smoothly. I found myself, thanks to The Book of Creation – my great light. The Book of Creation was written according to the tradition of Abraham. The knowledge that I am learning and developing through The Book of Creation which, to some degree, also continues the work of Abraham in some way, is a great privilege. This privilege has sustained my enthusiasm and perseverance for tens of years. I have always thought to myself… “If I can, anybody can.” --------------------------------------------------------- I believe that education and life principles are at the root of the reality of our lives. The I believe I believe that teaching positive life principles is an extraordinarily powerful tool for treating health, cultivating the joy of life, having breakthroughs and success, maintaining good partnerships and love of mankind. From a young age I was already very active in a variety of educational frameworks. I began as a counselor to street youth, went on to manage a community center, then serve as the chairman of the community center’s administration, as well as chairman of two high schools, supervisor for the Ministry of Education, and head of the Lousky College for training therapists. I served as the chairman of the Department for Complementary Health Professions, the Israeli umbrella organization for complementary medicine. Over the course of twenty years of research, I developed an educational and treatment method called “the Lousky Method”, based on the wisdom of The Book of Creation. I have written 14 books inspired by The Book of Creation. The Book of Creation, attributed to our patriarch Abraham, established 3800 years ago that every person possesses 32 intelligences through which he understands life and with which he creates his own reality. The good news is that it is possible to train these types of intelligence like a muscle for the purposes of repair or modification. This means that every individual can be what he wishes to be, according to his own free will. This is my vision that motivates and gives purpose to my work. --------------------------------------------- Curriculum Vitae Dr. Lousky was born in Casablanca, Morocco, to a family of 13 children. He immigrated to Israel with the entire family during the large wave of ‘aliyah’ (or immigration) from Morocco. At age 12 he was already a counselor for youth in the Bnei Akiva movement. He served in the IDF and immediately afterwards returned to mentor youth in Tirat Carmel working with street gangs and at risk kids. He managed the community center in Tirat Carmel and later became the chairman of the community center board. Later he served as the chairman of the board of the high schools’ Education Company in Tirat Carmel in a volunteer capacity. During those same years, the Ministry of Education recruited Dr. Lousky and his talents as a leader and supervisor on behalf of their Youth Division, to treat at risk youth in development towns. Later, Dr. Lousky returned to manage the national project “Mifneh ‘97” (Turning Point ‘97) for the office of the Prime Minister, which helped to rebuild the infrastructure of the educational system. Dr. Lousky’s special character and his deep rooted love of mankind led him to dedicate himself to bringing people together and educating young people, rehabilitating families and educating at risk children. Dr. Lousky’s hunger for investigating human intelligence began when he was 10 years old in the Bnei Akira youth movement in Tirat Carmel, and used to pray in synagogue. One day, while praying, he suddenly understood that people were praying to the God within themselves. God does not actually sit in the sky and hand out money, health, love or success according to human standards. --------------------------------------------------------- The young Dany noticed that when people truly set an intention for their prayer, they receive what they request. He saw that every person sets such an intention in his own individual way, and understood that prayer and intention have clear results in reality. He saw that intention can come in many shapes and forms – he saw people singing, others dancing, some who muttered, some who wept silently. In the eyes of the God that dwells within them it did not matter if they were engineers or lawyers, rich or poor, shoemakers or carpenters. Outside of synagogue, however, a person’s place was measured by the yardstick of their profession, wealth, or ethnic origins. The young Dany grew up in a family of many children with a homemaker mother and a father who worked the printing press. Though his father was always happy with what he was, his surroundings and the system treated it with contempt. He remembers how low his father’s self-image was as a result of social disdain. Everyone aspired to be rich – an engineer or a lawyer – but not little Dany, who already understood that life offers many other possible ways to find happiness. Dany grew up faced with discrimination and prejudice regarding ethnic origin, age, sex, neighborhood, one’s father’s profession and income. A person could not actually be anything he wanted to be – people do what is expected of them. As a child Dany understood that this was not right. At a certain stage in his life, he already recognized that the root of the problem was in the society’s educational approach, according to which one can gauge human ability through one measure alone – IQ tests. With his special senses, he understood that people have more than one ability. People have multiple capabilities and multiple intelligences. This understanding constituted a dramatic turning point for him and he decided to take it upon himself to investigate the 32 human abilities as taught by The Book of Creation. The Book of Creation is the most ancient source to decree that people can be whatever they wish to be. This is the simplest expression of free will. ----------------------------------------------------------------- The life story of Dr. Lousky encompasses the life and assimilation stories of all the children of immigrants from Morocco and the diasporas to Israel with the social, educational and cultural coping and managing that accompanied their absorption and their love of life. ------------------------- Bibliography – Books written by Dr. Dany Lousky – The Nine Cosmic Powers for Success Hidden secrets of the unseen light. Children Longing for God Practical tools for changing and creating reality. -------------------- The Lousky Method Life wisdom of the 32 intelligences. 740 pages. An in-depth workbook for treatment and good health. The Twelfth Sense A story about the treasure that is greater than the philosopher’s stone and stronger than the elixir of life. Rich, Happy and Sexy Spiritual laws for the creation of abundance. The Book of Processes Arts as languages for healing and coaching. Mandatory workbook for group facilitators and teachers. – Integrative Medicine Mandatory research book for therapists, doctors and educators. Intelligence Tests i32 Diagnosis of human potential – 32 forms of intelligence. – The Secrets of Success 32 gateways to success – the complete practical guide. Lousky Medicines Natural self coaching and therapy. Non-chemical medicines, not home remedies. Kabbalistic Creation Cards Creative games, practice of the concepts, content. Lous-Yoga Yoga of numbers and letters. With God’s Help The power of the letters of God, the meaning of God. Additionally, Dr. Lousky has written many scripts for movies and series, as well as children’s books, all inspired by The Book of Creation. ---------------------------- Research 2007 – Innovative Intelligence Tests – i32 2005 – Integrative Medicine Formal Education 2006-2007 – Doctorate (PhD) in Education – Intelligence Tests. Constantine The Philosopher University in Nitra 2004-2005 – Master’s Degree (MA) – Holistic Health and the Arts. Lesley University. 1973-1976 – Bachelor’s Degree (BA) – Special Education. University of Haifa. ----------------------------------------- Following his military service, Dr. Lousky began his formal education. He completed the matriculation exams and in 1973 began his first degree in special education at the University of Haifa. He completed his Master’s degree in holistic health in 2005 at Lesley University in Boston, and in 2007 completed his doctoral thesis on the topic of intelligence exams i32 at Constantine the Philosopher University in Nitra, in Slovakia. -------------------------------- Dr. Dany Lousky’s unique contributions to society The primary themes of his contributions: The Book of Creation as a book of rules for creating reality The Book of Creation as the source of the 32 educational life principles and as a key to success The Book of Creation as a form for integrative medicine and a prescription for good health The Book of Creation to foster understanding of human personality and the i32 intelligence tests ------------------------------------ The Book of Creation as a book of rules for creating reality The Book of Creation, attributed to our forefather Abraham, opens with a dramatic declaration: “In the thirty-two wondrous paths wisdom are engraved (…) ten spheres of nothingness and twenty-two foundation letters.” Which is to say, God created the world with thirty-two rules of creation, which are also the rules with which man creates his own personal world. God’s activity, supposedly the primary matter presented in the Book of Creation, according to Prof. Yehuda Liebes, serves as the role model for human activity. Investigation of the Book of Creation accompanied Dr. Lousky’s extensive and comprehensive work over twenty years. The Book of Creation is the premise for the research and books written by Dr. Lousky. His acquaintance with the Book of Creation was timed precisely with the moment that he was prepared and ready. He first heard of the Book of Creation at one of the Kabbalah classes he would regularly attend. In the introduction to his book on the Lousky method he writes: “I was mesmerized. I read the Book of Creation hundreds of times in a row. I loved what I found – indeed, from that day forth I learned everything from it. I spent days and nights contemplating the significance and principles that I saw through reading and observing the book. I investigated the Book of Creation, from what was written in it and from what other commentators said and wrote about it.” Over the years, Dr. Lousky amassed extensive information from the lists and writings of scholars, scientists and rabbis that were uniquely touched by the Book of Creation and its interpretation. Every crumb of information that passed through his hands was checked and compared with what he saw and experienced from within what was written and the interpretations that he found there. The interpretations that Dr. Lousky found for the Book of Creation were supported by the conclusions of other scholars and rabbis. In many cases, he first saw and interpreted the writings himself and only afterwards sought support and similar interpretations by additional scholars. This approach allowed him freedom of inquiry in his unique interpretations of the Book of Creation. In this way he got to the model of the 32 intelligences, the 32 principles of life and integrative medicine. Over the years, Dr. Lousky investigated the meaning of the intelligences and the life principles for the purpose of changing reality with thousands of participants in workshops and courses in self awareness that took place all over the country. He taught in courses and lectures in Haifa, in the Krayot, Tiberias, Tzfat, Rishon Letzion, Tel Aviv, and Jerusalem. Among the workshop participants were some who sought understanding of the essence of life and the soul of man. Some of them came to learn a therapeutic profession, and there were also those professionals, doctors, nurses and medical support staff who wished to learn and to apply the principles of integrative medicine in medical centers. Dr. Lousky’s interpretation of the Book of Creation, influenced by 4 main sources: The interpretations of kabbalists, rabbis and scientific researchers of the Book of Creation. Scientific studies and research in the field of defining intelligence and models of development. Field work with thousands of participants in courses and workshops led by Dr. Lousky. Work with patients and subjects, through whom he was able to examine the differences between the different principles and to define their meanings in his distinct way. Dr. Lousky’s work to provide an orderly and structured interpretation of the Book of Creation led him to write 14 books. Each book discusses the group of intelligences (paths) according to the Book of Creation. His first book, “The Nine Cosmic Powers for Success”, deals with the world of creation according to the Book of Creation. The book discusses the ten emotional intelligences. It was written entirely in one flow. The writing began with a sketch of nine powers in the shape of a circle with the names of the nine intelligences noted according to their order within the circle, and their interpretation. The center of the circle is the tenth intelligence which symbolizes the reality that was actually created. When he finished writing his first book he felt that his life was over, until that same night, the title of the second book came to him, and only then was he reborn into his life’s destiny and purpose. Years later he wrote his sixth book: “Integrative Medicine” – a unique book of research. This book is the total opposite of the first in the way it was written. The book was written structurally and in accordance with the rules of science writing. This is also the book that presents the integrative medicine template for therapists and physicians. The book brings together, organizes and explains the rationale behind all of Dr. Lousky’s previous books. Much of the work that he did ultimately led to the creation of the therapeutic and educational method called the ‘Lousky Method’. “The Lousky Method” book (740 pages) brings together all the knowledge that he has gathered over the years. The Book of Creation as the source of the 32 educational principles of life and the key to success Dr. Dany Lousky observed, investigated, defined and formulated the 32 life principles for providing moral education as a way of life according to the 32 pathways of the Book of Creation. The 32 defined principles are 32 core values, each of which exists on four dimensions. The 32 principles constitute a tool for changing reality. Negative life principles are the source of mishaps, pains and illness. Positive life principles influence our will to live, and the quality of our health, our ability to succeed in a career, partnership and family, and even the status of our bank account. Positive life principles affect our outward appearance, our mental strength, and our vitality. In fact – health, money, success and destiny are acquired through life principle educational and training processes. When life principles change, reality also changes. The Book of Creation as a form for integrative medicine and prescription for good health Dr. Lousky appeared before attendees of the international conference for integrative medicine in Jerusalem in October of 2010 and spoke about an application model and vision for integrative medicine. His vision of health as an educational process led him to research integrative medicine. From 2003 to 2007, Dr. Lousky conducted phenomenological qualitative research on integrative medicine. During the period of research he spent a month as a guest at Global Hospital at Mount Abu in India, and saw an integrative health model in action. He visited and collaborated with a number of medical centers in Israel and visited Assaf Harofeh Medical Center, which pioneered the integration of complementary medicine. Dr. Lousky led a medical team in an quality of life project at the Herzog hospital in Jerusalem for one year, spent time in monasteries and ashrams, and learned and tried many methods of complementary medicine. He conducted qualitative research with many therapists and volunteers, studied materials from a variety of sources, interpreted them through crosschecking the findings with other scholars, rabbis, kabbalists, and monks. He wrote a book on his research principles called “Integrative Medicine”. Research Findings: Integrative medicine has five characteristics: the ladder of health, the engine of change, Lousky medicines, the assortment of therapies and the cycle of therapists. The Ladder of Health The ladder includes the 32 intelligences that create the four dimensions. Research findings show that every person has 32 intelligences and life principles that make up a unique profile, through which he understands life and by which he achieves goals and creates reality. Each intelligence includes a range of variables that create body-mind connections (organ, principle, sound, color, time, space). The 32 body organs are connected to the 32 life principles. Positive life principles will positively affect body function, just as medication or surgery will affect the approach to life. Everything is connected. The intelligences and life principles can be trained, using free will, like a muscle. Findings show that when life principles change, reality also changes. Four Dimensions As mentioned, the 32 intelligences create four dimensions. If we observe each dimension separately, we will find 12 intelligences in the physical dimension which are characterized by the need for personal security, shelter and a healthy body. In the emotional dimension there are 10 intelligences, characterized by love and its products such as: belonging, relationship, favor, warmth, words of encouragement, appreciation and more. In the dimension of the intellect are 7 intelligences that characterize career, beliefs, attitudes and values. In the spiritual dimension, the 3 intelligences characterize the capacity to give, free will, self-realization, designation, vision and purpose. The four dimensions reflect the holistic approach to seeing a complete person, his needs, desires, challenges, the tasks and responsibilities he has taken upon himself, for a full life and holistic health. The Engine of Change The never-ending struggle between the desire to give and the desire to receive shapes free will and requires observation and awareness. The desire to receive is a natural human impulse with a downward pull towards the physical dimension, with “me” at the center, while the desire to give requires effort and ascension of the ladder toward the spiritual dimension, with the “other” at the center. The transition from the desire to give to the desire to receive and the reverse, initiates change in the personality structure. If a person is always in the receiving mode, the necessary change is to give of himself. If a person is only and always giving of themselves, his medicine is to learn to receive. Going up and down the ladder of health is the engine of change. Lousky Medicines Lousky medicines are simple human activities which are intended to give or receive. The intention for each action is to turn a simple human action into a medicine. Many studies point to a high positive correlation between intentional human actions and health. One example of such a medicine is: “go to your clothes closet and gather up all the items that you have not worn in two years or more. Pass them on to another person who could use them with the intention of giving from yourself to another.” Gathering your clothes indiscriminately is like binging on food and is actually a form of desire to receive, the opposite action to the natural state. Giving instead of receiving initiates a change in educational principles. Changes in principles, like changes in personality structure, create a new reality. The Assortment of Therapies Study findings show that the method of therapy must be adapted based on its ability to treat a particular dimension. I will give several examples for each dimension. Therapies suitable to the physical dimension include: movement, acupuncture, nutrition, and of course all forms of medicines and surgeries. Therapies suitable to the emotional dimension include: psychodrama, arts, music and singing, drawing, sculpture, dance, and experiential processes. Therapies that are well-suited to the intellectual dimension include: conversation about the life principles, sharing, and guided visualization. Therapies suitable to the spiritual dimension include: meditation, prayer, visualization, destiny and purpose. Throughout treatment, we would not ask a person to do meditation in order to address his B12 deficiency, nor would we ask a patient to avoid eating cheese in order to address issues in his romantic relationship. We will choose a treatment technique based on its ability to address a particular level or dimension. We will treat a B12 deficiency through proper nutrition and we will treat a relationship with conversation or psychodrama. The Journey of The Intelligences Research findings show that every human action is a journey in the four dimensions. Each effect occurs simultaneously in each of the four dimensions. It was found that the emotional lack – love and its products is the motive of every human process. Treatment Story Explains the Model’s Findings: Doctor Amit sent me a patient for treatment that had been diagnosed with high blood pressure. The physician did not see a need to prescribe medication to reduce the patient’s blood pressure at this stage, and recommended an integrative approach. In conversation with the patient, he repeated key sentences that described his situation in each of the four dimensions – the key phrases describing the reality in the physical dimension: “I am always stressed, I have no time, I don’t even have the time to check in with myself, my whole body hurts, I am constantly binge-eating, my weight and blood pressure are sky-high.” Here are some key phrases that point to the emotional lack that is also driving the whole process: “I am very angry, I am mostly angry at God, what kind of world did he create.” Here are some key sentences that repeat themselves which present mistaken values in the intellectual dimension: “I told you, I knew that, I know I know, I always do good work, always, just ask me don’t ask other people.” Here is a sentence that presents the lack of balance in the spiritual sphere: “I want it all for myself, just for me, I am not satisfied with anything.” The treatment will be integrated- In the physical dimension it was decided to treat the binge eating with a change in nutrition, physical activity, acupuncture and training tasks to address the time-management problems. On the emotional level it was decided to address the anger and lack of self-love through psychodrama and arts. The intellectual dimension was treated with expertise, correctness and clarity through conversation regarding positive life values and guided visualization. On the spiritual level it was decided to address the constant pressure through daily meditation, changing life habits, and in some cases also conversation regarding longer term vision, purpose and designation. The integrated treatment will touch upon the root of the problem at the emotional level with the goal of stabilizing and even improving the chances of lowering blood pressure. The cycle of therapists The integrative medicine treatment is carried out in the ten structured stages of the cycle of therapists according to the Book of Creation, such that the treatment takes into consideration life principles, life cycles, habits, family, society, past, present and future, work, career, emotional needs, physical needs, meaning, self image, and treating the whole person. The process that the patient undergoes is an educational process that ultimately instigates a change in values, in order to change one’s reality. The vision of integrated medicine A patient arrives to the emergency room. After the first treatment, the patient is sent to the appropriate department for continued treatment. In the department is a medical team as well as an integrative medicine practitioner. After the initial diagnosis, the department doctor consults with the integrative medicine practitioner regarding the patient’s psycho-spiritual problems. After their conversation, the doctor decides on a course of medicine accompanied by personal conversations, nutrition, acupuncture, and a referral to a support group. After the patient’s condition is stabilized, he is referred to the integrative medicine department, where they will determine a course of integrative treatment for him including: nutrition, acupuncture, personal conversations with a Lousky therapist and participation in a study group for conscious creativity. In the department for integrative medicine there are scheduled activities such as meditation, yoga practice, and listening and support meetings for patients and their families. This is Dr. Lousky’s vision for integrative medicine – this is the integrative model that Dr. Lousky wishes to implement in medical centers all over the world.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.