1+1 = 1 / עמי גרינגרס

1 + 1 = 1 ! הייתכן ? הרי כל ילד בן 3 – 4 למד בן אם זה דרך הוריו או אחיו כי המשפט המתמטי הזה שגוי בעליל . ובכן ככל שלמדים , מתבגרים ומקבלים תפיסות עולם שונות אנו למדים כי העולם הוא קצת יותר מורכב ממה שלימדו אותנו לגביו .

אחדות היא דבר אחד , שלם . היא בנויה ממספר גורמים משתנים היוצרים אותה לדבר אחד.

אחדות בין המחשבות שלך לאמונות שלך והמעשים שלך יובילו אותך לפעול באחדות ובשלמות. אתה תהפוך לאדם שלם בכוח האחדות . לא פעם ולא פעמיים אנו מוצאים את עצמנו בלילות ללא שינה ,נרדמים ,מתעוררים  ושוב חוזר חלילה במשך לילה אחד , מספר לילות , ועוד. העייפות והתסכול מובילים אותנו למחשבות ובחינות עצמיות של עצמנו וברוב המקרים אנו לא רואים את התשובה שתביא לנו את השקט , השלווה והמנוחה . אני מאמין שבימים כאלו רוגשת ורוחשת בתוכנו סערה. אנחנו מרגישים אותה ברובד הפיסי  – אנחנו עייפים , מתוסכלים , עצבניים וכו’… אנחנו מחפשים תשובה ולא מוצאים . בלילות כאלו אני הולך לישון עם אשתי ומתעורר לבד. היא עברה לחדר הילדים או לסלון . כשאני שואל אותה מה קרה ? עשיתי משהו ? היא עונה – כן , היית במלחמה . היה לך לילה קשה. ולא הצלחתי להירדם בגלל זה אז עברתי לילדים . עבורי אלא לילות לא פשוטים ,אני מאמין שהגורם לכך נעוץ בחוסר ההלימה בין הנשמה שלנו לבין המחשבות שלנו ובין המעשים שלנו ., כאילו הנשמה הפנימית שבי מטלטלת את הגוף ומבקשת ממנו לראות את מה שהיא רוצה ,היא מאותת לי , בדרכה ,  לא להתכחש לקיום שלה, בעצם לקיום שלי . התחברות לנשמה שבי , לתחושות , למחשבות לאמונות ולמעשים  – כלומר בחינה אמיתית של הפנימיות שבי תוביל לאחדות שבין הנשמה שלי לבין הגוף הפיסי שלי ושניהם יוצרים את האחד , שהוא אני . אני באחדות .

בכוח האחדות לשנות מציאות . מציאות אישית כמו בדוגמא האישית  , ובכוחה אף ליצור שינויי מציאות מרחיקי לכת בתפיסות העולם בנושאים מגוונים החל מחינוך , גזענות , שוויון דת ועוד .. מבחינה היסטורית כל שינוי כזה קרה כבר בעבר ועתיד לקרות שוב בעתיד . הכוח המניע שינויים = אחדות . 

 


Leave a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.